Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Technologie na dachu. Funkcjonalność i estetyka w tandemie!

27 Września 2018

Budownictwo jest jedną z tych dziedzin naszej rzeczywistości, w których nieustannie poszukuje się nowych funkcji produktów oraz wzbogaca się je o cechy, których oczekuje współczesny użytkownik budynków. Widać to szczególnie w przypadku designerskich hoteli czy budynków użyteczności publicznej, które zazwyczaj są doskonałym nośnikiem promocji produktów czy rozwiązań architektoniczno-budowlanych. Nowe rozwiązania proponowane dla sektora budownictwa mieszkaniowego szybko adoptowane są przez wykonawców i inwestorów, którzy zwracają uwagę na trwałość dachu, walory energooszczędne i estetyczne.

 

Jednym z czołowych producentów dachówek ceramicznych i betonowych w Polsce, który regularnie wprowadza na rynek nowe technologie, jest marka Braas. Zanim dachówki trafią do sprzedaży, poddawane są ścisłej kontroli jakości oraz testom na wytrzymałość. Ta pewność co do jakości produktów w połączeniu z systemem szkoleń dla wykonawców zrzeszonych w programie SUPERDEKARZ zaowocowała wieloletnimi gwarancjami producenta na poszczególne produkty. Przyjrzyjmy się flagowym innowacjom wprowadzonym przez tego producenta.

 

Gwarancja Systemowa Braas – bo liczy się całość!
 

Marka Braas ma bardzo kompleksowe podejście do dachu – to nie zbiór różnych elementów, lecz całość, która działa prawidłowo, jeśli wszystkie elementy pochodzą z jednej rodziny (idealne dopasowanie dachówek i akcesoriów), zostały położone przez odpowiednio przeszkolonego wykonawcę (Certyfikowany Dekarz Braas) i są przez niego serwisowane (odpowiedzialność za konstrukcję i wykończenie dachu). Od 2017 roku Braas jako pierwszy w Polsce wprowadził usługę – wieloletnią Gwarancję Systemową Braas na cały system dachowy, a nie tylko wybrane produkty. W przypadku usterki wynikającej z wady jednego produktu, który wchodzi w skład systemu, producent nie tylko wymieni uszkodzony produkt, ale również zwróci koszt jego ponownego montażu powierzając to zadanie również Certyfikowanemu Dekarzowi Braas 

Technologia CISAR – większa wytrzymałość i połysk betonu
 

Cisar jest najnowocześniejszą na świecie technologią produkcji dachówek betonowych, wprowadzoną przez markę BRAAS. Technologia ta polega na zastosowaniu trzech warstw: nośnej (barwionej w masie o wysokiej wytrzymałości), wygładzającej (nasycona kolorem trwała warstwa drobnoziarnista) i warstwy uszlachetniającej (dwukrotnie nakładana powłoka akrylowa). Te trzy warstwy zapewniają wytrzymałość, gładkość powierzchni oraz wyjątkową estetykę dachówki. - To właśnie CISAR sprawia, że nasze wyobrażenie o „chropowatości” czy „matowości” dachówek betonowych przestaje mieć rację bytu. CISAR wygładza powierzchnię betonu i dodaje jej lekkiego połysku – mówi Rafał Szczepański

 

 

 

SUPERDEKARZ 2017, który kładzie najwięcej dachów w technologii CISAR od chwili jej wprowadzenia na rynek.

Aktualnie w technologii CISAR dostępne są dachówki betonowe Teviva, Romańska, Bałtycka i Celtycka. W tym roku model Teviva Cisar został wzbogacony o 2 modne kolory – ciemnoszary i szary kryształ.

 

Technologia LUMINO – siła koloru i połysk
 

To kolejna technologia w produkcji dachówek betonowych, opracowana przez markę BRAAS na bazie komponentów polimerowo-akrylowych. Jakie są jej największe zalety? LUMINO nadaje dachówkom lekki połysk, czyni ich kolor bardziej intensywnym i trwałym oraz zwiększa odporność na zabrudzenia i działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu dachówki zachowują doskonały wygląd na długie lata.

Aktualnie w technologii LUMINO dostępne są dachówki betonowe Celtycka i Romańska. 

