Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Festiwal Wielu Smaków

5 Maja 2011
Pokazy mistrzów kuchni, cafe art w wykonaniu najlepszych baristów w Polsce, smaki kuchni regionu łódzkiego oraz potrawy z  najdalszych stron świata towarzyszą tegorocznej edycji Festiwalu Dobrego Smaku.

Pomimo trudności związanych z zamieszaniem wokół festiwali, organizatorzy wydarzenia zapraszają łodzian od 16 do 19 czerwca na ulicę Piotrkowską i rynek Manufaktury.
Bez zmian pozostaje konkurs na najlepszą restaurację festiwalową. W tym roku tematem przewodnim jest tytuł niezapomnianej komedii z Louisem de Funes: skrzydełko czy nóżka? Anonimowe jury oceniać będzie nie tylko smak potrawy, ale pomysłowość i jakość obsługi. W tym roku festiwalowe danie kosztować będzie 10 złotych.

Właściciele kawiarni ze ścisłego centrum miasta przygotują dla klientów kawę espresso i cappuccino w promocyjnej cenie 3 złotych. I w tym przypadku, nowość w tym roku, w ramach konkursu smak kawy oceniać będzie jury złożone z najlepszych baristów w Polsce.

Uzupełnieniem konkursów będą imprezy towarzyszące. Pokazy mistrzów kuchni na ulicy Piotrkowskiej i na rynku Manufaktury, Szkoła Dobrego Smaku w jednym z łódzkich hoteli, a w specjalnie zaaranżowanej kawiarni festiwalowej pokazy parzenia kawy, nauka cafe art i smakowanie przeróżnych gatunków kaw.

W sobotę, 18 czerwca, na ulicy Piotrkowskiej rozegra się Kulinarna Gra Miejska. Wszyscy uczestnicy otrzymają mapy z wytyczonym szlakiem festiwalowych lokali. Rozwiązanie czekających tam zadań i zebranie jak największej ilości punktów przybliży drużyny do zwycięstwa. Dla najlepszej drużyny czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

Również w sobotę na rynku Manufaktury odbędzie się festiwal - Smaki Ziemi Łódzkiej. Atrakcją będą warsztaty kulinarne, sprzedaż zdrowej i ekologicznej żywności oraz występy zespołów ludowych.

W niedzielę organizatorzy planują event „Hotele ze Smakiem”, podczas którego odwiedzający mogą zapoznać się z ofertą hoteli z regionu łódzkiego, a szefowie restauracji hotelowych zdradzą przepisy na swoje sztandarowe dania.

Szczegółowy program, informacje o imprezach towarzyszących oraz godzinach rozpoczęcia poszczególnych wydarzeń będą umieszczane na oficjalnej stronie internetowej www.festiwaldobregosmaku.eu oraz na Facebooku Festiwalu Dobrego Smaku.Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1742 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 5 Maja 2011

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u