Wyszukaj w serwisie:
odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Blachodachówka w arkuszach

31 Lipca 2017

Wybór blachodachówki stanowi istotny elementy przy wykończeniu budowy domu. Istnieją dwa rodzaje materiału służące do pokrycia dachów: blacha modułowa oraz blachodachówka w formie arkuszy. Główną różnicą jest wielkość oraz kształt surowca budowlanego. 

 

Blachodachówka w arkuszach przygotowywana jest pod konkretny wymiar wyliczony z projektu. Zazwyczaj stosuje się ją na duże powierzchnie. Natomiast blacha modułowa składa się z mniejszych elementów i przy jej zakupie należy podać jedynie powierzchnię połaci w metrach kwadratowych. Zaletą blachy modułowej jest brak konieczności wymierzania powierzchni na podstawie projektu, a więc jednocześnie skorzystanie z niej staje się prostszym sposobem. Obecnie najbardziej znanym przedstawicielem różnorakich rodzajów blachodachówek jest firma traffic-blachy. Posiada bogatą ofertę surowców budowlanych stosowanych do pokrycia dachów.

 

Blachodachówka w arkuszach

Blachodachówki w arkuszach są przygotowywane pod konkretne wymiary. Osoba zajmująca się mierzeniem powierzchni musi precyzyjnie wykonać pomiary, aby dokonać zamówienia właściwej ilości blachodachówki oraz uniknąć komplikacji. Blachodachówka należy do materiałów delikatnych, które mogą ulec zniszczeniu w czasie przewozu bądź przenoszenia. Prosty i klasyczny wygląd blachodachówki ukazuje jej pozytywnych całokształt. Najdłuższe arkusze blachodachówek mogą osiągać nawet ponad 8 metrów. Tak duże gabaryty wymagają załatwienia odpowiedniego transportu oraz przygotowania miejsca na składowanie elementów w miejscu budowy. Dlatego też ważne jest wcześniejsze przyszykowanie placu budowy. Po za tym efektem końcowym montowania blachodachówki są dość duże starty materiałów, powstające w wyniku cięć arkuszy. Blachodachówkę stosuję się zazwyczaj w nieskomplikowanych dachach, najlepiej jak są to dachy bez załamań jedno lub dwuspadowe. Wówczas blachodachówka stanowi najkorzystniejszą opcję pokrycia dachu.

Blachy modułowe

Blachy modułowe wydają się być łatwiejszym rozwiązaniem. Realizacja zakupu, montażu oraz transportu przebiega sprawniej niż w przypadku blachodachówki arkuszowej. Części blachy modułowej z reguły pakowane są po kilka sztuk i przewożone na paletach. Oprócz tego do zamontowania nie potrzeba dużej ilości pracowników oraz specjalistycznego sprzętu. Zyskuje się także mniejszą ilość odpadów niż w przypadku blachodachówki arkuszowej. Mniejszy rozmiar ułatwia pracę oraz pozwala na uniknięcie błędów podczas wyliczeń. Blachę modułową wykorzystuje się na dachach urozmaiconych. Charakteryzujących się wieloma spadkami i załamaniami. Wówczas prościej jest dobrać odpowiedni element blachy z mniejszych kawałków niż z dużych połaci blachodachówki. Dodatkową zaletą są pozostałe cześć blachy nie wykorzystane do pokrycia dachu, które można bezproblemowo zwrócić do sklepu. Natomiast jest to nie możliwe w przypadku blachodachówki, ponieważ pozostałości są cięte i mają różne wymiary. Po za tym blacha modułowa nie zajmuje dużo miejsca więc można w prosty sposób przechować ją w garażu czy piwnicy. Cechą różniącą blachę od  blachodachówki jest także jakoś materiału. Zazwyczaj wszystkie blachy modułowe wykonane są z wysokiego gatunku surowca, natomiast blachodachówki produkowane są z różnej jakości materiału. Zatem dodatkową zaletą różniącą blachodachówę od blachy modułowej jest możliwość dokonania wyboru materiału pod względem jakości surowca. 

Blachodachówka w arkuszach i jej wymiary 

Blachodachówka w arkuszach jest pokryciem wielko powierzchniowym. Producenci powinni poinformować nas przy dokonywaniu zakupu o potrzebnej ilości materiału. Dopiero odpowiednie zmierzenie całości powierzchni dachu może rozpocząć wybór właściwego modelu pokrycia. Wymiary blachodachówek są różne, niektóre z nich są tak wielkie, że stają się uciążliwe w przypadku przetransportowania. Zakup blachodachówki ma swoje wady i zalety. Najlepiej jest skorzystać w porady fachowca, który doradzi nam odpowiedni wybór. Najczęściej pojawiającym się wymiarem blachodachówki jest 350 i 400 mm. Taki rozmiar prezentuje blachodachówki ceramiczne. Metr arkusza osiąga wagę do 5 kg na m2 i szerokość w granicach 1000-1100 mm. Jednak te dane nie są standardowe, w sprzedaży istniej wiele większych, mniejszych i mających inna wagę arkuszy.

Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru surowca budowlanego na dach?

Wypadałoby rozpocząć planowanie wyboru dachówki od dokładnego rozpoznania kształtu i rodzaju dachu. Proste zabudowania dachowe występują zazwyczaj na wielkich powierzchniach: fabrykach, budynkach biurowych oraz dużych domach prywatnych. Mają one jedno lub dwuspadowe zabudowanie. Wówczas doskonałym wyborem będzie blachodachówka w arkuszach. Jednak gdy mamy do czynienia z dachami charakteryzującymi się licznymi spadkami i zeskokami, warto zdecydować się na blachę modułową. Pozwala ona na dokładne dopasowanie materiału i obniża koszty zakupu i realizacji montażu. Mniejsze wydatki na pokrycie dachu zapewnia skorzystanie z blachy modułowej, ponieważ rzadziej ulega ona zniszczeniu. Blachodachówka wymaga większych nakładów finansowych zwłaszcza, gdy pojawi się błąd w wyliczeniach powierzchni. Wówczas możemy mieć do czynienia z zbyt dużo ilością surowca bądź za małą. Dodatkowo trzeba liczyć się z delikatnością blachodachówki, która wiąże się z jej znaczącą długością.

Przy zakupie blachodachówki warto skorzystać z pomocy fachowych firm budowlanych np. firmy Traffic-blachy. Doświadczona kadra pracowników z Traffic-blachy bezproblemowo udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania i pomoże zdecydować się na wybór właściwej blachodachówki. Najkorzystniej jest dokonywać wyliczeń materiałowych w punktach firmowych zajmujących się sprzedażą blachodachówek. Pozwalają one wyznaczyć odpowiednią powierzchnię blachy bądź blachodachówki potrzebnej do pokrycia dachu. Czasami wyliczenia mogą być niedokładne i mylić, wynika to z oparciu ich na konkretnej stawce za m2. 

Sprawdź aktualne ceny blachodachówki i promocje.

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 578 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 31 Lipca 2017

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u