Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 294 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 2 Lipca 2018

Podziel się    

20-lecie produkcji VELUX w Polsce

2 Lipca 2018
20 lat temu, w Gnieźnie na ul. Słonecznej, Grupa VELUX rozpoczęła produkcję okuć do okien, a następnie okien do poddaszy. Z tej okazji, 21 czerwca b.r. na terenie fabryki okien odbyła się uroczystość podsumowująca dotychczasową działalność firmy. Obecnie fabryka okien VELUX w Gnieźnie to jeden z największych w Polsce zakładów produkcyjnych w sektorze stolarki budowlanej, a powstające w niej nowoczesne okna dachowe trafiają na wszystkie rynki europejskie.

Gnieźnieńska fabryka wypracowuje wspólnie z trzema pozostałymi fabrykami Grupy zlokalizowanymiw Gnieźnie, Namysłowie i Wędkowych koło Tczewa 25 proc. wartości polskiego eksportu okien. Fabryki należą do kluczowych pracodawców w swoich regionach, a Grupa zatrudnia w sumie ponad 4250 osób.
W jubileuszowej uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, instytucji i organizacji lokalnych, posłowie oraz media, którzy oprócz zwiedzenia fabryki mieli okazję uczestniczyć w posadzeniu pamiątkowej alei drzew na terenie zakładu, nawiązującej do obchodów 20-lecia produkcji VELUX w Polsce. 

– powiedział Robert Purol, dyrektor fabryk VELUX w Gnieźnie.
"To bardzo ważny dzień zarówno dla naszej firmy, jak również
całego regionu. Jesteśmy dumni z tego jak przez te 20 lat
rozwinęły się nasze zakłady, a wraz z nimi również Gniezno.
To właśnie tu rozpoczęła się produkcja okien VELUX w Polsce,
która dzięki rozwojowi i konsekwentnym inwestycjom
Grupy VELUX stanowi ważną część polskiego eksportu okien."
– powiedział Robert Purol, dyrektor fabryk VELUX
                                           w Gnieźnie.


Na początku zakład przy ul. Słonecznej mieścił się w 2 halach, na terenie których odbywała się produkcja okuć do okien. W 2004 roku, wraz z rozwojem fabryki, produkcja okuć została przeniesiona na ul. Kolejową, a wtedy w pierwszej lokalizacji rozpoczęto produkcję okien dachowych. W ciągu 20 lat fabryki Grupy VELUX w Gnieźnie mocno rozwinęły się, zarówno pod względem infrastruktury, jaki asortymentu. Obecnie na ich terenie znajduje się 16 hal produkcyjnych, których łączna powierzchnia wynosi ponad 70 tys. metrów kwadratowych. Produkowane są tu energooszczędne okna, które trafiają na wymagające rynki Europy Zachodniej, jak również szeroki wachlarz okuć, które stanowią kluczowy element każdego okna dachowego - odpowiadają za wygodę, bezpieczeństwo użytkowania oraz jego trwałość.

 

Rozwój dzięki strategicznym inwestycjom

Fabryki VELUX w Gnieźnie należą do największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w branży stolarki w Polsce. A wszystko dzięki stałym inwestycjom w ich modernizacjęi rozwój, co dotyczy również pozostałych fabryk w Namysłowie i Wędkowych. W roku 2017 wartość inwestycji Grupy w rozwój zakładów w Polsce po raz kolejny przekroczyła 100 mln zł. Łącznie w ciągu ostatnich 3 lat zainwestowano 309 mln zł. Ubiegłoroczne inwestycje dotyczyły m.in. zakończenia kolejnego etapu rozbudowy fabryki okuć w Gnieźnie, jak również budowy nowego centrum dystrybucyjnego o powierzchni 11 000 m2 w Wiosce Okiennej DOVISTA w Wędkowych oraz ekologicznej instalacji ciepłowniczej w fabryce okien i kołnierzy w Namysłowie.

Warto podkreślić, iż wszystkie zakłady produkcyjne VELUX wyróżnia zachowanie najwyższych standardów w zakresie jakości produkcji, ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy, co potwierdzają certyfikaty ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001. Dbałość o ochronę środowiska widoczna jest na każdym etapie produkcji od pozyskania surowca, poprzez wytwarzanie produktów, sposób pakowania, magazynowania czy transport. Drewno wykorzystywane do produkcji pochodzi w 100 proc.z certyfikowanych upraw, głównie z Polskich Lasów Państwowych.

