Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Czym oddzielić sypialnię od jadalni - pomysły aranżacji dla kawalerek

9 Października 2018

Stworzenie dwóch funkcjonalnych pomieszczeń w jednym pokoju to nie lada wyzwanie, zwłaszcza, gdy taki zabieg planujemy wykonać nie gdzie indziej jak w kawalerce. Jednopokojowy lokal to częsty wybór mieszkania, na który decydują się nie tylko studenci. Zaletą kawalerek jest niewątpliwie ich mniejsze generowanie kosztów, niż bywa to w przypadku wielopokojowych mieszkań. Jednak, aby podział pokoju na dwa mniejsze był dobrym pomysłem, musi być w nim odpowiednio dużo miejsca na wstawienie obiektów, które posłużą jako dodatkowa ściana. Pokój kawalerki musi zatem posiadać odpowiedni metraż, aby z pomieszczenia nie urządzić prawdziwej graciarni. 

 

Sypialnia i jadalnia w jednym
 

Tradycyjne kawalerki to zazwyczaj jeden pokój, w którym często wbudowany jest już aneks kuchenny. Osoby, które mogą pochwalić się wszechstronnym pokojem, mogą w sprytny i nie drogi sposób wydzielić strefę sypialnianą od strefy kuchennej. Taki pomysł na stworzenie dwóch oddzielnych pokojów na jednej przestrzeni będzie trafiony, jeśli z głową zaprojektujemy cały układ wnętrza. Warto również zastanowić się czym oddzielić pokój, aby osiągnąć pożądany efekt końcowy. 

 

Szklane ściany
 

Ta propozycja odgrodzenia pokoju na dwa mniejsze wnętrza sprawdzi się dla nowoczesnych kawalerek, w stylu skandynawskim czy minimalistycznym. Ścianki szklane mogą być przezroczyste, bądź dla zapewnienia sobie większej intymności warto wybrać ścianki szklane o matowym wykończeniu. Dodatkowo nie trzeba decydować się na ścianę sięgającą do samego sufitu, lecz wybrać pół ścianki szklane, których wysokość dopasujemy do własnych preferencji oraz własnej wizji aranżacji wnętrza. 

 

Parawany
 

Ten ozdobny element dekoracyjny sprawdzi się dla osób, którzy w każdym momencie będą chcieli zmienić szyk pokoju i powrócić do dawnego układu. Parawany to doskonałe rozwiązanie na chwilowe oddzielenie miejsca sypialnianego, czy też do zapewnienia sobie przytulnego kąta do czytania. Parawany łatwo jest również złożyć i nie zajmują dużo miejsca, a to bardzo ceni się w niewielkich mieszkaniach właśnie jak kawalerka. 

 

Meble
 

Dlaczego ścianą oddzielającą nie może być zwykły mebel? Dobrym pomysłem mebla, który może posłużyć jako dodatkowa ściana będzie nowoczesny regał na książki. Tego typu mebel powinien być dwustronny, aby z dwóch różnych stref pokoju korzystać wspólnie z domowej biblioteczki. Aby efektownie odgrodzić pokój na dwie części warto zdecydować się na większych rozmiarów mebel. 


Więcej informacji na stronie: wolfglas.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 865 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 9 Października 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u