Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

ArmaFlex Ultima - pierwsza elastyczna izolacja FEF z euroklasą ogniową BL-s1, d0

14 Września 2022
ArmaFlex Ultima to pierwsza elastyczna pianka elastomerowa, która dzięki uniepalniaczom w swoim składzie, zyskała euroklasę BL-s1, d0. Oznacza to nawet 10-krotną redukcję wytwarzanego dymu w porównaniu do standardowych produktów elastomerowych i przekłada się na znaczną poprawę bezpieczeństwa użytkowników obiektów budowlanych.
 

Izolacja ArmaFlex Ultima z oferty Armacell to produkt przeznaczony  do ochrony rur, kanałów wentylacyjnych, zbiorników jak również kształtek i armatury w chłodnictwie przemysłowym i użytkowym, zarówno do instalacji przetwórczych, jak również klimatyzacyjnych z temperaturą czynnika od -50°C do +110°C. Wysoka elastyczność izolacji ułatwia jej dopasowanie do złożonych kształtów, a w połączeniu z właściwościami termicznymi (?t=0°C ? 0,040 W/m*K) i wysokim współczynnikiem przeciw dyfuzji pary wodnej (? ? 7000) zapewnia dużą szczelność i wydajną izolację, zabezpieczającą zarówno przed stratami energetycznymi, jak również korozją instalacji.Wewnętrzna warstwa materiału pokryta została reagującą na nacisk warstwą samoprzylepną na bazie zmodyfikowanego akrylu na osnowie siatkowej - dzięki której montaż nie powinien sprawić problemu nawet w przypadku skomplikowanych elementów w trudno dostępnych przestrzeniach.

Bezpieczeństwo w klasie BL-s1, d0
Tym co wyróżnia izolacje ArmaFlex Ultima jest także oferowany standard bezpieczeństwa pożarowego. To pierwsza elastomeryczna izolacja, która uzyskała euroklasę ogniową BL-s1, d0. Dzięki opatentowanej technologii produkcji ArmaPrene® i obecnym w składzie uniepalniaczom produkt Armacell zapewnia nawet dziesięciokrotną redukcję dymu powstającego podczas spalania w porównaniu do standardowych elastycznych materiałów izolacyjnych.Wysokie zmniejszenie  ilości powstającego dymu poprawia swobodę oddychania osób w pomieszczeniach objętych pożarem oraz sąsiednich, do których dostają się dym i opary. Lepsza widoczność przekłada się też na łatwiejszą orientację w przestrzeni i odnajdywanie dróg ewakuacyjnych, jak również zapewnia lepsze warunki dla prowadzenia akcji ratunkowej.Wysoki poziom bezpieczeństwa izolacji ArmaFlex Ultima i jej właściwości NRO (nierozprzestrzenianie ognia) zostały potwierdzone także w przemyśle stoczniowym, w którym ograniczone możliwości ewakuacji powodują konieczność stosowania wyjątkowo rygorystycznych norm w zakresie ochrony pożarowej. Izolacje Armacell posiadają m.in. certyfikaty Det Norske Veritas, Bureau Veritas oraz Lloyd Register.

Standardy zrównoważonego budownictwa
W zakresie certyfikacji izolacje ArmaFlex Ultima w połączeniu z klejem ArmaFlex Ultima SF990 mogą się też pochwalić certyfikatami LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) i DGNB (Deutsche Gesellschaft für Nachhaltiges Bauen e.V.) uznawanymi za jedne z najważniejszych wielokryterialnych standardów oceny dla zrównoważonego budownictwa. Gotowy proces certyfikacyjny dostarcza nam precyzyjnych wskaźników dotyczących produktów pod względem ich wpływu na środowisko naturalne w całym cyklu życiowym od pozyskiwania surowców, poprzez eksploatację, aż do ostatecznej utylizacji wyrobów. Zawarta w certyfikatach LEED i DGNB ocena izolacji ArmaFlex Ultima pozwala na ubieganie się o tytuł zielonego budynku zgodnie z normami najpopularniejszych systemów klasyfikacji.
 
                                                                                                                          
 
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 57 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 14 Września 2022

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u