Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

AGD dla kibica - jak nie pokłócić się z żoną podczas meczu

23 Maja 2012
Zagorzali kibice już szykują sobie miejsce na kanapie i rozgrzewają telewizory na rozpoczynające się lada chwila Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Wielu panów z chęcią wyłączyłoby się w tym czasie z obowiązków domowych na rzecz oglądania meczu. To niestety może prowadzić do awantury. Podpowiadamy, jak bezkonfliktowo przetrwać mistrzostwa w domu.

Trudno jest myśleć o pracach domowych, gdy właśnie zaczyna się emocjonujące widowisko sportowe. Wystarczy jednak zlecić komuś odkurzanie, na zrobienie szybkiego obiadu wykorzystać przerwę meczu, a przy włączaniu prania skorzystać z inteligentnych funkcji, które do maksimum ułatwią ten proces.

Oglądaj mecz a on posprząta za Ciebie
Jak znaleźć zastępstwo przy odkurzaniu? Jednym z pomysłów jest zatrudnienie na miesiąc sprzątaczki, która wyręczy nas w żmudnym wysiłku. Można  spróbować zwerbować kogoś z rodziny w zamian za podwyżkę kieszonkowego. Sojusznikiem dla kibiców może być także odkurzacz automatyczny, który posprząta samodzielnie, a co ważne, nie wymaga ciągłego nadzoru, np. Robo.com2 marki Hoover. Urządzenie może automatycznie dobrać program czyszczenia do rodzaju powierzchni lub zabrudzenia. Korzystając z odpowiedniej funkcji, możemy także zaprogramować jego pracę, tak by sprzątał codziennie lub co tydzień o określonej porze (do 7 cykli). Akumulatory pozwalają odkurzaczowi nawet na dwie godziny pracy. Po wykryciu niskiego poziomu mocy, urządzenie automatycznie wraca do stacji ładującej. A kiedy jest już naładowane, samo może automatycznie rozpocząć pełny program czyszczenia. Urządzeniem można również sterować zdalnie za pomocą pilota, z odległości nawet 10 metrów.

Ekspresowy obiad
Kibic musi coś jeść. Jak jednak zabrać się za gotowanie obiadu, gdy właśnie rozgrywany jest emocjonujący mecz? Jeśli nie mamy problemów z podzielnością uwagi, można na czas mistrzostw przenieść telewizor do kuchni i połączyć gotowanie z oglądaniem. A co mają zrobić osoby, które nie dysponują odpowiednią ilością miejsca? W takim przypadku przydadzą się przyspieszacze gotowania czyli specjalne funkcje w urządzeniach AGD. Funkcja szybkiego nagrzewania dostępna w nowoczesnych piekarnikach pomoże przygotować np. zapiekankę ziemniaczaną, czy makaronową jeszcze szybciej. Jej włączenie pozwala na błyskawiczne nagrzanie piekarnika - 200°C osiąga w 8 minut. Jeśli chcemy, aby potrawy błyskawicznie się ugotowały, przyda się funkcja szybkiego nagrzewania, w którą wyposażone są płyty grzejne indukcyjne. By przyspieszyć proces gotowania warto także pamiętać o używaniu przykrywek na garnki, co zapobiega stratom energii. Można także ugotować większą porcję jedzenia, która starczy na kilka dni. Przy pomocy mikrofali szybko odgrzejemy posiłek – i obiad gotowy.

Pralka dla kibica
Złośliwi żartują, że mężczyźni dzielą ubranie na „czyste” i „można jeszcze założyć”. Gdy jednak skończy się zapas czystych koszul, spodni i skarpetek, trzeba będzie w końcu zrobić szybkie pranie. Pralki posiadające inteligentne programy maksymalnie ułatwiają proces sortowania odzieży i wyboru odpowiednich parametrów prania. Dla lekko zabrudzonych ubrań sportowych czy do prania koszul dedykowane są specjalne programy. Wystarczy wybrać program, a pralka sama dobierze odpowiednią temperaturę i ilość wody. Znacznym ułatwieniem może być także specjalna funkcja automatycznego doboru parametrów prania (Kg Detector). Wkładając ubranie do bębna trzeba jedynie określić rodzaj tkaniny i stopień zabrudzenia. - Od tego momentu, wszystkie parametry prania dopasowywane są automatycznie. Najpierw specjalny  inteligentny system waży wsad. Następnie dobiera konieczną ilość wody, optymalizuje czas prania oraz reguluje wysokość obrotów bębna i intensywność  płukania” – podpowiada Paweł Pierściński, przedstawiciel Candy Hoover Polska, producenta urządzeń AGD. 
 
www.candy.plGaleria:powrót


Odwiedzono: 3067 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 23 Maja 2012

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u