Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Siła współpracy - wyjątkowy projekt LoopArt Villeroy & Boch i Ebona Heatha

21 Maja 2012
9 maja 2012 sztuka i rzemiosło zagościły w berlińskiej galerii Seven Star. Tego dnia odbył się wernisaż Second Glance, projektu powstałego w wyniku współpracy firmy Villeroy & Boch i współczesnego amerykańskiego artysty Ebona Heatha. Zaprezentowana została instalacja artystyczna wykonana z limitowanej kolekcji umywalek LoopArt, z ręcznie malowanymi wzorami i ich uzupełnieniem z białego złota. Niecodziennej realizacji towarzyszyła typograficzna instalacja wykonana z ceramicznych elementów oraz inne prace artysty i film, stanowiący dokumentację całego projektu.

Second Glance powstało z miłości do ceramiki i sztuki: Villeroy & Boch, firma z tradycjamiartystycznymi i Ebon Heath, amerykański artysta wykorzystujący w pracach liternictwo i typografię, postanowili połączyć siły i stworzyć wyjątkowy projekt. Jest nim „Second Glance” (Drugie Spojrzenie) artysty na cenioną kolekcję umywalek Villeroy Boch - Loop & Friends. Z trudnego do obróbki tworzywa, którym jest niewątpliwie ceramika, stworzono dzieło sztuki.
 
Dzieło sztuki na wyciągnięcie dłoni – limitowana kolekcja LoopArt
100 wyjątkowych egzemplarzy umywalek LoopArt to efekt udanego, artystycznego eksperymentu. Biała ceramika pokryta została kolorowymi, ręcznie malowanymi wzorami – kolażami z grawerem i jego uzupełnieniem w postaci 18-karatowego białego złota... Każda z grafik jest niepowtarzalna i jednocześnie nieoczywista. Dopiero po chwili obcowania z nią, niejako za drugim spojrzeniem, z kolorowych wzorów wyłaniają się elementy inspirowane fragmentami historii marki Villeroy & Boch wraz wizerunkami członków rodzin. Projekt wymagał odrzucenia tradycyjnych metod i stworzenia zupełnie nowych technologii, co również świadczy o jego oryginalności i niepowtarzalności. Powstanie kolekcji zainspirowało artystę do kreacji własnej instalacji, w której 166 liter umieszczonych na siedmiu liniach, układa się w wersy poematu artysty „Second Glanc” i jednocześnie nazwy całego projektu.
Po berlińskiej premierze Second Glance, wystawa będzie pokazana w innych krajach. Zaplanowano również aukcję internetową, podczas której wszyscy miłośnicy sztuki będą mogli zakupić kolekcjonerskie egzemplarze LoopArt. Część dochodu ze sprzedaży zostanie przekazana przez Villeroy & Boch na Kinder-Kunst-Museum e.V. - Berlin international.
 
Villeroy & Boch zawsze blisko sztuki.
Second Glance nie jest pierwszym projektem łączenia sztuki z rzemiosłem, realizowanym przez firmę Villeroy & Boch. Miłość do sztuki, obcowanie z nią i jej wspieranie są niemalże zakodowane w genach potomków założycieli firmy, zwłaszcza rodziny Bochów. Jej historia to silne powiązania ze światem artystycznym - Gauguin i van Gogh przez lata pozostawali w bliskiej przyjaźni z Anną i Eugènem von Boch. Dowodem na to jest portret Eugène autorstwa van Gogha „Poeta” znajdujący się w Musée d'Orsay w Paryżu, a także liczna kolekcja Anny Boch w jednym z belgijskich muzeów.
 
www.villeroy-boch.comGaleria:

powrót


Odwiedzono: 2296 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 21 Maja 2012

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u