Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Bateria umywalkowa - jak ją właściwie wybrać?

11 Października 2021
Na rynku dostępne są różne modele baterii umywalkowych. Różnią się one od siebie nie tylko samym wyglądem, ale i sposobem montażu. Przy wyborze konkretnego modelu pamiętać trzeba, aby bateria nie tylko dobrze się prezentowała w łazience, ale była również funkcjonalna.


 
 


 
Kupno baterii umywalkowej
 
Dziś wybór baterii umywalkowych jest bardzo szeroki. Produkowane są z różnych materiałów, a ich różnych wygląd pozwala na dopasowanie baterii umywalkowej do niemal każdego stylu w jakim może być urządzone mieszkanie i łazienka. Pamiętać trzeba, że przy wyborze baterii szczególną uwaga zwrócić należy przede wszystkim na jakoś jej wykonania. W pierwszej kolejności zweryfikować należy jakoś materiału, z którego bateria została wykonana. Musi być to materiał odporny na korozję oraz musi cechować się właściwościami antybakteryjnymi. Dobrym rozwiązaniem może być zatem zakup baterii umywalkowe wykonanej z mosiądzu. Takie baterie w swojej ofercie posiada m.in. renomowany producent Grohe Atrio.

 
Pochodzenie baterii umywalkowej
 
Przy wyborze konkretnego modelu baterii bardzo ważne jest jej pochodzenie. Innymi słowy, zakupu warto dokonać u znanego i sprawdzonego producenta. Wspomniano już o marce Grohe Atrio. Firma ta oferuje wiele modeli baterii umywalkowych wysokiej jakości. Warto zatem sprawdzić szeroki asortyment tego producenta.

 
Typ uchwytu w baterii umywalkowej
 
Wybierając konkretną baterię umywalkową nie można zapomnieć o tym, aby sprawdzić jaki typ uchwytu posiada. Dużą popularnością cieszą się baterie jednouchwytowe. Taki model baterii wyposażony jest w jedną głowicę oraz w jeden uchwyt. Co ważne, uchwyt w takiej baterii może być zamontowany na dwa sposoby. Bądź bezpośrednio do korpusu baterii, bądź osobno. Ogromną zaletą baterii jednouchwytowej jest z pewnością to, iż pozwala ona na bardzo łatwą regulację temperatury oraz ciśnienia wody. Takie baterie umywalkowe również w swojej ofercie posiada marka Grohe Atrio.

 
Rodzaje baterii umywalkowych
 
Wybierając baterie uwagę zwrócić należy również na sposób jej montażu. To bardzo ważne kryterium wyboru. Ogólnie rzecz ujmując baterie umywalkowe ze względu na sposób montażu podzielić można na trzy rodzaje. Mowa tu o baterii umywalkowej podtynkowej, baterii umywalkowej stojącej oraz baterii umywalkowej wolno stojącej. Wybór konkretnego modelu uzależniony jest przede wszystkim od powierzchni posiadanej łazienki. Bateria nie może bowiem zajmować zbyt wiele miejsca, musi się dobrze prezentować i pasować do wnętrza, a także musi być oczywiście funkcjonalna.

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1294 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 11 Października 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u