Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Marek Krajewski napisze jeszcze 13 książek

1 Października 2013
Marek Krajewski. Fot. Wikipedia
Marek Krajewski. Fot. Wikipedia
Autor serii kryminałów o Eberhardzie Mocku ma dokładnie zaplanowaną karierę. - Gdy popełnię trzynaście książek to przejdę na emeryturę, ale swoistą. Jak skończę 60 lat nie chciałbym być niewolnikiem cyklu - co rok to książka. Wtedy napiszę sobie jedną na kilka lat i nie koniecznie kryminał - deklaruje Marek Krajewski w wywiadzie dla Menstream.pl

Zdaniem pisarza, porównywanie go do najlepszych autorów kryminałów, takich jak Raymond Chandler, jest nad wyrost. Marek Krajewski uważa, że nie dorasta do pięt tym najbardziej znanym. Autor twierdzi, że pisze kryminały, bo dobrze mu to wychodzi, a ludzie chętnie je kupują. - Nie mam żadnych pretensji do tworzenia literatury wyższej albo bardziej wysublimowanej. Jestem dobrym rzemieś lnikiem pióra i to zupełnie mi wystarcza - przekonuje w Menstream.pl.

Marek Krajewski traktuje pisanie jak normalną pracę. Pisze codziennie od siódmej rano do czternastej, potem dokładnie o tej godzinie przerywa, nie kończąc nawet zaczętego zdania. Jak podkreśla w wywiadzie dla Menstream.pl, jest zadowolony z tego, że zdecydował się zająć tylko i wyłącznie tym rzemiosłem. - Żyję dość godziwie z mojej pracy literackiej. Jestem zadowolony, że kiedyś podjąłem decyzję, żeby się tylko jej poświęcić i jeszcze przez trzynaście lat będę na pewno uprawiał ten zawód - mówi.

Pisarz również zdradza, że już od dawna nie czyta ani nie ogląda kryminałów - po to, żeby się podświadomie nie inspirować innymi twórcami. Krajewski chce uniknąć sugerowania się cudzymi pomysłami, choć z drugiej strony nie boi się też konkurencji. - Cieszę się, że ten nurt u nas rozkwita, że powstają kolejne retro kryminały. Świadczy to tylko o tym, że nasz rynek normalnieje - deklaruje.

Krajewskiemu sławę przyniósł cykl o Eberhardzie Mocku z wrocławskiego Prezydium Policji. Na serię wydawaną od 1999 roku złożyło się dotychczas sześć tomów: Śmierć w Breslau, Koniec świata w Breslau, Widma w mieście Breslau, Festung Breslau, Dżuma w Breslau oraz Głowa Minotaura. Wspólnie z Mariuszem Czubajem napisał dwie książki - Aleję samobójców i Róże cmentarne, których akcja rozgrywa się współcześnie w Gdańsku, a bohaterem jest nadkomisarz Jarosław Pater.

W opublikowanej w 2009 Głowie Minotaura, której akcja dzieje się w okresie międzywojennym we Lwowie, głównym bohaterem obok Eberharda Mocka staje się komisarz Edward Popielski. To czołowa postać nowego cyklu, którego pierwszą pozycją jest powieść Erynie, drugą Liczby Charona, a trzecią Rzeki Hadesu. 12 września w księgarniach ukazała się najnowsza powieść Marka Krajewskiego - W o tchłani mroku. Tą książką pisarz wraz z Popielskim powraca do powojennego już Wrocławia.

Źródło: MenStream.pl

Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1667 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 1 Października 2013

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u