Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Odwiedzono: 92 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 26 Września 2019

Podziel się    

Barwny wrzesień w polskich szkołach. Kolorowe pracownie marzeń od Śnieżki już działają!

26 Września 2019
Dzięki udziałowi w programie Śnieżki „Koloratorium”, 11 szkół podstawowych z całej Polski zyskało kolorowe, profesjonalnie wyposażone minilaboratoria. Uczniowie placówek mogą teraz pogłębiać swoją wiedzę z zakresu chemii i biologii w zupełnie nowych pracowniach, przeprowadzając pasjonujące eksperymenty pod okiem pedagogów.

Tegoroczny wrzesień na długo zapadnie w pamięci uczniów z 11 szkół podstawowych, które wygrały minilaboratoria w ramach przygotowanego przez Śnieżkę programu „Koloratorium”. Po wakacyjnej przerwie i powrocie do nauki, uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych pracowni. Probówki, szalki, zlewki, pipety, odczynniki chemiczne, zestawy do monitorowania jakości powietrza, modele szkieletu człowieka, tablice interaktywne, mikroskopy cyfrowe wraz z profesjonalnym zestawem preparatów mikroskopowych… To tylko niektóre elementy wyposażenia, jakie pojawiły się w pracowniach.

W szkołach w Kostrzy, Lipinach i Zbiersku, które zajęły najwyższe miejsca w finale „Koloratorium”, zorganizowano oficjalne otwarcia z udziałem przedstawicieli Śnieżki i lokalnych społeczności. Podczas uroczystości nie zabrakło uśmiechów i radosnych okrzyków uczniów, na których czekały liczne atrakcje,  w tym zajęcia pokazowe z wykorzystaniem nowego sprzętu. Otwarcia odbyły się 18 września w Zbiersku, 19 września w Kostrzy oraz 23 września w Lipinach. W tych dniach w szkołach zorganizowano Dni Otwarte, tak, aby uczestnicy wydarzeń mogli podziwiać nowoczesne, kolorowe sale. – Cieszymy się, że dzięki „Koloratorium” wychowankowie kolejnych szkół w Polsce zyskali twórcze miejsce do nauki. Uczniowie wraz z nauczycielami włożyli bardzo dużo pracy i zaangażowania w uczestnictwo w konkursie. Kreatywna rywalizacja trwała od listopada 2018 roku, a jej efektem są szkolne pracownie marzeń dla najlepszych 11 placówek – mówi Dominika Kurzawa, specjalista ds. komunikacji z FFiL Śnieżka SA.

Pracownie w Kostrzy, Lipinach i Zbiersku zostały gruntownie odnowione przy użyciu produktów Śnieżki. Na ścianach, oprócz pięknych kolorów, pojawiły się również elementy dekoracyjne związane z motywami biologiczno-chemicznymi. W każdej z placówek znalazło się kompleksowe wyposażenie o wartości 30 000 zł. Podczas uroczystości na uczniów, ich rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości czekała również słodka niespodzianka – tort z logo „Koloratorium”. Uczniowie wzięli także udział w inspirujących zajęciach pokazowych prowadzonych przez dr hab. Aleksandrę Ziembińską-Buczyńską z Politechniki Śląskiej, która ma na swoim koncie tytuł Popularyzatora Nauki 2018. – „Koloratorium” Śnieżki to fantastyczna akcja wspierająca kreatywność, ponieważ uczenie nie tylko dzieci, ale również dorosłych oparte na eksperymencie jest tak naprawdę najbardziej efektywne – tłumaczyła dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska.

Pozostałe zwycięskie szkoły programu „Koloratorium” zdobyły minilaboratoria z wyposażeniem o wartości 15 000 zł lub 10 000 zł oraz produkty Śnieżki potrzebne do odnowienia pracowni.

W drugiej edycji programu „Koloratorium”, wzięło udział ponad 100 szkół z całej Polski. Ich podopieczni, przy wsparciu nauczycieli zdobywali punkty dla swoich placówek, realizując wskazane aktywności. W efekcie do drugiego etapu zakwalifikowały się 33 szkoły z najlepszym wynikiem. Ostatecznie 22 maja br., po długich obradach jury wyłoniło 11 zwycięskich placówek, które w zadaniu finałowym wykazały się największą kreatywnością. To do nich trafiły nagrody główne w postaci nowoczesnych, profesjonalnie wyposażonych minilaboratoriów od Śnieżki.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji z uroczystych otwarć pracowni biologiczno-chemicznych w szkołach w Kostrzy, Lipinach i Zbiersku:
https://youtu.be/fm7TRG1Z6CI


Już niebawem ruszy kolejna odsłona „Koloratorium” – zachęcamy do śledzenia informacji na temat programu na FanPage`u „Koloratorium” na Facebooku i stronie internetowej:
https://koloratorium.pl


Galeria:


powrót

Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u