Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 309 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 7 Stycznia 2019

Podziel się    

EkoDotacja STIEBEL ELTRON na pompy ciepła tylko do końca stycznia 2019

7 Stycznia 2019

To już ostatni dzwonek, by móc skorzystać z akcji ekoDotacja. Pod koniec stycznia skończą się dopłaty do zakupu i montażu pomp ciepła. Dlaczego warto rozważyć decyzję o wymianie ogrzewania na nowe?

 

Mieszkańcy Polski oddychają coraz to gorszym powietrzem. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka, jednak za najważniejsze uznaje się spalanie odpadów i słabej jakości opału oraz używanie przestarzałych instalacji piecowych. Marka STIEBEL ELTRON nie pozostaje bierna wobec takiej sytuacji i od 40 lat rozwija technologię przyjaznych środowisku pomp ciepła. W Skandynawii, ekologicznym raju Europy, są one używane na potęgę. W Polsce w ostatnim czasie również nie brakuje chętnych, którzy decydują się na tego rodzaju system ogrzewania. Nadal jednak wiele osób nie chce rozstawać się ze swoim piecem opalanym na węgiel, co najczęściej motywowane jest kwestiami finansowymi. STIEBEL ELTRON doskonale to rozumie i dlatego wystąpił z programem ekoDotacja, w ramach której można otrzymać do 5.000 zł brutto dofinansowania (dodatkowo regulacja zestawu urządzeń zostanie przeprowadzone na koszt STIEBEL ELTRON). Warto też wspomnieć, że na czas trwania akcji ceny na wybrane pakiety pomp ciepła wraz z kompletnym osprzętem zostały dodatkowo obniżone. 


 

Jeszcze do 31 stycznia 2019 r. można kupić z dofinansowaniem pompę ciepła solanka-woda WPF 10 E oraz zasobnik centralnej wody użytkowej SBB 301 WP, za  uruchomienie i regulację których nie zapłaci się ani złotówki.  Urządzenia są idealne do nowo wybudowanych domów o powierzchni do 200m3, w którym mieszka maksymalnie 5-6 osób. Pompa ciepła przystosowana jest do pracy w systemach ogrzewania podłogowego, grzejnikowego oraz ciepłej wody użytkowej. Montuje się ją wewnątrz budynku. 

Należy jednak wspomnieć, że ekoDotacja nie stanowi wyłącznego źródła dofinansowania zmiany systemu ogrzewania. Niezależnie od niej Ministerstwo Środowiska w ramach rządowego programu „CZYSTE POWIETRZE” od niedawana przyjmuje wnioski o finansowanie zarówno termomodernizacji, jak i wymiany źródeł ciepła. Jego celem jest poprawa jakości powietrza. Program realizowany będzie w latach 2018-2029. Wysokość przyznanej dotacji będzie uzależniona od dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym. Uzyskać można pokrycie kosztów inwestycji w wysokości ok. 30 do 90 proc. Jej minimalna wartość 7 tys. zł.
 

Pożyczki bezzwrotne udzielane zarówno przez marki takie jak STIEBEL ELTRON czy uzyskane
z budżetu państwa to szansa dla wielu osób na zmianę pieca starej generacji na nowoczesny sprzęt, który jest przyjazny środowisku. Warto z niej skorzystać. 

 

Więcej na: www.stiebel-eltron.pl


Galeria:


powrót

Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u