Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Nowoczesne technologie w służbie dziedzictwa narodowego

15 Kwietnia 2015
Renowacja zabytków to działalność wymagająca wyczucia i ogromnej wiedzy. By wymienić się najnowszymi informacjami w tej dziedzinie, do Krakowa zjechali się eksperci z branży budowlanej. Wśród nich konserwatorzy, naukowcy i przedstawiciele firm. Swoje stoisko na XIV Europejskim Kongresie Informacji Renowacyjnej miała również firma Monier BRAAS.

Specjaliści omawiali problemy pojawiające się przy konserwacji budynków pochodzących z różnych epok. Każda z nich posługiwała się innymi narzędziami i technikami, do których obecni wykonawcy muszą się dostosować, aby zachować ducha budowli. Zabytki architektoniczne to nie tylko świadectwo przeszłości, ale przede wszystkim niezmiernie ważna część narodowej kultury, a przede wszystkim istotny element świadomości przyszłych pokoleń. Swoje rozwiązania dotyczące renowacji budynków, oparte na doświadczeniu i badaniach, proponowali naukowcy i przedstawiciele firm budowlanych.

Renowacja dachów zabytków wymaga użycia produktów trwałych i niezawodnych, a jednocześnie wpasowujących się w charakter budynku. Dlatego zaprezentowaliśmy dachówki, które najlepiej spełnią się w tej roli, m.in. Achat czy karpiówkę Opal. Z naszych doświadczeń wynika, że te dwa modele są chętnie stosowane w renowacjach – mówi Marek Podeszwa, Koordynator Działu Technicznego Monier BRAAS.

Organizatorem corocznego Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej jest Agencja Informacyjno-Promocyjna „raport” – wydawca pisma „Renowacje i Zabytki”.

Więcej  informacji przeczytasz na  www.braas.plZobacz prezentację Monier BRAASGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2328 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 15 Kwietnia 2015

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u