Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Albo BSH, albo wcale.

23 Lipca 2019

Przedstawiamy drewno konstrukcyjne do zadań specjalnych. Nie straszna mu duża rozpiętość konstrukcji, ani duże obciążenia. Oferuje imponujące możliwości nośne i atrakcyjną gamę wymiarów. BSH to moc natury, która jest wytrzymalsza niż stal. Materiał przeznaczony do obiektów, gdzie ludzkie bezpieczeństwo stoi na pierwszym miejscu.


Drewno konstrukcyjne BSH to odpowiednik Mercedesa AMG —topowa odmiana produktu, który od początku oferuje bardzo wiele. Innymi słowy: materiał budowlany z najwyższej półki. Powstaje w procesie równoległego klejenia kilku warstw świerku. W hierarchii oferowanych parametrów stoi ponad drewnem litym C24, KVH®, a nawet wzmocnionym KVH Duo/Trio®. W czym tkwi jego fenomen? Dowiedzmy się!

 

Gdy nie ma miejsca na półśrodki

 

Każda budowa to duże wyzwanie i zarazem wielka odpowiedzialność. Jednak niektóre obiekty ponoszą odpowiedzialność jeszcze większą, bo zbiorową. Są to wielkopowierzchniowe obiekty użyteczności publicznej: baseny, magazyny, hale sportowe oraz produkcyjne. Majestatyczne, efektowne, lecz i obarczone licznymi wymogami. Nic dziwnego! To budynki, które z założenia skupiają pod jednym dachem mnóstwo ludzi, drogocennych przedmiotów i maszyn jednocześnie. Dlatego już na etapie projektu należy przewidzieć, przeliczyć i wykluczyć wszystkie słabe punkty konstrukcji. Zalicza się do nich wytrzymałość na zginanie, rozciąganie wzdłuż i w poprzek włókien, ściskanie i ścinanie. Kluczowy w tym przypadku jest dobór właściwych materiałów budowlanych, które zapewnią odpowiednią wytrzymałość, trwałość i przede wszystkim bezpieczeństwo— podczas codziennego użytkowania, jak i nieoczekiwanych zdarzeń, np. pożaru. Powyższe kryteria z powodzeniem spełnia drewno konstrukcyjne BSH.

 

Synergia natury i technologii

 

Nie od dzisiaj wiadomo, że drewno klejone ma znakomitą zdolność nośną przy względnie niskiej masie własnej. W przypadku BSH mówimy o połączeniu co najmniej trzech równolegle klejonych, suszonych desek lub lameli z drewna iglastego. Przeważnie wykorzystuje się w tym celu drewno świerkowe. Klejenie drewna konstrukcyjnego BSH daje możliwość uzyskania większych przekrojów i imponujących długości. Jest tym samym bardziej stabilne i wytrzymałe od drewna litego. Klejenie drewna zapobiega również pęknięciom, które spotykamy przy drewnie litym. W praktyce pęknięcia BSH zdarzają się rzadko i zazwyczaj są drobne oraz powierzchniowe.

Warto wiedzieć, że konstrukcja drewniana jest lżejsza niż stalowy szkielet o tej samej nośności. Jest też bezpieczniejsza od stali w aspekcie przeciwpożarowym — niezabezpieczone drewno wolniej poddaje się wysokiej temperaturze, więc konstrukcja drewniana jest dłużej stateczna i nośna. Jak widać, BSH stanowi silną konkurencję dla innych materiałów konstrukcyjnych, takich jak stal czy żelbet.
BSH w Polsce dopiero zdobywa popularność, od lat robiąc furorę na zachodzie. Gwarantuje stabilność wymiarową i łatwość obróbki. Nie pęcznieje, ani nie odkształca się. Jest też znacznie bardziej odporne na działanie wilgoci oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych. Oprócz tego, dzięki impregnacji klasy 1 lub 2 drewno może być chronione przed atakiem insektów oraz grzybami. BSH sprawdza się nawet w chemicznie agresywnym otoczeniu. Spotykamy je np. w halach pływackich, centrach sportowych i salonach samochodowych. To pewny i przemyślany wybór na szkielet budynku, więźbę dachową i inne elementy konstrukcyjne.

— dodaje Sławomir Perliński, specjalista od drewna konstrukcyjnego

Umożliwiamy zamówienie elementów z BSH według indywidualnych potrzeb klienta i specyfikacji projektu. Dzięki temu bezstratnie uzyskamy belki na wskazaną długość w wybranej klasie wytrzymałości (GL 24h, GL 28c).

 

Wymiary robią wrażenie:

 

  • długość maksymalna: 55m
  • wysokość maksymalna: 225cm
  • szerokość maksymalna: 30cm 

 

Piękne wewnątrz i na zewnątrz

 

Architekci i projektanci na całym świecie szczerze kochają drewno. Jego ponadczasowa uroda gustownie dopełnia tradycyjne, minimalistyczne, a nawet futurystyczne projekty. Szlachetne usłojenie pasuje zarówno do betonu, szkła, jak i metalu.

 


 

 

Odkryty szkielet konstrukcji? Tutaj kolejny plus zgarnia bohater artykułu, który oprócz swoich parametrów, posiada wrodzone walory estetyczne. BSH oferuje dużą swobodę projektową pod kątem dostępnych wymiarów, klas wytrzymałości oraz wyglądu zewnętrznego. Drewno konstrukcyjne BSH może być stosowane w widocznych miejscach konstrukcji, jako podpora, a zarazem ozdoba obiektu.

BSH posiada podwyższoną odporność ogniową, dobre właściwości izolacyjne i jest odporne na rozwój bakterii. Znakomicie znosi pracę całego budynku, umiejętnie przenosząc obciążenia. Pamiętajmy jednak, że dotyczy to drewna pochodzącego jedynie od sprawdzonych i renomowanych producentów. Dlatego drewno konstrukcyjne, w tym BSH, należy zawsze zamawiać u profesjonalnego dystrybutora. W zamian odwdzięczy się wytrzymałością, trwałością, pięknem i bezpieczeństwem — niezależnie od powierzchni budowanego obiektu.

Więcej informacji na stronie: www.jaf-polska.pl
 
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1831 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 23 Lipca 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u