Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jaki leżak do ogrodu wybrać? 3 najważniejsze cechy

29 Lipca 2019

Lato na leżaku w ogrodzie także może pozwolić się zrelaksować i miło spędzić czas. Jednak, aby było to w ogóle możliwe, wcześniej trzeba dokonać odpowiedniego wyboru i znaleźć model, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. W dalszej części tego artykułu przedstawimy 3 najważniejsze cechy, na które należy zwrócić uwagę, wybierając leżak dla siebie.


Dobry leżak ogrodowy — czyli jaki?


Podczas kupowania leżaka ogrodowego na samym początku zwracamy uwagę na jego cenę, jednak to błąd. Najważniejsza zawsze będzie jakość, gdyż wpływa ona zarówno na komfort podczas odpoczynku, jak i na to, jak długo będzie można z niego korzystać. Na stronie internetowej homegarden.com.pl  możemy zakupić różne modele leżaków, na których będzie można z przyjemnością spędzić kilka sezonów. Trzeba pamiętać, aby zawsze podczas zakupów zwrócić uwagę na solidność materiału oraz odporność na warunki atmosferyczne. Istotna jest także ciężkość leżaków i to, jak bardzo można go złożyć, aby bez problemu można było go przechowywać zimą.
 

Jaki model leżaka kupić?


Nawet jeśli zamierzamy postawić swój leżak tylko w ogródku, to nadal możemy wybierać pomiędzy trzema typami, do których należą:

  • leżak ogrodowy — ma zapewnić jak największą wygodę, dlatego często składa się także z poduszek, może być składany lub też bujany,
  • leżak plażowy — stworzony do tego, aby można była swobodnie się na nim opalać i dopasować wysokość oparcia do własnych potrzeb, często dostępne są modele w pozycji półleżącej,
  • leżak basenowy — kiedy posiada poduszki, to zazwyczaj są one wodoodporne, zazwyczaj wykonany z tworzywa sztucznego, które znacznie lepiej radzi sobie z ciągłym kontaktem z wodą.

Zawsze najważniejsze jest to, aby rodzaj leżaka przede wszystkim dopasować do tego, jaką ma spełniać funkcję oraz, gdzie może zostać postawiony.
 

Z jakiego tworzywa kupić leżak?


Jakość leżaka będzie znacznie łatwiejsza do określenia, kiedy weźmie się pod uwagę materiał, z którego został wykonany. Obecnie mamy do wyboru wiele różnych tworzyw, dlatego nie ma konieczności od razu zakładać, że konieczne będzie kupienie leżaka wykonanego z plastiku lub z drewna. Choć oczywiście tworzywa sztuczne od wielu lat są chętnie wybierane, gdyż zazwyczaj cechuje je niższa cena i łatwo można zachować je w czystości. Coraz popularniejsze i przy okazji praktyczne są modele z technorattanu, gdyż są niezwykle wytrzymałe. Do wyboru są także produkty metalowe, a jeśli do tego zostało wykorzystane aluminium, to można zyskać gwarancję, że leżak będzie też lekki i przez to bardziej mobilny.
 

Typy leżaków ogrodów w zależności od ich zastosowania


Dzisiejszy rynek jest tak nasycony leżakami, że wybranie jednego modelu dla siebie nie jest prostą sprawą. Tym bardziej że nasze potrzeby też bardzo często się zmieniają. Warto zatem przed zakupem dobrze zastanowić się, kiedy i gdzie będziemy je wykorzystywać. Wtedy też możemy wybierać między leżakami wiszącymi, bujanym lub rozkładanymi. Do tego nie można zapomnieć również o tym, że w ofertach większości sklepów pojawiają się także modele specjalnie dostosowane do dzieci w różnym wieku, aby i one mogły miło spędzić lato na leżaku.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 828 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 29 Lipca 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u