Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Czas odwiedzić sklep meblowy - czyli ostatnia faza urządzania mieszkania

9 Kwietnia 2019

Przygotowaniom do urządzania swojego własnego gniazda przeważnie towarzyszy wiele emocji. Zdawać by się mogło, że jedynie tych pozytywnych, ale warto pamiętać o tym, że mogą być one różne. Wpływa na to szczególnie, ilość rzeczy do wyboru i przeróżnych możliwości aranżacji mieszkania, z którymi musimy sobie poradzić. Jest to zadanie zarówno przyjemne, jak i bardzo wymagające. 

 


W pierwszej fazie zwykle ustalamy projekt kuchni i łazienki. To właśnie te pomieszczenia zwykle pochłaniają najwięcej z naszego budżetu. Mogą one nadać styl naszemu mieszkaniu, choć nie muszą. Warto określić jaki charakter ma mieć nasze lokum — skandynawski, boho, czy może glamour?  Najważniejsze, abyśmy czuli się tam dobrze. To bardzo ważna kwestia, gdyż dom powinien być miejscem, do którego wracamy z radością i z przyjemnością spędzamy w nim czas. 

Odwiedzając sklep meblowy, możemy albo mieć już jakiś zamysł w głowie, albo iść na żywioł i zobaczyć co nam się spodoba. Na co zwracać uwagę przy urządzaniu? 

 

Funkcjonalny i rodzinny salon 

 

Planując salon, przede wszystkim zastanówmy się jakie znaczenie ma dla nas to miejsce. Zazwyczaj spędza się w nim dużo czasu po pracy, a także w weekendy. Meble ze sklepu meble-bik.pl są pełne ciekawych propozycji narożników, kanap i zestawów wypoczynkowych, które z powodzeniem w nim wykorzystamy. Przy wyborze mebli przeznaczonych do relaksu, warto zwrócić uwagę na dostępne opcje tkanin. W zależności od tego, czego potrzebujemy, mogą one charakteryzować się wysoką odpornością na ścieranie i brudzenie, miękkością, mniejszą akumulacją kurzu. Dodatkowo tkaniny obiciowe występują w wielu kolorach. Do salonu z pewnością przyda się również szafa na książki, a także zestaw, na którym umieścimy telewizor bądź cały sprzęt w postaci kina domowego. Jeśli pokój ten ma pełnić także funkcję jadalni, to trzeba dobrać stół. Najlepiej zarówno, w małych, jak i większych przestrzeniach sprawdza się taki z funkcją rozkładania, w razie potrzeby ugoszczenia większej ilości osób. 

 

Królewska sypialnia

 

Sypialnia to również bardzo ważne pomieszczenie, w którym szczególną rolę odgrywa łóżko. Istotne jest, aby wybrać odpowiedni materac. W tym celu sklep meblowy powinien oferować także dobrej jakości materace. Sama rama łóżka czy też skrzynia może być dobierana również do stylu pomieszczenia, czy całego mieszkania. Ciekawą opcją i taką, dzięki której zyskuje się dodatkowe miejsce do przechowywania, jest łóżko z pojemnikiem. Jeśli w sypialni chcemy mieć szafę na ubrania, to najlepiej jest ją spersonalizować według swoich potrzeb i wybrać szafę modułową. Dzięki takiej opcji dokładnie określimy liczbę półek i szuflad w naszej garderobie. 

 

Bajkolandia dla malucha

 

Tutaj również przestrzeń wymaga kilku przemyśleń. W zależności od tego, w jakim wieku jest maluch, jego pokój będzie spełniał różne funkcje. Być może będzie to sypialnio-bawialnia, a może również pomieszczenie do nauki. W tym pokoju najważniejsze jest bezpieczeństwo i to, aby pokój był przyjazny dla dziecka. Dużą rolę odegra tu kreatywność rodziców, gdyż z pewnością stworzą taki pokój, w którym dziecko będzie czuło się komfortowo. Wybierając sklep meblowy, dobrze jest wybrać taki, który oferuje również meble dla najmłodszych. Urządzając mieszkanie mamy wiele rzeczy do przemyślenia. Trzeba robić to uważnie by stworzyć sobie wymarzoną przestrzeń do mieszkania. W salonie z meblami można również zaczerpnąć inspiracji, dzięki licznym aranżacjom, którym można przyjrzeć się w sklepie.

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 642 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 9 Kwietnia 2019

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u