Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

By życie stało się prostsze

29 Grudnia 2011
Coraz szybsze tempo życia sprawia, że stajemy się coraz bardziej zabiegani i podatni na stres. Dotyczy to w szczególności kobiet, które często muszą pogodzić karierę zawodową z obowiązkami domowymi i troską o rodzinę. Automatyka do bram firmy Nice pozwoli nam wprowadzić w nasze życie tę odrobinę komfortu, dzięki której stanie się ono prostsze i znacznie przyjemniejsze, a uciążliwe otwieranie i zamykanie bramy wjazdowej lub garażowej zostanie zredukowane do jednego naciśnięcia przycisku.

Decyzja o wyposażeniu domu w systemy automatyki podyktowana jest najczęściej chęcią podniesienia komfortu naszego życia. W końcu, po co codziennie rano siłować się z ręcznym otwarciem bramy, skoro można zrobić to szybko i prosto przy pomocy pilota? Szczególnie w zimowe poranki, gdy mróz i późno wschodzące słońce rzadko kiedy idą w parze z energią i optymizmem. Dlaczego więc zaczynać dzień w tak uciążliwy sposób? Pozwólmy, by choć raz to dom zatroszczył się o nasze dobre samopoczucie - mały i estetyczny pilot Nice ułatwi nam wyjazd i powrót na posesję bez konieczności wysiadania z samochodu. Jest to istotne szczególnie w przypadku zabieganych, współczesnych kobiet, które poza pracą mają jeszcze dodatkowe obowiązki związane z domem i rodziną. Dla nich odrobina wygody i komfortu może okazać się zbawienna. ”Dzięki automatyce firmy Nice mogę w końcu uniknąć ręcznego otwierania i zamykania garażu oraz bramy wjazdowej. Jest to o tyle istotne, że przy trybie życia, jaki prowadzę, musiałam to robić nawet kilkukrotnie w ciągu dnia. System napędów uruchamianych niewielkim pilotem pozwala mi oszczędzić tak potrzebną energię, której jako osoba łącząca pracę zawodową z macierzyństwem, nigdy nie mam zbyt wiele.” – mówi Paulina Smaszcz-Kurzajewska, w której podwarszawskim domu zamontowana jest automatyka bramy wjazdowej i garażowej.
 
Jednak wygoda to nie wszystko, co zyskujemy. „Choć system automatyki domowej to niewątpliwie większy komfort, to jednak przede wszystkim miałam na uwadze bezpieczeństwo” – przyznaje Paulina Smaszcz–Kurzajewska. Dzięki napędom pozwalającym zdalnie sterować bramą wjazdową unikamy konieczności wychodzenia z bezpiecznego samochodu. Zmniejszamy przez to szansę na to, że ktoś może wykorzystać naszą nieuwagę oraz najczęściej otwarte w takiej sytuacji drzwi naszego samochodu. Dodatkowo, zainstalowana w napędach firmy Nice samohamująca przekładnia napędu automatycznie blokuje bramę garażową, przez co otwarcie jej przez osobę z zewnątrz jest praktycznie niemożliwe.
Istotnym faktem jest również to, że automatyka Nice dba też o bezpieczeństwo osób znajdujących się w pobliżu zamykanej bramy. Dzięki fotokomórkom zfunkcją automatycznego sprawdzania przed każdym ruchem bramy, lampom sygnalizacyjnym oraz siłownikom potrafiącym rozpoznać przeszkodę mamy gwarancję, że podczas zamykania skrzydła nikt nie znajdzie się w niebezpieczeństwie. „Dzięki bardzo mocno rozbudowanym zabezpieczeniom, w jakie wyposażona jest automatyka Nice, nie muszę się już martwić o bawiące się na podjeździe dzieci czy pozostawione sprzęty.” – mówi Paulina Smaszcz-Kurzajewska i dodaje – „Wyposażenie domu w system automatyki było niewątpliwie świetną decyzją. Teraz nawet wracając do domu po zmroku czuję się znacznie pewniej nie musząc wychodzić z samochodu by otworzyć bramę. Jednym słowem, za jednym zamachem podniosłam nie tylko komfort naszego domowego życia, ale również poziom jego bezpieczeństwa.
 
Fot. Nice
Artykuł opublikowany w nr 5/2011 [41] dwumiesięcznika Pomysł na domGaleria:
powrót


Odwiedzono: 2820 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 29 Grudnia 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u