Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Cała Polska tworzy serial

9 Czerwca 2011
Janusz Leon Wiśniewski- autor bestsellerów m.in. ”Samotność w sieci” oraz Zespół martyna.tv zapraszają do innowacyjnego projektu. Najpierw była książka, teraz zrobimy film.  Interaktywny serial społecznościowy pt. „Martyna”, w całości realizowany będzie przez widzów! Premiera serialu-jesienią 2011r.

To internauci napiszą ciąg dalszy historii mistrza Janusza Leona Wiśniewskiego.
To internauci „zatrudnią” aktorów serialu „Martyna” w ramach wirtualnego castingu.
To internauci zaproponują stylizacje ubrań, fryzur i biżuterii dla bohaterów.
To internauci wskażą muzyczne utwory, które staną się ścieżką dźwiękową serialu.
To internauci wybiorą miejsca akcji dla serialu „Martyna”.


Tu każdy może bawić się filmem i zostać realizatorem serialu.
Wystarczy , że na stronie www.martyna.tv zaprezentuje swoje pomysły i podda je pod ocenę internetowej społeczności.

PRODUCENCI: Farat Film i Mercom S.A
OPIEKA LITERACKA: Janusz Leon Wiśniewski


Najpierw była „Martyna”, czyli jak to się zaczęło?
Właśnie mija 10 lat odkąd Janusz Leon Wiśniewski („Samotność w sieci”, „Łóżko”, „Bikini”) napisał opowiadanie, umieścił je w Internecie i zaprosił internautów by napisali jego zakończenie.
 
Nie przypuszczał wtedy, że w Polakach drzemią takie pokłady twórczości. Internauci skupieni wokół studenckiego portalu wyjęli swoje próby pisarskie z szuflady, pióra zamienili na klawiatury komputera i przez trzy miesiące, w wirtualnym świecie tworzyli wraz z Januszem L. Wiśniewskim dalsze losy Martyny-bohaterki opowiadania. Efektem ich pracy była wydana w 2003 roku książka „Martyna i inne opowiadania”- gdzie obok Wiśniewskiego, jako współautorzy widnieją Renata Palka Smogorzewska, Mariusz Makowski i internauci.
 
Do pomysłu wracamy po latach ze zdwojoną, a nawet potrojoną siłą. Wtedy powstała książka, dziś chcemy zrobić film - SERIAL INTERAKTYWNY. Tym razem pomysły internautów będą nie tylko redagowane, ale i zobrazowane.
 
Jak to działa?
Internauci rejestrują się na portalu www.martyna.tv. Zapoznają się z postacią „Martyny” i jej przyjaciółmi w zakładce BOHATEROWIE naszego portalu oraz jej losami „do tej pory” dzięki startowemu OPOWIADANIU nr 1. Mogą to również zrobić, czytając książkę „Martyna” w oryginale, której wznowienie wydał w maju br. „Świat Książki”. To nasz fundament, teraz pora na pomysły Internautów.
 
Publikują Oni na portalu martyna.tv swoje opowiadania i komentarze, które będą kontynuacją historii Martyny. W ręce internautów oddajemy również inne płaszczyzny do realizowania siebie. Serial „Martyna” daje szansę zaprezentowania się także młodym stylistom, dekoratorom wnętrz czy talentom muzycznym, którzy za pośrednictwem portalu zaprezentują swoje prace, zdjęcia, stylizacje, projekty i utwory. Te cieszące się największym uznaniem internautów zostaną wykorzystane w produkcji serialu i nagrodzone.
 
Powstanie odcinek pierwszy, potem drugi i tak liczymy na cały sezon. Dlatego jeśli Internautom nie uda się zdobyć przychylności społeczności skupionej wokół portalu martyna.tv za pierwszym razem, nic straconego, bo ich szansa jest otwarta przez cały czas realizacji serialu.
Co miesiąc, na łamach portalu martyna.tv ogłaszana będzie data graniczna np. „Deadline CZERWCA”, „Deadline LIPCA”- po tym terminie nastąpi weryfikacja nadesłanych prac i propozycji. Każdy ma kolejną szansę.
 
Ważnym etapem projektu martyna.tv będzie CASTING do realizowanego serialu, dla wszystkich chętnych. Nagrania najlepszych zdaniem ekspertów z branży filmowej kandydatów, będą poddane ocenie internautów i to Oni w drodze - wirtualnych eliminacji dokonają ostatecznego wyboru, kogo zaprosimy do współpracy i kto zostanie gwiazdą interaktywnego serialu „Martyna”.
 
www.martyna.tvGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1932 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 9 Czerwca 2011

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u