Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Kolorowa dżungla w białostockim szpitalu

26 Listopada 2014
Program społeczny „Dziecięcy świat w kolorach" przemierza całą Polskę, aby stworzyć małym pacjentom jak najlepsze warunki pobytu w szpitalach. Tym razem, wykreowane w ramach akcji realizowanej przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA, barwne motywy zagościły w Klinice Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii z Pododdziałem Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku. Uroczysta prezentacja artystycznie odmalowanej placówki odbyła się 25 listopada 2014 roku.

Realizowana przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA akcja społeczna „Dziecięcy świat w kolorach" pozwala spełniać kolorowe marzenia małych pacjentów z placówek medycznych w całej Polsce. Dzięki programowi, bajkowe wnętrza zyskała Klinka Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii z Pododdziałem Kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa w Białymstoku. To dwudziesta placówka w Polsce pomalowana przez Śnieżkę. Ściany kliniki zostały pokolorowane w barwne motywy zwierząt żyjących w dżungli.

Pobyt w szpitalu, mimo dużej troski rodziców, lekarzy oraz pielęgniarek, to dla małych pacjentów czas trudnych doświadczeń. Pomocą w ich przezwyciężaniu jest dla dzieci poczucie bezpieczeństwa i optymizm, o które bez wątpienia łatwiej w przyjaznych i barwnych wnętrzach. Właśnie w oparciu o tę wiedzę Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA tworzy program społeczny „Dziecięcy świat w kolorach”, polegający na odmalowywaniu i kolorowaniu bajkowymi motywami szpitalnych przestrzeni. Szpital w Białymstoku to dwudziesta placówka odmalowana w ramach akcji „Dziecięcy świat w kolorach" – mówi Aleksandra Małozięć, przedstawicielka Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA.

W spotkaniu, podczas którego uroczyście zaprezentowano pomalowane sale uczestniczyli mali pacjenci, ich rodzice, przedstawiciele szpitala, artystki, które wykonały barwne malunki oraz reprezentanci lokalnych mediów. Specjalne atrakcje dla dzieci przygotował zaproszony animator. Wszyscy zgromadzenie goście mogli podziwiać widniejące na ścianach, bajkowe postacie zwierząt. – Bardzo się cieszymy, że od teraz naszym małym pacjentom podczas pobytu w szpitalu będą towarzyszyć tak sympatyczne zwierzaki. Kolorowe malunki pomagają maluchom chociaż na chwilę zapomnieć o  trudach leczenia i odwracają uwagę od często nieprzyjemnych zabiegów. W bajkowych salach przyjemniej wraca się do zdrowia – tłumaczy Eliza Bilewicz-Roszkowska, rzecznik prasowy szpitala. Kolorowy hipopotam, uśmiechnięty słoń oraz barwne papugi wymalowane przez artystki-malarki cieszyły się dużym zainteresowaniem małych pacjentów.

Na leczone na oddziale dzieci czekała także dodatkowa atrakcja w postaci video-życzeń od pochodzącej  z Białegostoku Justyny Sieńczyłło, aktorki telewizyjnej i teatralnej. – Jestem dumna, że odział dziecięcy szpitala z mojego ukochanego Białegostoku został tak pięknie pomalowany. Wierzę, że to miejsce poprzez swoje kolory przeniesie Was w cudowny świat wyobraźni, dodający pozytywnej energii i dużo siły. Przesyłam serdeczne pozdrowienia, gorąco całuję i żałuję, że nie mogę być z Wami. Życzę Wam dużo uśmiechu i mam nadzieję, że ten uśmiech będą pobudzały kolorowe ściany, które Was otaczają – powiedziała Justyna Sieńczyłło.

Dzięki pozytywnym barwom „Dziecięcego świata w kolorach” mali pacjenci z białostockiego oddziału zyskali przyjazne wnętrza, które będą ich pozytywnie nastrajać podczas trudnego okresu, jakim jest dla nich pobyt w szpitalu. Jeszcze w tym roku barwne motywy wypełnią również ściany kolejnej placówki medycznej – tym razem w województwie kujawsko-pomorskim.

***

„Dziecięcy świat w kolorach” to realizowany przez FFiL Śnieżka SA autorski program społeczny, w ramach którego oddziały dziecięce w całej Polsce zyskują nową kolorystykę. Dzięki niemu od 2005 roku pomalowano już 20 oddziałów pediatrycznych w całej Polsce. Integralnym elementem malowania jest zaangażowanie w projekt plastyków, pod pędzlem których ściany pokryte farbami Śnieżki wypełniają się bajkowymi motywami i barwnymi postaciami. Odnawianie przestrzeni, w których leczone są dzieci i zamienianie ich w baśniowy świat, obok wymiaru praktycznego ma także znaczenie terapeutyczne. Ciepłe, przyjemne wnętrza i kolorowe, bajkowe obrazki pozwalają dzieciom choć na chwilę zapomnieć o bólu i chorobie oraz zapewniają im komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.

www.sniezka.pl
powrót


Odwiedzono: 1381 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 26 Listopada 2014

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u