Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 241 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Kwietnia 2018

Podziel się    

Sztuka tworzona z chemii - AIB rozpoczęło współpracę z warszawską ASP

20 Kwietnia 2018
Z rozwiązań „tworzonych z chemii” korzystamy w domu na co dzień – uszczelki zamontowane w oknach dają nam ciepło, taśmy okienne zapewniają szczelność, a butyl stanowi skuteczną izolację pokrycia dachowego. Funkcjonalność wyrobów, w których zastosowano wspomniane komponenty, ułatwia nam życie. Ale czy chemia może także inspirować? Polska marka AIB udowadnia, że tak – w lutym 2018 roku wystartował konkurs „Design Lab – sztuka tworzona z chemii” dla studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. 

Firma AIB nawiązała współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Owocem tego jest konkurs dla studentów Wydziału Wzornictwa ASP. Zadanie uczestników to zaprojektowanie nowej formy (np. przedmiotu sztuki użytkowej) z wykorzystaniem wybranych materiałów dostępnych w asortymencie AIB, przygotowanie projektu z zakresu designu lub wynalezienie nowego zastosowania dla produktów i technologii marki.

Firma AIB to polski producent innowacyjnych rozwiązań izolacyjnych. Wieloletnie doświadczenie, specjalistyczne wykształcenie założycieli oraz najwyższa jakość oferowanych produktów przekładają się na współpracę spółki z wieloma renomowanymi firmami i instytucjami. – Nasze produkty to nieodłączne elementy wyrobów, z których odbiorcy końcowi korzystają na co dzień, np. okien i drzwi. Jednocześnie są to komponenty ukryte zazwyczaj pomiędzy innymi częściami konstrukcji – komentuje Maciej Ślączka, Prezes Zarządu AIB. Dzięki kooperacji z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie – pierwszym tego rodzaju projektem w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa – rozwiązania te zostaną zaprezentowane w zupełnie nowej formie.

AIB to nie tylko specjaliści od skutecznej izolacji i produktów, które zapewniają ciepło, lecz również firma otwarta na współpracę, stawiająca na bardzo dobry, „ciepły” kontakt ze swoimi partnerami. Znakomicie odzwierciedla to przyświecające jej codziennym działaniom hasło „Chemia między nami”. Z oryginalnego połączenia, jakim są najwyższej jakości wyroby AIB i kreatywność studentów wiodącej uczelni artystycznej, powstać więc może tylko prawdziwie chemiczny design. Zwycięzców poznamy już w czerwcu 2018 roku.

Więcej informacji znajdziesz na www.aibsc.com.pl

Galeria:
powrót

Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u