Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 820 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Marca 2019

Podziel się    

Pierwszy etap „Koloratorium” Śnieżki zakończony

28 Marca 2019
Ponad 100 szkół z całej Polski, blisko 3500 nadesłanych przez uczniów prac plastycznych i literackich oraz prawie 700 zrealizowanych lekcji inspiracyjnych. To podsumowanie pierwszego, pełnego pozytywnych emocji, etapu II edycji projektu „Koloratorium”, przygotowanego przez FFiL Śnieżka SA. Do etapu finałowego awansowały 33 szkoły z największą liczbą punktów. Mają one szanse na zdobycie wielu nagród, w tym 11 profesjonalnie wyposażonych minilaboratoriów, które pomogą uczniom w nauce chemii i biologii. Ogłoszenie wyników nastąpi 8 maja 2019 roku.

W pierwszym, zakończonym 22 marca 2019 roku, etapie programu wzięło udział 105 szkół. Od 15 listopada 2018 roku, uczniowie i nauczyciele zdobywali dla swoich placówek punkty, realizując wskazane aktywności. Nagradzane było m.in. przeprowadzanie zajęć przez nauczycieli na podstawie przygotowanych konspektów lekcji z „Koloratorium”. Do dyspozycji uczestników było 10 cennych pod względem edukacyjnym, a zarazem atrakcyjnych wizualnie i wciągających konspektów, m.in. „Jak zobaczyć białko?” czy „Życiodajny tlen – jak go zmierzyć w powietrzu?”. Uczniowie mieli ponadto szansę wykazać się kreatywnością w konkursach indywidualnych – mogli przygotować prace plastyczną, przedstawiającą wybrany pierwiastek w formie superbohatera, bądź literacką pod tytułem: „Odkryłem nowy pierwiastek”.

Do drugiego etapu zakwalifikowały się 33 najbardziej aktywne szkoły. W wielkim finale zadaniem uczniów jest przygotowanie krótkiego filmu pt. „Związki z przyrodą”. Oceniana będzie pomysłowość, ale też zaangażowanie i kreatywność uczestników. Na zwycięzców czeka aż 11 profesjonalnie wyposażonych minilaboratoriów o wartości: 30 000 zł, 15 000 zł lub 10 000 zł, w zależności od zajętego miejsca. Wszyscy laureaci programu otrzymają również produkty Śnieżki na remont swoich pracowni.

Pilotażowa edycja „Koloratorium” odbyła się w roku szkolnym 2017/2018 na Podkarpaciu. W drugiej, obecnie realizowanej odsłonie projektu mogły wziąć publiczne szkoły podstawowe z całej Polski. Dzięki temu, jeszcze więcej dzieci będzie mogło skorzystać z potencjału, jaki daje nauka w nowoczesnym laboratorium.

Przygotowana przez FFiL Śnieżka SA akcja zachęca młodych ludzi do poznawania otaczającego ich środowiska i inspiruje do dalszych eksperymentów poprzez zapewnienie lepszych warunków do zdobywania wiedzy. Śnieżka, wykorzystując swoją doświadczenie w dziedzinie chemii i realizacji programów społecznych, wspiera w ten sposób edukację w polskich szkołach, umożliwiając uczniom kreatywną zabawę oraz odkrywanie bogatego świata chemii i biologii.

W finałowym etapie „Koloratorium” szkoły mogą nadsyłać swoje filmy konkursowe do 17 kwietnia 2019 roku, zaś zwycięzców II edycji programu poznamy 8 maja 2019 roku.

Zapraszamy do śledzenia dalszego przebiegu programu na FanPage „Koloratorium” na Facebooku i na stronie internetowej: https://koloratorium.pl


Galeria:


powrót

Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u