Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

3 w 1! Centrala grzewczo - wentylacyjna z rekuperacją i pompą ciepła

9 Listopada 2011
Nowoczesne technologie w budownictwie preferują dziś takie rozwiązania konstrukcyjne urządzeń, które dzięki wielofunkcyjności jednocześnie sprostają kilku wymaganiom użytkownika. Centrale LWZ zostały skonstruowane przez koncern STIEBEL ELTRON specjalnie dla obiektów energooszczędnych (o małym zapotrzebowaniu na ciepło).

Kompletny system LWZ – wentylacja, ogrzewanie oraz przygotowanie c.w.u. jako urządzenie kompaktowe - jest rozwiązaniem komfortowym i energooszczędnym. Dzięki zastosowaniu czynnika R407 C jest również urządzaniem przyjaznym środowisku naturalnemu. Projektowanie, dobór i montaż są bardzo proste i nie wymagają bardzo dużego nakładu pracy oraz czasu.
 
Opis urządzenia:
Centrale grzewcze LWZ 303|403 zostały skonstruowane przede wszystkim z myślą o budynkach energooszczędnych oraz pasywnych, o powierzchni mieszkalnej do 180 m² i zapotrzebowaniu na ciepło wynoszącym około 4 kW (P-7|W35). Urządzenia zapewniają oszczędne zużycie energii na ogrzewanie przy równoczesnym zapewnieniu stałego dopływu świeżego powietrza, utrzymaniu prawidłowej temperatury pomieszczeń i odpowiedniej do potrzeb ilości ciepłej wody użytkowej o właściwej temperaturze, nie obciążając przy tym naturalnego środowiska człowieka. Odzysk ciepła z powietrza odprowadzanego odbywa się w wymienniku o specjalnej konstrukcji – wymiana ciepła odbywa się w trzech etapach: krzyżowym, przeciwprądowym i raz jeszcze krzyżowym. Dzięki takiej konstrukcji wymiennika uzyskuje się bardzo wysokie sprawności odzysku ciepła.

Optymalny strumień przepływu powietrza zapewniają energooszczędne wentylatory prądu stałego. Przyłącza odpływu i dopływu powietrza świeżego oraz zużytego znajdują się w górnej części urządzenia. Dla zapewnienia odpowiedniej jakości powietrza w urządzeniu zastosowano wymienne filtry. Zespół pompy ciepła wyposażony jest we wszystkie niezbędne do prawidłowej i bezpiecznej pracy elementy jak: system kontroli i pomiaru wysokiego oraz niskiego ciśnienia, czujniki temperatur (czynnika roboczego, powietrza, systemu c.o. i c.w.u.), zabezpieczenie przeciwmrozowe. W urządzeniu zabudowany został 200-litrowy zasobnik c.w.u. podgrzewanej przez pompę ciepła. W przypadku szczególnie niskich temperatur zewnętrznych lub dużego zapotrzebowania na ciepło pozostała, brakująca część energii jest pokrywana za pomocą wbudowanego systemu dogrzewania elektrycznego (wielostopniowej grzałki elektrycznej 2,6…8,8 kW).
Zintegrowana automatyka sterująca, uwzględniająca temperatury: zewnętrzną, pomieszczeń oraz c.w.u., obsługuje dwa obiegi grzewcze oraz wentylatory zapewniając optymalne warunki ogrzewania i przygotowania c.w.u. oraz wentylacji. Automatyka wyposażona jest w szereg programów umożliwiających dostosowania systemu wentylacji jak i ogrzewania do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dokonuje pomiaru ilości ciepła przekazanego przez pompę ciepła do systemu ogrzewania i c.w.u. oraz zużycia energii przez wbudowaną grzałkę elektryczną. Obsługa, jak i programowania systemu sterowania, odbywa się w języku polskim.
Obudowa centrali LWZ 303|403 wykonana jest z blachy stalowej, lakierowanej na biało i wkładki z szarego tworzywa sztucznego, w której znajduje się panel obsługowy automatyki. Model LWZ….SOL został dodatkowo wyposażony w wymiennik ciepła do podłączenia kolektorów słonecznych.
 
www.stiebel-eltron.pl,
www.pompaciepla.com.pl
www.pakiety-solarne.pl

Zobacz prezentację Stiebel-EltronGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3698 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 9 Listopada 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u