Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 555 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 6 Września 2021

Podziel się    

Jubileusz 30 lat STIEBEL ELTRON w Polsce

6 Września 2021
STIEBEL ELTRON POLSKA rozpoczęło swoją działalność w 1991 roku, dokładnie 30 lat temu. Spółka matka w Niemczech powstała w 1925 roku, jaką część tego blisko 100-letniego bagażu doświadczeń udało się przenieść i wykorzystać w Polsce? Rozmowa z Andrzejem Maciejewskim Prezesem Zarządu STIEBEL ELTRON POLSKA ukazuje drogę od początku po dziś.
To co zaczęło się w 1924 roku od innowacyjnego - na tamte czasy - wynalazku grzałki zanurzeniowej rozwinęło się w międzynarodową firmę, która jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie „technologii budownictwa” i „energii odnawialnej”. Grzałka zanurzeniowa jest dzisiaj przeszłością jednak wizja założyciela dra Theodora Stiebla realizuje się dalej w technologiach grzewczych opartych na elektryczności i służących podniesieniu komfortu życia.
 
 

Wiele etapów rozwoju Europy Zachodniej ominęło Polskę. Mieliśmy zawsze dobrze rozwiniętą sieć energetyczną, pełen dostęp do prądu trzyfazowego a mimo to przez lata dominowało przekonanie, 
że ogrzewanie wody i pomieszczeń energią elektryczną to ostateczność. W rezultacie udział energii elektrycznej w ogrzewaniu pozostawał na symbolicznym poziomie. Mimo to doświadczenia z Niemiec przyjmowały się w Polsce. Jesteśmy jedynym rynkiem na świecie, na którym zbudowaliśmy wysokie pozycje we wszystkich grupach asortymentowych produkowanych przez koncern: w elektrycznych podgrzewaczach wody, konwektorach, piecach akumulacyjnych a obecnie we wszystkich rodzajach pomp ciepła – wyjaśnia Andrzej Maciejewski, Prezes Zarządu STIEBEL ELTRON POLSKA
 
STIEBEL ELTRON w Polsce – to już 30 lat
 
Historia wielu spółek zagranicznych na polskim rynku polskim wydaje się podobna: rozpoczęcie działalności w pierwszych latach 90 a później stosunkowo stabilny rozwój. Jednak nie każda firma zagraniczna, przyjęła się w naszym kraju. Rynek jest bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy 
od naturalnych uwarunkowań klimatycznych, od zamożności mieszkańców czy stylu życia. Polska 
jest ciekawym przypadkiem, jak wyprzedzić konkurencje, zbliżyć się do zachodu i inwestować 
po tak burzliwej przeszłości. 
Nie zostajemy w tyle, jesteśmy krajem rozwojowym. Baczniej i uważniej przyglądamy się nowinkom technicznym. Wprowadzamy rozmaite udogodnienia w naszych domach i jesteśmy coraz bardziej świadomymi klientami. Jak każda historia, ta również ma wzloty i upadki. Początkowo z racji mniejszych zasobów inwestycyjnych ciężko było zbudować profesjonalną sieć dystrybucyjną czy serwisową. 
W ostatnich latach rynek budowniczy się rozrasta. Z pomocą Unii Europejskiej, Polska gospodarka się rozwija. Odnotowano aż o 50% wyższą instalację pomp ciepła rocznie. Wynika z tego, że pompy ciepła to przyszłość, a dystrybucja produktów PREMIUM to stale rosnąca szansa. 
Polska to jedyny kraj na świecie, gdzie zbudowane zostały wysokie pozycje we wszystkich grupach produkowanych przez koncern STIEBEL ELTRON: w elektrycznych podgrzewaczach wody, konwektorach, piecach akumulacyjnych a obecnie również we wszystkich rodzajach pomp ciepła.

Cała rozmowa dostępna na: https://bit.ly/3iknkI7
 
 
 

Galeria:


powrót

Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u