 

Fotowoltaika – naturalna energia i estetyka

 

Wysoka jakość i wydajność cechuje również nowoczesne moduły fotowoltaiczne Braas: nie tylko produkują one energię elektryczną w przyjazny dla środowiska naturalnego sposób, ale również są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie. Rozwiązanie Braas PV Premium, produkt zaprojektowany dla najbardziej wymagających klientów, to panel zastępujący kilka dachówek i dający nowe, nieograniczone możliwości aranżacji. Jest doskonale dopasowany i zintegrowany z wieloma różnymi modelami dachówek Braas (m.in. Tegalit, Grecka, Bałtycka czy Turmalin). System ten jak każdy w ofercie Braas przechodzi restrykcyjne testy dotyczące pełnego bezpieczeństwa użytkowania w zakresie warunków atmosferycznych w specjalnie do tego celu przygotowanym laboratorium wykorzystującym tunel aerodynamiczny.

 

 

Technologia PROTEGON - chłodniej w upały
 

BRAAS opracował również technologię chroniącą dach przed promieniowaniem podczerwonym. Jakie to ma znaczenie?

Zastosowanie w produkcji tlenku tytanu (tym, który stosuje się w kremach z filtrem UV) powoduje mniejsze nagrzewanie się dachówek dzięki odbijaniu części promieniowania słońca. W upalne dni temperatura na spodzie dachówki jest nawet o 10 stopni mniejsza niż w przypadku innych dachówek. Naturalnie przekłada się to na komfort mieszkańców z uwagi na mniejsze nagrzewanie się całego dachu.

Aktualnie w tej technologii dostępna jest dachówka płaska Tegalit. 

 

Membrany dachowe DIVOROLL – trwałość i szybkość montażu
 

Podczas budowy dachu często dochodzi do różnego typu uszkodzeń materiału: przez ostre krawędzie dachówek, rozerwanie na gwoździu, uderzenie młotkiem lub innym narzędziem. Oznacza to, że im mocniejszy i bardziej wytrzymały produkt, tym mniejsze ryzyko rozerwania.

Większość producentów oferuje dwu lub trzywarstwowe membrany. Monier Braas, oprócz membran trzywarstwowych, proponuje klientom szeroki wybór wysokoparoprzepuszczalnych 

 

 

membran z czterema warstwami, a tę warstwę dodatkową stanowi zbrojenie z siatki polipropylenowej wpływającej znacząco na poprawę parametrów wytrzymałościowych. 

Divoroll posiada również system pasów klejących na krawędziach membran, co zapewnia doskonałą hydroizolacyjność i wiatroszczelność oraz umożliwia łatwy i szybki montaż w miejscu łączenia membran.

 

Wakaflex 2 – szczelne i estetyczne obróbki dachowe
 

System Wakaflex 2 to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych obróbek z blachy. Służy do szczelnej i estetycznej obróbki kominów, ścian lukarn i innych elementów przechodzących przez połać dachu. Nowoczesność taśmy Wakaflex polega między innymi na tym, że jest odporna na promieniowanie UV oraz zmiany temperatur, na odkształcenia i zabrudzenia, jest rozciągliwa wzdłuż i wszerz i pozwala się formować (bardzo dobre dopasowanie do profilowanych dachówek) zachowując nadany jej kształt. Dodatkowo łatwo zespaja się z gładkim podłożem dzięki umieszczonym po bokach paskom najwyższej jakości kleju butylowego. Braas daje na taśmę Wakaflex aż 20 lat gwarancji. Nic dziwnego, że Wakaflex stał się ulubionym produktem profesjonalistów!

 

Nieustanne poszukiwanie rozwiązań, które ułatwiają pracę wykonawcom, wpływają na redukcję negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz przedłużają żywotność i funkcjonalność produktów, to cecha producentów dbających o własną markę długodystansowo. Zaufanie wykonawców do produktów marki Braas zaowocowało przyznaniem jej kolejny rok z rzędu tytułu Złotej Budowlanej Marki Roku 2018 w kategorii „Pokrycia Dachowe Ciężkie”.  Rozglądając się za produktami do budowy domu warto zwrócić uwagę właśnie na innowacyjność producenta, a wybierając jego produkty – znaleźć wykonawcę, który doskonale zna jego materiały i z wirtuozerią ułoży dach na twoim wymarzonym domu. Najlepszych dekarzy w swoim regionie, Superdekarzy i Certyfikowanych dekarzy Braas, a także porad związanych z budową dachu szukaj na stronie: SUPERDEKARZ.PL

 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 696 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 27 Września 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u