Wyszukaj w serwisie:
odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 170 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 26 Lutego 2018

Podziel się    

Śnieżka opublikowała wyniki finansowe za 2017 rok

26 Lutego 2018
W czterech kwartałach minionego roku Grupa Kapitałowa Śnieżka odnotowała przychody netto na poziomie 567 mln zł, co oznacza dynamikę rzędu 98,5% w porównaniu do roku 2016. Wartość zysku netto osiągnęła 56,1 mln zł - o 4,1% więcej niż rok wcześniej.

W analizowanym okresie zysk operacyjny Grupy osiągnął wartość 73,9 mln zł - daje to wysokość marży operacyjnej na poziomie 13%. - Rynek farb w 2017 roku w Polsce nie wykazywał optymistycznych trendów. Wartościowo był płaski, na poziomie zbliżonym do 2016 roku,  a ilościowo nastąpił nawet 3% spadek. Śnieżka zachowywała się analogicznie jak rynek - komentuje Witold Waśko, Wiceprezes, Dyrektor ds. Ekonomicznych FFiL Śnieżka SA.

Wzrosty ze sprzedaży Grupa odnotowała między innymi na rynku ukraińskim (+3,5%), białoruskim (+5,7%) i mołdawskim (+5,1%). Wyroby Śnieżki w minionym roku poza Polską (gdzie zrealizowano 76,3% sprzedaży) dystrybuowane były w 29 krajach. Przyjęta przez Spółkę strategia zakłada dynamiczny rozwój i zwiększanie udziałów rynkowych zarówno w Polsce, jak i na rynkach eksportowych.

W lutym br. Śnieżka przejęła pakiet większościowy w Radomskiej Fabryce Farb i Lakierów SA, obejmując 60,95% akcji w ramach transakcji wycenionej na 2,5 miliona złotych. Zakupione akcje będą dawały prawo do więcej niż 50% głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki. RAFIL to znana marka wyrobów antykorozyjnych z silnymi kompetencjami w zakresie produktów do metalowych pokryć dachowych.

Śnieżka to dynamiczna, innowacyjna Grupa Kapitałowa, która wykorzystuje swoje długoletnie doświadczenie i znajomość rynków lokalnych oraz najnowocześniejsze technologie, wyznaczając trendy w swojej kategorii. Posiada bogate portfolio produktów ochrony i dekoracji różnych powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych. Najnowszym z nich jest wprowadzona w 2017 roku na rynek polski innowacyjna farba z formułą redukującą formaldehyd. Nowoczesne zakłady produkcyjne przedsiębiorstwa, zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie oraz Białorusi, produkują rocznie 140 mln litrów różnego rodzaju wyrobów chemii budowlanej. To jedyna firma w branży posiadająca Akredytowane Laboratorium Badawcze, a także jedyna notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Śnieżka posiada własną Fundację oraz prowadzi autorskie programy społeczne.

Więcej informacji znajdziesz na www.sniezka.plGaleria:powrót

Bruk Bet

Kad - prywatny detektyw Gdańsk

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u