Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Dachówki ceramiczne - klasyka w nowoczesnym wydaniu

1 Grudnia 2015
Są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Od wieków wykorzystywane jako materiał pokryciowy budynków, niezmiennie cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Naturalne ich zalety wsparte są nowoczesnymi technologiami, co zwiększa ich przewagę na rynku. Dachówki ceramiczne to pewny dach nad głową przez lata.

Glina, z której powstają dachówki ceramiczne, była surowcem budowlanym niemal od zarania cywilizacji. Wypalaną gliną budynki kryli starożytni Grecy i Rzymianie. Dziś to jeden z najchętniej wykorzystywanych materiałów. Według raportu Oferteo.pl w 2014 roku blisko 45 proc. budujących dom wybierało dachówkę ceramiczną.

Naturalne piękno

Dachówki ceramiczne mają żywotność sięgającą nierzadko kilku pokoleń. Zdecydowaną ich przewagą jest bogactwo kształtów, kolorów i wykończenia. Na rynku znajdziemy tradycyjne karpiówki, które pozwalają na krycie dachów nawet o bardzo skomplikowanych kształtach. Inwestor wybrać może również dachówki zakładkowe, których montaż jest mniej pracochłonny niż w przypadku karpiówki.

Kształt i wykończenie

Wśród dachówek zakładkowych możemy wyróżnić holenderki (Achat 10V) i holenderki płaskie (Rubin 9V, Rubin 11V i Rubin 13V) czy marsylki (Granat 11V, Granat 13V). To tylko niektóre z kształtów ceramicznych dachówek profilowanych, których w ofercie BRAAS jest aż 8. Ciągle rozwija się segment dachówek płaskich, chętnie wykorzystywanych w nowoczesnej architekturze. Dachówki ceramiczne, w zależności od wykończenia mogą być matowe (angoba) lub z połyskiem (glazura). Inwestorzy, którym zależy na intensywnym połysku, wybrać mogą glazurę topline.

Funkcjonalność i wygląd

Dobrym przykładem połączenia tradycji i nowoczesnych technologii jest ceramiczna dachówka Achat 10V marki BRAAS. Model ten jest dostępny od 2014 roku w nowej wersji z ulepszoną konstrukcją zamka bocznego i górnego, dzięki czemu poprawiona została szczelność oraz stabilność dachówki. Pomimo wyraźnej fali dachówka nie kołysze się przy chodzeniu po dachu, co zapewnia większe bezpieczeństwo podczas prac dekarskich i konserwacyjnych. Z kolei dzięki nowym zamkom (górnym i bocznym) zaprojektowanym komputerowo i przetestowanym w tunelu aerodynamicznym deszczówka natychmiast zostaje odprowadzona na powierzchnię dachówki. Przekłada się to na zwiększoną szczelność systemu dachowego w każdych warunkach pogodowych. Ważnym atutem jest również duża swoboda przesuwu, sięgająca 30mm. Rozwiązanie to ułatwia dekarzom dopasowanie dachówek do krokwi.

Więcej  informacji przeczytasz na  www.braas.pl


Zobacz prezentację Monier BRAAS



Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1969 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 1 Grudnia 2015

Podziel się    



Bruk Bet








podobne artykuły oferta eksperta






freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u