Wyszukaj w serwisie:
odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Blackout - czy mamy wpływ na czarny scenariusz?

13 Sierpnia 2017
Upał nie odpuszcza, a prognozy zapowiadają kolejne fale ciepła w sierpniu. Z jednej strony cieszymy się na dobrą pogodę, bo w końcu mamy lato i słońce, które poprawia samopoczucie, a z drugiej potrzebujemy miejsca, gdzie znajdziemy wytchnienie. W czasie letnich miesięcy robimy więc wszystko, co w naszej mocy, aby w pomieszczeniach, w których przebywamy panowała komfortowa temperatura.

Wielu z nas zdecydowało się na montaż klimatyzacji, która w czasie długotrwałych upałów znacznie podnosi zużycie energii elektrycznej. Tylko pierwsze dni sierpnia dały w Polsce rekordowy pobór mocy, pobijając tym samym wynik czerwcowy i zwiększając zagrożenie blackoutem, który może spowodować przerwy w dostawie energii do domów, biur i fabryk. To z kolei pociągnie za sobą ograniczenia mocy produkcyjnych, wyłączenie klimatyzacji  w sklepach, biurach, zatrzymanie schodów ruchomych, wyłączenie świateł.
 
Mamy spory wpływ na zmniejszenie lub nawet uniknięcie kryzysu energetycznego. Wystarczy porównać klimatyzację, która może być energochłonna (rachunki za prąd, czyszczenie, dezynfekcja), głośna i wysuszać powietrze, z delikatną, cichą i energooszczędną markizą, równie skutecznie potrafiącą ochronić nas przed przegrzaniem. Nowoczesna markiza do okien pionowych chroni przed upałem, jeszcze zanim wtargnie on do naszego domu, zatrzymując promienie słońca na zewnątrz. Gęsty materiał rozprasza i odbija światło, sprawiając, że przez szyby przenika ono tylko w kilku procentach. Pokoje są lekko zacienione z nieograniczonym widokiem na zewnątrz, a przy tym chronione przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym i owadami.
 
Dodatkowo markizy pozwalają uniknąć wielu negatywnych objawów alergicznych, które mogą być wywołane przez klimatyzację. W przypadku stosowania markiz nie mamy również do czynienia z ogromną różnicą temperatur niekorzystnie wpływającą na nasz organizm. Ponadto, w przeciwieństwie do klimatyzacji, markizy działają cały czas i nie generują przy tym wysokich kosztów eksploatacji. Ich akumulatory mogą być zasilane przez darmową energię solarną, a inteligentny system sam zasłoni okna, nawet podczas naszej nieobecności.
 
Gorące lato nie musi być synonimem dyskomfortu, wysokich rachunków za prąd i świadomości, że przyczyniamy się do pogłębienia kryzysu energetycznego. Postawmy na naturalne i stosunkowo tanie rozwiązanie, jakim są markizy zewnętrzne.
 
Jeszcze do końca sierpnia za zakup markizy lub markizolety FAKRO w wersji Solar lub Z-Wave do okna pionowego można otrzymać zwrot części poniesionych kosztów.

Szczegóły dostępne na stronie:
http://www.fakro.pl/promocje/zatrzymaj-upal-na-zewnatrz/
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 435 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 13 Sierpnia 2017

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u