Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

"Czadowe" zakończenie wakacji za nami

2 Września 2014
Dwa festiwalowe dni, a każdy z nich wypełniony po brzegi najlepszymi brzmieniami. Za nami druga edycja Śnieżka Czad Festiwal, czyli jedyne w swoim rodzaju, gorące pożegnanie wakacji z gwiazdami, mocnymi dźwiękami i wyjątkową publicznością.

W ciągu dwóch dni muzycznego świętowania, które 29 i 30 sierpnia miało miejsce w Straszęcinie koło Dębicy, publiczność miała okazję wysłuchać aż siedemnastu kapel. Taka kumulacja gwiazd to prawdziwy diament na mapie krajowych festiwali.  Na scenie pojawili się: Ubuntu, Mesayah, Coma, Dżem, Sabaton, Strachy na Lachy, Totentanz, Koniec Świata, Bob One & Bas Tajpan, Gooral, Grubson, Happysad, Jaya the Cat, Ira, Luxtorpeda oraz TSA. Zarówno w piątek, jak i w sobotę mocne dźwięki płynęły ze sceny przez 12 godzin. Znani artyści i kilkunastotysięczna publiczność Śnieżka Czad Festiwalu to połączenie, dzięki któremu tegoroczne pożegnanie lata znów miało swój niepowtarzalny klimat.

Najgorętszym wydarzeniem imprezy był piątkowy koncert zespołu Sabaton. Szwedzka, grupa która w swoich utworach odwołuje się do istotnych wydarzeń historycznych, także tych związanych z naszym krajem, przyciągnęła do Straszęcina tłumy fanów z całej Polski. Szwedzi którzy w rozmowach  z dziennikarzami mówili, że uwielbiają grać dla polskiej publiczności, podkreślali również swoje uznanie dla atmosfery jaką stworzyła „czadowa publiczność”. Koncertowi Sabatonu towarzyszyły niespodzianki. Wraz z zespołem na scenie pojawił się czołg, a oprawa pirotechniczna występu wzmocniła odbiór  – dosłownie i w przenośni – rozgrzała odbiorców do czerwoności.

Scena Śnieżka Czad Festiwal była gościnnym miejscem dla wszystkich kapel. Wykonawcy bardzo pozytywnie oceniali odbiór koncertów i kontakt z czadową publicznością. Z żalem opuszczali scenę i chętnie spotykali się z dziennikarzami.

W trakcie imprezy każdy uczestnik mógł zaangażować się w ideę fundacji DKMS, zapisując się do bazy dawców szpiku i komórek macierzystych. Namiot DKMS-u odwiedziły tłumy festiwalowiczów,  a przedstawiciele fundacji przyznawali, że zainteresowanie inicjatywą podczas Śnieżka Czad Festiwal przekroczyło ich najśmielsze oczekiwania.

Dodatkową atrakcją festiwalu było pole namiotowe, które przez cały czas trwania imprezy tętniło życiem. Wielu jego mieszkańców zawitało do festiwalowych bram już w czwartek. Z każdą godziną na terenie Ośrodka Borowiec pojawiały się kolejne namioty, a dźwięk gitar i wspólnego śpiewania dawało się słyszeć coraz głośniej, aż do niedzieli.

Dwa dni mocnego grania po 12 godzin, siedemnaście zespołów, kilometry kabli, tony sprzętu nagłaśniającego i oświetlenia, kilkusetosobowa ekipa techników i ochroniarzy a przede wszystkim kilkunastotysięczna publiczność, która stworzyła niesamowitą atmosferę Śnieżka Czad Festiwalu. Druga edycja festiwalu za nami.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i mamy nadzieję, że za rok spotkamy się ponownie!

www.sniezka.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2425 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 2 Września 2014

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u