Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Czas urządzić przestronną kuchnię.

18 Stycznia 2021
Kuchnia to wyjątkowe miejsce, kojarzące się z ciepłem domowego ogniska, bezpieczeństwem, wspólnotą rodzinną, a kuchenne zapachy to jedne z najchętniej przywoływanych miłych wspomnień z dzieciństwa. Duża kuchnia, w której wygodnie przygotujemy posiłki oraz spędzimy czas z najbliższymi jest marzeniem wielu z nas. Dlatego też w mniejszych mieszkaniach czy domach często decydujemy się na kuchnie otwarte na jadalnię lub salon. Projektowanie i urządzanie własnej przestronnej kuchni to bez wątpienia ogromna przyjemność, ale i wyzwanie, bowiem pomieszczenie o dużej powierzchni ma także swoje wymagania.
 

Jedną z podstawowych zasad stosowanych przez projektantów kuchni jest przestrzeganie tzw. trójkąta roboczego, czyli zachowanie odległości 120-210 centymetrów na linii zlewozmywak – kuchenka i zlewozmywak – lodówka oraz 120-270 centymetrów między kuchenką a lodówką. Dzięki temu kuchnia jest maksymalnie funkcjonalna i ergonomiczna.


 
Aby zachować tę zasadę na dużej powierzchni najkorzystniejszymi rozwiązaniami są zabudowa narożna lub – jak w tym industrialnym wnętrzu – wyspa kuchenna z blatem roboczym i zlewozmywakiem. W przypadku zlewu usytuowanego na wyspie szczególnie ważne jest, by bateria była nie tylko funkcjonalna, ale i ładna. Obie te cechy posiada bateria Zumba z regulatorem ceramicznym i elastyczną wylewką, której możemy nadać dowolny kształt. Szary kolor wylewki doskonale wpisuje się w klimat i kolorystykę mieszkania. Zumba dostępna jest również w innych kolorach np.: żółtym, zielonym czerwonym, białym i czarnym, który świetnie wygląda w komplecie z grafitowym zlewozmywakiem Mezzo II z ociekaczem. 


 
Mając do dyspozycji więcej miejsca, nawet w kuchni wyposażonej w zmywarkę warto zdecydować się na większy zlewozmywak – dwu- lub półtorakomorowy. Dzięki temu łatwiej umyjemy i osączymy produkty spożywcze. Nierzadko też zdarza się, że potrzebujemy szybko umyć jakieś naczynia, nie czekając na koniec cyklu automatycznego zmywania. W tej eklektycznej kuchni z blatem w kolorze drewna pięknie komponuje się zlewozmywak Mezzo II w kolorze piaskowym. Zlew posiada automatyczny korek sterowany za pomocą pokrętła, a dostępny w zestawie syfon umożliwia podłączenie odpływu zmywarki lub pralki. Wysoką jakość produktu potwierdza piętnastoletnia gwarancja producenta. Jednym z kilku mocnych kolorystycznych akcentów w tym wnętrzu jest bateria Zumba z czerwoną wylewką.

 
Dzięki umiejętnej aranżacji efekt przestronności uzyskamy nawet na stosunkowo niedużej powierzchni. W tym wysokim pomieszczeniu zrezygnowano z wyraźnych podziałów między strefami. Nawet ulokowaną na antresoli sypialnię okala jedynie barierka z metalowych prętów. W grafitowej części kuchennej z zabudową narożną zdecydowano się na baterię Libretto z wyciąganą, obrotową, elastyczną wylewką w czarnym kolorze. Urządzenie to nie tylko pozwala na komfortowe umycie naczyń o nietypowym kształcie, ale też na napełnienie garnków znajdujących się poza komorą zlewu.


 
Otwarta, minimalistyczna kuchnia w industrialnym stylu, w której ogromne okno zapewnia maksymalny dostęp naturalnego światła ma niepowtarzalny urok. Do wszechobecnych, wyrazistych geometrycznych form dopasowano baterię Adore Black/Chrome o charakterystycznej, wygiętej pod kątem prostym wylewce.

W artykule wykorzystano aranżacje oraz informacje o produktach marki Ferro.
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1469 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Stycznia 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u