Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odział Dziecięcy w Morągu pełen fascynujących kolorów

23 Lipca 2014
21 lipca 2014 roku otwarto uroczyście Oddział Dziecięcego Szpitala Miejskiego w Morągu. Oddział został artystycznie odmalowany w ramach akcji „Dziecięcy świat w kolorach”, realizowanej przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA. Podczas spotkania można było podziwiać motywy bajkowego lasu, które powstały na ścianach placówki. 
 

 Oddział Dziecięcy w Szpitalu Miejskim w Morągu zyskał nowy blask, który przełożył się na radość w oczach nie tylko lekarzy, lecz także ich podopiecznych. Przestrzeń dedykowana dzieciom jest teraz bardziej przytulna, radosna i pogodna. Placówka została odnowiona w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach”. – Śnieżka specjalizuje się w kolorze, a barwy pełnią ważną rolę w życiu każdego dziecka. Odpowiednio skomponowane mogą poprawiać samopoczucie, wyciszać, czy wreszcie przyczyniać się do szybszej rekonwalescencji. Pozytywne kompozycje kolorystyczne, jakie tworzymy na oddziałach dziecięcych dzięki naszej akcji, dodają maluchom energii i skutecznie odwracają ich uwagę od trudów, związanych z pobytem w szpitalu – tłumaczy Aleksandra Małozięć, przedstawicielka Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA. – Dzieci w trakcie pobytu w szpitalu przezywają duży stres. Każda metoda, która pozwala na chwilę zapomnieć o problemach i strachu przed kolejnymi zabiegami jest nieocenioną pomocą w procesie terapeutycznym – dodaje lek. med. Ewa Gniadek, koordynator Oddziału Dziecięcego w Morągu.

Na ścianach placówki pojawiły się barwne rysunki, stworzone przez dwie artystki wybrane przez Śnieżkę.  W tej edycji programu autorkami dzieł są morążanki – Agnieszka Juchniewicz oraz Sylwia Chudek, które stworzyły widziany oczami dziecka barwny las, pełen bujnej roślinności i zwierzątek. – Pierwszy raz bierzemy udział w tego typu inicjatywie. Postanowiłyśmy wziąć udział w akcji, gdyż spodobała nam się jej idea. To również świetna okazja do zrobienia czegoś dobrego – tłumaczyły jednym głosem malarki.

Wszyscy zebrani podziwiali kolorowe wzory na ścianach – Dzieci lubią odkrywać i badać przyrodę. Wybrany motyw spotkał się z aprobatą personelu szpitala, gdyż oprócz walorów estetycznych, ma również charakter edukacyjny – symbolicznie zachęca maluchy do życia w zgodzie z naturą, która jest integralną częścią naszego świata. Akcja „Dziecięcy świat w kolorach” jest po prostu bezcenna – mówiła Ewa Michałowska, Prezes Szpitala Miejskiego w Morągu. Inicjatywa spotkała się również z pochwałą ze strony dzieci i ich opiekunów. – To bardzo fajna uroczystość. Najbardziej podobają mi się piękne rysunki na ścianach. Moje wnuczęta są nimi zachwycone – opowiadała babcia Bartka i Oliwki.

Serdeczne życzenia dzieciom przekazały również gwiazdy – Iwona Pavlović i Krzysztof Hołowczyc, którzy nagrali video.

www.sniezka.plGaleria:powrót


Odwiedzono: 1409 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 23 Lipca 2014

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u