Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Biopodłoga PURLINE fundamentem ciepłego domu

4 Lutego 2023
W okresie zimowym powiedzenie „ciepło domowego ogniska” nabiera szczególnego znaczenia. Aby dom był przytulną oazą w chłodne dni, warto przy jego projektowaniu zadbać o dobór odpowiednich materiałów budowlanych. O tym, dlaczego zimą tak duże znaczenie ma praktyczna w użytkowaniu i ciepła podłoga, mówi Grzegorz Mazur, ekspert marki wineo.
 
 

Aby wnętrze zapewniało komfort wypoczynku zimą, parametry podłogi powinny być dostosowane do stylu funkcjonowania domowników. W przypadku dzieci i osób starszych szczególnie ważne jest, by podłoga była przyjazna dla stawów oraz ciepła w dotyku, co ułatwia swobodne i bezpieczne poruszanie się.
 
Wytrzymała podłoga na dzień dobry
Zimą ważnym miejscem jest przedpokój lub przedsionek, w którym pozostawiane są zabłocone buty, sanki czy mokre od śniegu kombinezony. To również miejsce czyszczenia łap pupila po powrocie ze spaceru. Dlatego ważne jest, by podłoga w tym miejscu była łatwa do utrzymania w czystości, odporna na działanie wilgoci oraz antypoślizgowa. Umożliwi to bezpieczne poruszanie się po niewielkiej przestrzeni i roznoszeniu zabrudzeń na inne pomieszczenia w domu. Biopodłoga PURLINE spełnia wszystkie te wymogi, ponieważ ma matową, elastyczną powierzchnię, która minimalizuje ryzyko upadku, a przy tym jest wodoodporna i bardzo wygodna w czyszczeniu, podkreśla Grzegorz Mazur. I dodaje: Funkcjonalność łączy się tu z nowoczesnym designem, czego przykładem może być wineo 1200 Wood XL Hello Martha, w formacie przypominającym duże deski z naturalnego drewna.
 
Kafelki odchodzą do lamusa?
Ważnym aspektem przy wyborze podłogi jest to, by była przyjemnie ciepła dla stóp. Ma to znaczenie zarówno podczas zdejmowania butów, jak i przemieszczania się boso po domu. Podłogi wineo stone to cieplejsza i wygodniejsza alternatywa dla tradycyjnych płytek ceramicznych. Doskonale sprawdzają się, gdy chcemy uzyskać efekt podłogi wykonanej z naturalnego kamienia, na przykład w holu czy w łazience, Bogate wzornictwo pozwala dobrać preferowaną tonację kolorystyczną – od bardzo jasnych, jak wineo 1000 stone Urban Concrete Light, po ciemne w stylu wineo 1200 stone XL Presenting Karl, dodaje Grzegorz Mazur.
 
Ciepło dla stóp w każdej sytuacji
Podłoga przyjemnie ciepła w dotyku to optymalne rozwiązanie do każdego pomieszczenia w domu: sypialni, salonu, gabinetu i pokoju dziecka. Biopodłogi PURLINE są dostępne w 3 kolekcjach: wineo 1000, wineo 1200 oraz wineo 1500. Każda z nich obejmuje wiele dekorów, dedykowanych do wnętrz urządzonych w rozmaitych stylach – od skandynawskiego minimalizmu, przez industrialną surowość i elegancję glamour, aż po nowoczesny modernizm. Biopodłogi PURLINE mogą być instalowane również przy ogrzewaniu podłogowym, co zapewnia dodatkowy komfort użytkowania.
 
 
wineo 1200 wood XL Hello Martha

Biopodłoga o autentycznym wyglądzie dużych desek, z polakierowaną czterostronną fugą. Ciepły odcień drewna podkreśla przytulność wnętrz urządzonych w stylu tradycyjnym i nowoczesnym. 
 
 
wineo 1000 stone Urban Concrete Light
 
Elegancka i ciepła alternatywa dla kamienia. Betonowa, szczotkowana struktura, czterostronna fazowana krawędź i matowe wykończenie spójnie komponują się z charakterem wnętrza.
 
 
 
wineo 1200 stone XL Presenting Karl
 
Ekologiczna, ciepła dla stóp podłoga, w formacie nowoczesnych płytek XL. Oryginalny dekor w kolorze ciemnego kamienia jest łatwy w czyszczeniu i posiada właściwości antypoślizgowe. 
 
 
 
 
 
 
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1197 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 4 Lutego 2023

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u