Wzrost zatrudnienia i rozwój poddostawców

- mówi Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska.
"20 lat produkcji okien VELUX w Polsce wywarło bardzo duży
wpływ na rozwój lokalnej i krajowej gospodarki, społeczności
lokalnych w których funkcjonują nasze fabryki, jak również
całej branży stolarki."
- mówi Jacek Siwiński, prezes VELUX Polska.

Wraz z rozwojem produkcji VELUX w Polsce wzrasta zatrudnienie. W dwóch fabrykach w Gnieźnie pracuje obecnie ponad 950 osób. Natomiast cała Grupa zatrudnia w sumie ponad 4250 pracowników. W ubiegłym roku Grupa stworzyła 500 nowych miejsc pracy, a w planach są kolejne rekrutacje. VELUX jest cenionym i znaczącym pracodawcą w regionach, gdzie posiada swoje zakłady produkcyjne. Firma przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa i dobrych warunków pracy.Stały rozwój fabryk wpływa również na zwiększenie liczby poddostawców. Co istotne, współpraca Grupy VELUX z dostawcami ma charakter długookresowy, z większością kluczowych dostawców kooperacja trwa od ponad 10 lat. Od tego czasu liczba polskich dostawców wzrosła blisko 10-krotnie. W tym samym czasie obroty handlowe pomiędzy polskimi firmami a Grupą VELUX zwiększyły się ponad 40-krotnie.

W 2016 i 2017 roku liczba polskich dostawców Grupy wynosiła ponad 100 podmiotów, co oznacza ponad 10% wzrost w porównaniu do 2015 roku. Na podstawie wartości obrotów handlowych pomiędzy polskimi dostawcami a Grupą VELUX można oszacować, że dzięki tej współpracy w latach 2016 i 2017 w polskiej gospodarce funkcjonowało ponad 1000 dodatkowych miejsc pracy w branżach powiązanych z produkcją metalu, drewna, opakowań, substancji chemicznych i szkła.

Zaangażowanie w życie społeczności lokalnych

W ciągu 20 lat udało się zrealizować wiele ciekawych i ważnych inicjatyw dzięki grantom od Fundacji Pracowniczej, która wspiera zarówno pracowników, jak i ważne projekty dotyczące lokalnej społeczności. 

– mówi Robert Purol, dyrektor fabryk VELUX w Gnieźnie.
"Zaangażowanie społeczne jest jednym z fundamentów
Grupy VELUX, nie tylko poprzez wsparcie finansowe
konkretnych projektów, ale również w postaci troski
o bycie dobrym sąsiadem
w społecznościach, w których działamy."
– mówi Robert Purol, dyrektor fabryk VELUX
w Gnieźnie.
– dodaje Robert Purol.
"Przez ostatnie pięć lat zarówno skala naszej produkcji jak
i liczba zatrudnionych pracowników zwiększyła się o około
jedną trzecią. Staliśmy się ważną częścią miasta i czujemy
wielką odpowiedzialność, aby wspólnie z przedstawicielami
władz miejskich przyczyniać się do rozwoju społeczności
lokalnych, dzięki czemu realizujemy też wartości, które
towarzyszą nam od początku istnienia firmy. Pomagamy
w realizacji ważnych projektów kulturalnych, sportowych i społecznych takich jak:
Bieg Europejski, wsparcie ośrodka w Kłecku pod Gnieznem, czy współpraca
z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Gnieźnie w zakresie organizowania wycieczek,
szkoleń i praktyk uczniowskich."
– dodaje Robert Purol.

 

Warto podkreślić, iż latach 1991-2016 Fundacja Pracownicza przeznaczyła ponad 1,85 mln zł na wsparcie działalności typu non-profit na terenach zlokalizowanych w pobliżu zakładów produkcyjnych VELUX. Około jedna trzecia tych środków została przekazana na realizacje projektów w Gnieźnie, takich jak: zakup wyposażenia w postaci mebli, sprzętu komputerowego, sportowego, medycznego dla lokalnych szkół, przedszkoli czy też ośrodków sportowych oraz placówek medycznych. Z okazji 20-lecia produkcji Fundacja Pracownicza ufundowała okolicznościowy grant na projekt społeczny „Lighthouse”. Zwycięzcą został projekt Stowarzyszenia Ośla Ławka, który zakłada rewitalizację przestrzeni przy Jeziorze Jelonek, potocznie zwanym „Wenecją” i stworzenie miejsca spotkań dla mieszkańców Gniezna.

Więcej informacji o marce VELUX na stronie: www.velux.pl


Galeria:


powrót

Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u