Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Śląski design z potencjałem

22 Czerwca 2015
Słynąca z międzynarodowego festiwalu designu Łódź, złapana w Projektowe Sieci Gdynia, czy rozwijająca nowe technologie Warszawa to ośrodki popularyzujące myślenie projektowe w Polsce. Do ambasadorów sztuki użytkowej dołączyły także śląskie miasta, organizujące już drugi rok z rzędu festiwal Projektowy Czerwiec. Dzięki tej inicjatywie południowy region kraju promuje wśród swojej społeczności rodzime wzornictwo. W spotkaniach z ich zwolennikami bierze udział także firma Roca, będąca sponsorem wydarzenia.

Śląsk to region odznaczający się swoim własnym, charakterystycznym designem. Nazywany w dwudziestoleciu międzywojennym dzielnicą czarnych diamentów obszar, posiada jedyne w Polsce regionalne centrum designu Zamek Cieszyn. W regionie zorganizowano także kompleksowy program – Śląska Sieć na rzecz wzornictwa. O rozwoju sztuki użytkowej w historycznej dzielnicy Polski świadczy również lista 38. ciekawych ze względu na swoją architekturę miejsc i obiektów, służących na co dzień mieszkańcom.

Odczarowanie słowa design i przełamanie barier w jego definiowaniu to najważniejszy cel II edycji Projektowego Czerwca. Pod hasłem Zjednoczeni designem organizatorzy festiwalu zachęcają  do spotkania wszystkich zwolenników wzornictwa począwszy od firm, ośrodków edukacyjnych, galerii, projektantów i wreszcie mieszkańców – uczestników życia społecznego. Tegoroczna inauguracja wydarzenia odbyła się w Dobrotece – instytucji skupiającej w sobie ponad 200-letnią tradycję w wytwarzaniu dobrodzieńskich mebli. O charakterze Dobroteki świadczy także znajdująca się w niej przestrzeń warsztatowa i showroom oraz Laboratorium Apartament Przyszłości, które niedługo zostanie oddane do użytku.
       
Organizatorzy Projektowego Czerwca doskonale wiedzą, że design nie wyklucza użytkowania, dlatego tegorocznej edycji festiwalu towarzyszy szereg warsztatowych wydarzeń budujących świadomość dobrego wzornictwa wśród ich uczestników. Na uwagę zasługują z pewnością Dni Otwartych Pracowni, podczas których będzie się można dowiedzieć, jak powstają akcesoria z porcelany i bursztynu, czy Letnia akademia gier – zorganizowana dla studentów kierunków i specjalności związanych z projektowaniem gier. Nie zabraknie także licznych konkursów, wystaw, wykładów, obron prac dyplomowych oraz szeregu imprez towarzyszących.

W przygotowania Projektowego Czerwca aktywnie włączyła się także firma Roca, posiadająca w swoim DNA wyznaczanie trendów w projektowaniu wnętrz. Aby przybliżyć szerokiej publiczności design, firma razem z Zamkiem Cieszyn zorganizowała konkurs Śląska Rzecz na najbardziej innowacyjne i użyteczne produkty, projekty graficzne i usługi wdrożone na Śląsku. Roca wspiera także Silesia Bazar, czyli targi polskiej i śląskiej mody tworzonej przez młodych i niezależnych dizajnerów.  Swoje projekty zaprezentują oni w Katowickim Spodku, który w tym dniu stanie się mekką oryginalnych i twórczych rozwiązań.

Więcej informacji oraz harmonogram wydarzenia na stronie czerwiecprojektowy.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1686 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 22 Czerwca 2015

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u