Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Trójka zaprasza do głosowania na "Srebrne usta"

22 Lutego 2011
Po raz piętnasty Trójka zaprasza Słuchaczy do głosowania na najbardziej zaskakującą i zabawną wypowiedź osoby z polskiej sceny politycznej. Plebiscyt "Srebrne Usta 2010" rozpoczyna się już w poniedziałek, 21 lutego, a wśród nominowanych znaleźli się m.in. Bronisław Komorowski, Donald Tusk i Jarosław Kaczyński.

Codziennie od 21 lutego do 13 marca na antenie Trójki prezentowane będą wypowiedzi znanych polityków. W tym roku o tytuł "Srebrnoustych" rywalizować będzie dziesięciu następujących polityków: Bartosz Arłukowicz, Andrzej Dera, Jarosław Kaczyński, Beata Kempa, Bronisław Komorowski, Waldemar Pawlak, Franciszek Stefaniuk, Wiesław Szczepański, Donald Tusk oraz Jerzy Wenderlich.

Nominowanych wypowiedzi będzie można wysłuchać od poniedziałku 21 lutego na stronie www.polskieradio.pl/trojka/srebrneusta. Słuchacze będą mogli już głosować na wybrane wystąpienie za pomocą SMS-a z nazwiskiem wybranego kandydata (bez polskich liter), wysłanego pod numer 73 533.

Głosujący będą mieli szansę wygrać nagrodę dzienną w postaci zestawu gadżetów Trójki. Nagrodą główną w finale konkursu, który odbędzie się 16 marca w popołudniowym "Zapraszamy do Trójk' (16.00 - 19.00), jest tygodniowy pobyt na Teneryfie dla dwóch osób.

Głosowanie potrwa od 21 lutego do 13 marca. Szczegóły plebiscytu i regulamin będą dostępne od poniedziałku, 21 lutego, na stronie Trójki www.polskieradio.pl/trojka/srebrneusta

Srebrne Usta - plebiscyt Programu 3 Polskiego Radia, w którym słuchacze wybierają niebanalne wypowiedzi polskich polityków. Plebiscyt został zainicjowany w 1992 roku przez dziennikarkę Trójki, Beatę Michniewicz. Obradujący wówczas Sejm I kadencji obfitował w osobowości wyróżniające się niebanalnym językiem. Posłowie prześcigali się w obrazowych przenośniach, celnych ripostach, niespotykanych figurach retorycznych. Stało się ważne nie tylko to, co kto mówi, lecz także jak to robi. Dziennikarze radiowej Trójki postanowili utrwalić na taśmie oraz w ludzkiej pamięci te zwroty i wyrażenia, które ze względu na swą treść nie zawsze miały szansę przejść do historii. Inicjatorzy plebiscytu mieli poza tym nadzieję, że spojrzenie z przymrużeniem oka na politykę, niekiedy brutalną i zawiłą, dobrze zrobi zarówno jej aktorom jak i obserwatorom. W myśl przysłowia "mowa jest srebrem, a milczenie złotem" zaproponowali słuchaczom Trójki plebiscyt "Srebrne Usta".

W poprzednich edycjach zdobywcami "Srebrnych Ust" byli między innymi: Władysław Bartoszewski, Renata Beger, Piotr Gadzinowski, Zyta Gilowska, Grzegorz Kołodko, Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski, Janusz Korwin-Mikke, Leszek Miller, Jan Maria Rokita, Nelli Rokita, Donald Tusk i Lech Wałęsa.
 
Polskie RadioGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1592 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 22 Lutego 2011

Podziel się    Bruk Bet
oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u