Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

ArmaFlex Duct Plus AL - sposób na wydajną pracę wentylacji

13 Września 2020
Właściwa praca kanałów wentylacyjnych zależy w dużej mierze od ich odpowiedniej izolacji. 
To dzięki niej instalacja będzie pracować cicho i wydajnie. Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania warto wziąć pod uwagę również sprawny montaż i bezpieczeństwo użytkowania. Wszystkim tym wymaganiom odpowiada ArmaFlex Duct Plus Al firmy Armacell.
 

Odpowiednie zaizolowanie kanałów wentylacyjnych, na pierwszy rzut oka, nie wydaje się kwestią zbyt znaczącą. W odróżnieniu od systemów grzewczych lub klimatyzacyjnych, nie zawsze musimy się tu bowiem borykać z problemem strat energii, które znacząco wpływają na wydajność całego systemu i mogą się wiązać ze znacznymi stratami finansowymi. Mimo tego jednak, nie należy tej kwestii bagatelizować – odpowiednie zabezpieczenie przewodów wentylacyjnych pozwoli nam bowiem uniknąć problemu kondensacji (czyli skraplania się pary wodnej na powierzchni kanału) oraz rozprzestrzeniania się hałasu, dla którego puste, blaszane kanały są wręcz idealnym medium.
 
Idealna ochrona przed kondensacją i hałasem
 
Podstawą izolacji ArmaFlex Duct Plus Al jest wysokoelastyczna pianka elastomeryczna na bazie syntetycznego kauczuku. Jej zamkniętokomórkowa struktura stanowi doskonałą barierę dyfuzyjną, zapobiegającą kondensacji pary wody na zimnej powierzchni kanału oraz zapewnia bardzo wysoki poziom izolacji akustycznej. Dzięki temu ArmaFlex Duct Plus Al zapobiega przenoszeniu hałasów przez eliminację wibracji metalowych przewodów wentylacyjnych. Z jednej strony materiał został pokryty cienką warstwą aluminiowego laminatu, który nie tylko chroni piankę przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również znacznie podnosi walory estetyczne produktu, co jest szczególnie istotne wszędzie tam, gdzie kanały wentylacyjne nie są ukryte w ścianach lub sufitach. Dzięki jednolitej strukturze produkt znajdzie zastosowanie nawet w miejscach o podwyższonych standardach czystości, gdzie nie można montować izolacji pylących np. z wełny. 
 
Bezpieczeństwo i łatwość instalacji
 
Jak w przypadku wszystkich produktów z rodziny Armaflex, również ArmaFlex Duct Plus Al charakteryzuje się bardzo wysoką elastycznością, co znacząco ułatwia dopasowanie izolacji do kształtu kanału, bez względu na to, czy mamy do czynienia z przewodem prostokątnym czy cylindrycznym. By jednak dodatkowo podnieść komfort montażu, ArmaFlex Duct Plus Al został z jednej strony pokryty reagującą na nacisk warstwą samoprzylepną na bazie zmodyfikowanego akrylu na osnowie siatkowej. Dzięki temu aplikacja izolacji jest tak prosta, jak przyklejenie plastra! Oczywiście podczas projektowania, specjaliści z firmy Armacell nie skupili się tylko na właściwościach roboczych, ale nie zapomnieli również o bezpieczeństwie. Świadczy o tym klasa reakcji na ogień, która dla tego produktu wynosi B-s3, d0, co oznacza, że jest izolacją samogasnącą, nie kapiącą i nie rozprzestrzeniającą ognia (NRO). Dzięki temu, ArmaFlex Duct Plus Al firmy Armacell, nie tylko chroni kanały wentylacyjne, ale również nas w przypadku pożaru.
 
Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.

 
 Galeria:
powrót


Odwiedzono: 708 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 13 Września 2020

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u