Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Jaki leżak ogrodowy kupić?

4 Marca 2019

Wzrost temperatury za oknem sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy w ogródku lub na balkonie. W końcu idealnym sposobem na relaks jest opalanie się lub czytanie książek na leżaku ogrodowym. Jednak, aby móc oderwać się od wszystkich problemów, trzeba najpierw wybrać model, który będzie dopasowany do twoich potrzeb. Sprawdź, czym kierować się, aby kupić idealny leżak ogrodowy.


Z czego powinien być wykonany leżak ogrodowy?


Dziś można znaleźć leżaki wykonane z różnych materiałów. Wiele osób zwraca uwagę na to, aby leżak dopasowany był do charakteru domu, ogródka i oczywiście innych mebli ogrodowych. Równie ważne jest wybranie takiego, który będzie po prostu trwały i dzięki temu będzie można cieszyć się nim przez wiele lat. Mimo że drewniane meble ogrodowe są popularne, to jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że trzeba o nie dbać i odpowiednio je pielęgnować. Znacznie mniej wymagające są leżaki wykonane z materiałów sztucznych, takich jak technorattan.

Dobrą alternatywą mogą być również leżaki ogrodowe oferowane przez firmę vokato.com, które wykonane są ze stali oraz ze specjalnej tkaniny odpornej m.in. na promieniowanie UV i niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

Zwróć uwagę na oparcie


Obecnie sklepy są przesycone leżakami, którymi nie da się prawie w ogóle regulować, a do tego są po prostu niewygodne. Najgorsze jest jednak to, że posiadają nie wyprofilowane oparcia lub nawet całą powierzchnię. Na takich leżakach nie będziesz czuć się komfortowo i już po kilku minutach poczujesz ból w karku, czy w kręgosłupie. Dlatego też tak ważne jest to, aby zwracać uwagę przede wszystkim na oparcie leżaka, które musi być regulowane. Przeczytaj zatem opinie wcześniejszych klientów i spróbuj sobie wyobrazić, czy upatrzony leżak na pewno będzie wygodny, czy tylko ładnie wygląda na zdjęciu.
 

Wymiary leżaków


Podczas wybierania leżaka zwróć uwagę na jego wymiary. Szczególnie dotyczy to osób wysokich, które mogą mieć problem z wystającymi nogami. Warto wybierać takie leżaki, które jednocześnie dadzą nam możliwość siedzenia na nim, jak i leżenia. Przy czym pamiętaj, że wybrany przez ciebie leżak nie powinien być zbyt ciężki, gdyż przemieszczanie go będzie wiązać się ze zbyt dużym użyciem siły i z czasem możesz dojść do wniosku, że nie masz już ochoty ciągle dźwigać leżak z piwnicy lub garażu.
 

Wygląd leżaków ogrodowych — na co zwrócić uwagę?


Trendy ciągle się zmieniają, dlatego też nie warto kupować modele, które nagle stały się modne, gdyż najprawdopodobniej równie szybko przestaną być popularne. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybranie modeli ponadczasowych i dopasowanych bardziej do naszego gustu niż trendów. Warto jednak otworzyć się na nowe możliwości, np. poprzez wybieranie odważniejszych wzorów i kolorów. Oczywiście znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybranie standardowych szarości, granatów, czy nawet brązów i do tego dokupienie odważniejszych poduszek, które sprawią, że będziesz czuć się jeszcze wygodniej, a przy okazji ożywisz cały leżak. Koniecznie pamiętaj, aby wybierać jedynie takie tkaniny, które będzie można łatwo wyczyścić bez martwienia się, że kolor straci na intensywności, czy jakości.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1085 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 4 Marca 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u