Wyszukaj w serwisie:
odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Drewniana skrzynia z potrzeby serca

3 Marca 2016
Drewniana skrzynia do stworzenia, wypełnienia i podarowania jako specjalny prezent dla przyjaciół, sąsiadów lub osób w potrzebie.

Jest wiele sposobów na zaangażowanie się w działalność dobroczynną oraz wykorzystanie swoich umiejętności w szczytnym celu. Projekty nie zawsze muszą wiązać się z olbrzymią skalą działań i dużymi wydatkami, a drobne gesty czasem znaczą więcej niż tysiące słów.

Może warto zatem stworzyć drewnianą skrzynkę i wypełnić ją żywnością, zabawkami lub innymi przyborami dla znajomych, sąsiadów lub osób w potrzebie? W tej instrukcji zaprezentujemy w jaki sposób każdy może stworzyć swoją skrzynkę w zaledwie kilku prostych krokach, wykorzystując do tego narzędzia firmy Dremel.   

Krok 1:
Pierwszym krokiem jest rozrysowanie wymiarów poszczególnych części. Część przednia i tylna ma wymiary 690x500 mm, boki 400x500 mm, podstawa 654x400 mm, natomiast wieko 690x436 mm. Konstrukcję skrzyni wzmacniają dwie listwy, wymiary każdej z nich wynoszą 24x44x380 mm.

Krok 2:
Następnie przytnij poszczególne elementy używając piły ręcznej Dremel DSM20 wyposażonej w uniwersalną węglikową tarczę do cięcia. Narysuj linię o długości 70 mm równolegle do górnej krawędzi boku. Narysuj krzyż na środku linii i 35 mm od górnej krawędzi. W tym miejscu powstanie wycięcie na uchwyt.

Krok 3:
Do następnego kroku będzie potrzebne narzędzie Dremel 3000, uniwersalna nasadka do cięcia oraz spiralna końcówka tnąca (565). Używając szablonu wytnij powoli uchwyt skrzyni w miejscu, gdzie będzie według ciebie wygodny. Następnie wytnij górną krawędź uchwytu przy pomocy piły DSM20.

Krok 4:
Wygładź krawędzie poszczególnych elementów używając narzędzia Dremel 3000 wyposażonego w taśmę szlifierską (408). Dokładnie i równo wygładź każdą krawędź w celu zapewnienia, że efekt końcowy będzie ładny.

Krok 5:
Sklej i przybij gwoźdźmi ściany boczne do podstawy. W celu wzmocnienia wieka skrzyni przymocuj obie listwy od spodu, 50 mm od jego zewnętrznych krawędzi. Wykorzystaj w tym celu klej do drewna oraz gwoździe. Warto nawiercić wcześniej otwory, w których schowają się główki gwoździ.

Krok 6:
Aby gotowa skrzynia wyglądała wyjątkowo i była jedyna w swoim rodzaju, naszkicuj wybrany motyw na wieku. Następnie ostrożnie odwzoruj narysowany wzór przy pomocy narzędzi VersaTip lub używając narzędzia Dremel 3000 z frezem do grawerowania (113).

Krok 7:
Umieść wieko na skrzyni, a następnie przykręć dwa zawiasy do tylnej ściany. Każdy z nich powinien znajdować się ok. 50 mm od zewnętrznych krawędzi. Wkręć metalowy skobel w na środku przedniej ściany skrzyni. Następnie przykręć zamknięcie po wewnętrznej stronie wieka.

Co będzie potrzebne:

Narzędzia Dremel®:
DREMEL® 3000, spiralna końcówka tnąca (561) oraz taśma szlifierska (408) – dołączone w zestawie DREMEL® 3000/1-15; uniwersalna nasadka do cięcia (565)
DREMEL® DSM20 oraz uniwersalna węglikowa tarcza do cięcia (DSM500)
DREMEL® VersaTip

Ze sklepu dla majsterkowiczów:
Deska świerkowa 2.5 m x 0.5m, 18 mm grubości
Listwy świerkowe (24 x 44 x 2500 mm)
2 zawiasy ze stali nierdzewnej, 65 mm x 35 mm (szerokość przy otwarciu)
1 metalowy skobel do zamknięcia na kłódkę
50 gwoździ z okrągłą główką (40 mm)
18 śrub z łbem stożkowym (3.5 x 19 mm)
2 klamry (150 mm) oraz odpowiednie śruby (sprzedawane w zestawie w sklepach dla majsterkowiczów)
Okrągły drewniany szablon do wycięcia uchwytów
Klej do drewna

Narzędzia:
Młotek, śrubokręt krzyżakowy (Philips #1)
Linijka, ołówek
Metalowa linijka lub inny prosty przedmiot
Uchwyty
Narzędzie do fazowania
Możesz wykorzystać także szablon do zaokrąglania uchwytów


Jeśli marzysz o tym, by któregoś dnia pomóc komuś i sprawić, że ich dzień będzie lepszy, włóż do skrzyni grill, węgiel drzewny i inne przybory, a następnie zanieś ją do szkoły, gdzie dzieci będą miały okazję zorganizować ciekawe popołudnie.

Majsterkowanie w szczytnym celu! Skrzynia może posłużyć także do przekazania żywności wybranej organizacji dobroczynnej.

Nie chcesz wyrzucać ubranek i zabawek w dobrym stanie? Nie ma problemu, wystarczy chować je do skrzynki i przekazać do pobliskiego przedszkola, domu dziecka lub organizacji pomagającej dzieciom w potrzebie.

A może trzeba uzupełnić płyn do spryskiwacza? Pomóż sąsiadom i wypełnij skrzynkę ciekawymi akcesoriami samochodowymi, a następnie podaruj im ją w prezencie.

Więcej informacji można znaleźć na:
stronie www.dremeleurope.com
platformie www.pomyslodajnia.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 880 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 3 Marca 2016

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u