Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Balustrady nierdzewne - idealne połączone z drewnem

11 Stycznia 2019

Większość konstrukcji schodów i antresoli we wnętrzu domu, jak również pewnych części zewnętrznych, takich jak schody, balkony czy taras usytuowany na piętrze, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Tradycyjnym i jednocześnie niezwykle popularnym rozwiązaniem jest balustrada. Zadaniem balustrady jest przede wszystkim ochrona osób korzystających ze schodów lub innych, wyżej umieszczonych, części domu.


Nowoczesne balustrady - rozmaite materiały i formy


Każdy projekt architektoniczny domu piętrowego powinien uwzględnić schody oraz balustrady, które stanowią ich integralną część. Obecnie istnieje wiele różnorodnych elementów oraz materiałów, z których budowane są balustrady. Dawniej tradycyjne schody wykonywano w całości z drewna, a piękne, rzeźbione balustrady stanowiły ich piękną oprawę. Kolejny etap zmian w architekturze XX wieku sprawił, że architekci zaczęli projektować betonowe lub kamienne schody z metalowymi lub żeliwnymi balustradami. Natomiast współcześni projektanci coraz częściej sięgają po inne, niemniej efektowne materiały, takie jak stal, szkło i kamień. Połączenie stali z drewnem to obecnie jeden z najbardziej udanych duetów w architekturze.
 

Balustrady ze stali nierdzewnej i drewna


Do materiałów często stosowanych do budowy balustrad należy stal nierdzewna. Stal to jeden z najmocniejszych i najbardziej wytrzymałych materiałów. Stanowi ona cały szkielet balustrady i jest jej głównym elementem. Znakomite połączenie tworzy stal nierdzewna z drewnem. Z uwagi na różnorodność gatunków drewna nowoczesne balustrady wyglądają niezwykle dekoracyjne, a każdy model wygląda indywidualnie i nadaje schodom i wnętrzu indywidualny styl. Dzięki różnorodnym projektom w wykorzystaniem różnych elementów powstają oryginalne, niezwykle stylowe aranżacje.


Balustrady w nowoczesnym wnętrzu


Połączenie stali nierdzewnej ze szkłem lub z drewnem to jeden z najmodniejszych trendów we współczesnych projektach wyposażenia wnętrz. Taki projekt idealnie wpisuje się w styl nowoczesnego wnętrza. Schody ze lśniącą balustradą wykonaną ze stali oraz drewnianych poręczy nadają całej konstrukcji klatki schodowej lekkości i elegancki. Warto podkreślić, że są nie tylko efektownym, ale także trwałym rozwiązaniem, gwarantującym - przy minimalnej dbałości - efektowny wygląd przez wiele lat.
 

Bogactwo form i wzorów


Stalowe słupki mogą być wykończone eleganckimi, lśniącymi elementami wykonanymi również ze stali lub z drewna. Drewniane balustrady mogą przybierać różne formy – począwszy od prostych, klasycznych aż po złożone, owalne lub efektownie zawijanie. Połyskliwa, lekka konstrukcja stalowej balustrady nadaje pomieszczeniu elegancji, natomiast drewniane elementy idealnie uzupełniają jej chłodną barwę ocieplając wnętrze.

Na stronie producenta balustrad
 https://gigastal.pl/balustrady-nierdzewne-laczone-z-drewnem-c-158.html 
znajdziemy wiele efektownych projektów oraz szeroki asortyment akcesoriów niezbędnych do ich budowy, m.in. deski balustradowe, uchwyty do poręczy, mocowania, maskownice i rozety maskujące oraz pochwyty drewniane okrągłe i prostokątne.
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 2112 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 11 Stycznia 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u