Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

ANTRASZYKOWNE ogrodzenie domu, czyli ponadczasowa moda na antracyt

22 Września 2011
Kiedyś większość ogrodzeń dookoła domów prywatnych miała kolor zielony. Zieleń była wszechobecna dlatego, że uważano, iż główną funkcją ogrodzenia jest wyznaczanie granic posesji, a nie jej dekorowanie - w związku z tym myślenie o jego kolorze było po prostu zbędne. Ponadto panowało powszechne przekonanie, że tylko zielone ogrodzenie jest ładne i naturalne - zatem przez długie lata nikomu do głowy nie przyszło, żeby je zmienić.

Wygrywa różnorodność
Szczęśliwie czasy się jednak zmieniły. Wraz z demokracją pojawiła się też różnorodność, odwaga do wprowadzania mniej i bardziej odważnych zmian, chęć wyróżnienia się i zademonstrowania swojej indywidualności.

Domy z szarego betonu zaczęły pięknieć, pokrywać się żywymi kolorami, uzupełniać o drewno, szkło, metal i inne nowatorskie materiały budowlane.
Zmiany objęły także ogrody, które nareszcie wypiękniały, z przydomowych warzywniaków przekształcając się w stylowe miejsca wypoczynku, tworzone według profesjonalnych projektów. Niektóre zmieniły się w lokalne dzieła sztuki.

Ogrodzenie staje się piękne
I wtedy okazało się, że zielona pleciona siatka o romboidalnych oczkach pasuje do wypieszczonych domów i ogrodów jak przysłowiowy kwiatek do kożucha.

Kiedy ogrodzenie przekształciło się w pełnoprawnego uczestnika przestrzeni wokół człowieka i stało się ważnym elementem całej kompozycji - domu, garażu, ogrodu i drogi dojazdowej - też musiało stać się piękne.

Romboidalny kształt poszedł w zapomnienie, ustępując miejsca bardziej nowoczesnym kształtom. Ogrodzenie zaczęło też zmieniać swoją barwę dostosowując się do otoczenia i coraz śmielszych potrzeb ich właścicieli. Gdy chcemy, żeby się wyróżniało na tle otoczenia i przyciągało spojrzenia - wybieramy panele w odważnych kolorach czerwieni lub żółci. Jeśli ma idealnie współgrać z drewnianą elewacją domu – decydujemy się na brązy. A jeśli ma się wtopić w architekturę ogrodu - powracamy do świeżej zieleni, która w połączeniu z nowoczesnym kształtem nabiera zupełnie nowego charakteru.
 
Antraszykowne panele
Ogrodzenie może dopełniać wyglądu posiadłości lub podkreślać jej charakter. I tak, budynki nowoczesne, o prostych symetrycznych liniach, płaskim dachu i w stonowanej kolorystyce szarości najlepiej otoczyć ogrodzeniem w kolorze ponadczasowego antracytu - firmy Betafence, która jest światowym liderem na rynku.

Elegancję frontowej części posesji idealnie podkreśli system ogrodzeniowy Bekafor Prestige, łatwo rozpoznawalny dzięki wygiętym w łuk panelom i dekoracyjnym zakończeniu w kształcie rombów. Bekafor Prestige montowany jest na słupach Bekaclip przy użyciu obejm Bekafor (wszystkie elementy systemu dostępne są w takim samym odcieniu antracytu metalizowanego).

W swojej ofercie firma Betafence w kolorze antracytowym posiada także system o kształcie bardziej klasycznym - panele Bekafor Classic. Oczka panelu tworzą regularne prostokąty, a co kilkanaście centymetrów wzmacniany jest on przegięciami 3D z podwójnym drutem poziomym. Antracytowe panele Bekafor Classic z łatwością montuje się – podobnie jak Bekafor Prestige – na słupach Bekaclip z obejmami Bekafor.

Siatka w eleganckim antracycie
By obniżyć koszty, ale nie rezygnować z ekskluzywnego wyglądu, do ogrodzenia reszty posesji możemy użyć siatki zgrzewanej Pantanet Family. Wykonana z dość grubych drutów (2,5 mm) i tworząca prostokątne czka o wymiarze 100 x 50 mm, skutecznie ochroni nasz ogród i tył domu.

Kolor siatki dostosujmy do naszych własnych potrzeb i oczekiwań. Gdy pragniemy, by ogrodzenie wtopiło się w zieleń ogrodu, wybierzmy kolor zielony, który w połączeniu z oczkami w kształcie prostokątów nie ma już nic wspólnego z ogrodzeniami, które pamiętamy sprzed lat. Jeśli jednak nadal tkwi w nas żyłka wyróżnienia się, użyjmy siatki Pantanet Family w kolorze antracytu, którą możemy zamontować na antracytowych słupach Bekaclip przy użyciu stalowych klipsów.

Antracytowy zachwyt
Największe wrażenie na naszych gościach zrobimy, gdy przywita ich nie tylko eleganckie antracytowe ogrodzenie, ale dopasowana do niego kolorystycznie furtka i brama wjazdowa. Aby uzyskać ten efekt synergii wystarczy wybrać antracytowe bramy z linii Bekafor lub Egidia firmy Betafence.

Znajomych do wejścia na posesję zapraszać może furtka Bekafor Classic, Bekafor Prestige lub Egidia o wypełnieniu palisadowym (wszystkie wyposażone są w niezawodny zamek, klamkę oraz regulowane zawiasy).

Z kolei goście zmotoryzowani wjadą na nasz przydomowy parking przez bramę dwuskrzydłową Bekafor Classic lub Egidia. Jeśli jednak stawiamy na ich i naszą wygodę, zamontujmy raczej bramę przesuwną Egidia, najlepiej w wersji automatycznej (wtedy cała nasza praca, by ją otworzyć, to naciśnięcie pilota).

Kolor naszą wizytówką
Budujemy coraz bardziej wyszukane domy, z ogrodów tworzymy parki krajobrazowe, powierzchnie wykładamy różnobarwną kostką brukową. Tworząc nasze małe dzieła sztuki nie zapominajmy jednak, że ich znaczącym elementem pozostaje także ogrodzenie. Jego kształt, kolor, ale również jakość i trwałość mogą razić lub zwieńczyć nasze arcydzieło.

Postawmy na antracytową elegancję i cieszmy się harmonijnym pięknem całej posiadłości i jakże indywidualnym jej charakterem.
 
www.betafence.pl

 Zobacz prezentację Betafence
 Galeria:

powrót


Odwiedzono: 4727 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 22 Września 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u