Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 189 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 4 Czerwca 2019

Podziel się    

Rusza kampania "Dom bez rachunków"

4 Czerwca 2019

Twórcy kampanii chcą pomóc potencjalnym inwestorom, przedstawiając praktyczne wskazówki dotyczące projektowania, doboru i montażu instalacji OZE w budynkach jednorodzinnych.

 

Siedem czołowych organizacji branżowych w Polsce połączyło siły, żeby popularyzować wiedzę na temat budownictwa plus energetycznego. Twórcy kampanii chcą pomóc potencjalnym inwestorom, przedstawiając praktyczne wskazówki dotyczące projektowania, doboru i montażu instalacji OZE w budynkach jednorodzinnych.

 

Instalacje fotowoltaiczne megatrendem w budownictwie
 

Impulsem do powstania akcji był megatrend, jakim w budownictwie są instalacje fotowoltaiczne. Celem wspólnych działań jest popularyzacja wiedzy na temat budownictwa plus energetycznego oraz pomoc projektantom, architektom, instalatorom oraz inwestorom w zakresie doboru i projektowania systemu składającego się z instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła oraz zasobników ciepła, ciepłej wody oraz wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w domach jednorodzinnych.
 

„Dom bez rachunków” to budynek samodzielny energetycznie
 

Według twórców kampanii, „dom bez rachunków” to budynek samodzielny energetycznie, który w ciągu roku generuje więcej energii z odnawialnych źródeł niż jej zużywa. Możliwe jest to dzięki wykorzystaniu nowatorskiego modelu połączenia kilku elementów bazujących na odnawialnych źródłach energii, obejmujących panele fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz rekuperację. Koszty ogrzewania, ciepłej wody, chłodzenia oraz zużycia energii elektrycznej pod codzienne potrzeby mieszkańców domu plus energetycznego, sprowadzają się jedynie do rachunków za opłaty stałe, czyli kilkunastu złotych miesięcznie.
 

Wykorzystanie energii elektrycznej
 

"W ostatnich latach spadły ceny instalacji fotowoltaicznych i akumulatorów do magazynowania energii. W przyszłości magazyny energii elektrycznej będą w stanie w pełni zastąpić system opustu. Już teraz bardziej opłaca się wykorzystywać energię elektryczną wytworzoną samodzielnie we własnej instalacji fotowoltaicznej, niż kupować ją u dostawcy energii. Niestety, świadomość możliwości bycia producentem i konsumentem własnej energii jest jeszcze w Polsce niezbyt duża. Ten kierunek zmieni świat w ciągu kilkunastu  lat i dostrzeżono to już w wielu krajach. Czas, by zaczęto dostrzegać to również u nas" – komentuje prezes PORTPC  Paweł Lachman –– organizator kampanii „Dom bez Rachunków”
 

Poradnik „Dom bez rachunków”
 

W pierwszym etapie akcji opublikowano bezpłatny poradnik w wersji PDF z praktycznymi informacjami oraz stronę internetową www.dombezrachunkow.com. W najbliższych miesiącach planowana jest prezentacja przykładów realizacji domów o standardzie plus energetycznym oraz silna promocja w mediach społecznościowych.

Poradnik „Dom bez Rachunków” dostępny jest do pobrania na stronie www.dombezrachunkow.com.

 

Galeria:


powrót

Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u