Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Dlaczego i kiedy należy robić przegląd instalacji rekuperatora?

14 Lipca 2021
Nie dziwi nas gdy oddajemy samochód do przeglądu ale gdy  montujemy coś w domu to zazwyczaj nie zastanawiamy sie nad cykliczną konserwacją. Dlaczego jednak przegląd tych urządzeń , jak np  rekuperatora jest równie ważny? A jeśli już robimy to jak fachowo do tematu podejść do tematu?  Odpowiadamy!
 
 

Co to jest serwisowanie rekuperatora i czemu jest to ważne?
Serwisowanie rekuperatora, czy właściwie całej instalacji rekuperacji to nic innego, jak sprawdzenie czy urządzenie działa poprawnie i w 100% spełnia swoją rolę. Aby rekuperator pracował długo i bezawaryjnie, koniecznie należy co jakiś czas zrobić jego przegląd. Jeśli dbamy o całą instalację, regularnie ją czyścimy, sprawdzamy filtry i inne części mamy pewność, że będzie działała lepiej i dłużej. A my będziemy mogli się cieszyć komfortowym, czystym powietrzem!
 
Przegląd rekuperatora najlepiej przeprowadzić przez upoważnioną firmę z doświadczeniem a najlepiej ustalić to przy zakupie, np. dla osób, które zakupiły rekuperatory z montażem w Ecomax, przegląd serwisowy zapewnimy w miejscu zamontowania, klientom kupującym na odległość zawsze służymy poradą i pomocą, dzieląc się wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. W siedzibie firmy dostaniesz od ręki większość podstawowych części i filtry. 
 
Przegląd rekuperatora
 
Czy przegląd rekuperacji można zrobić samemu? 
Bardzo wiele zależy tu od modelu rekuperatora, który posiadasz. Do niektórych konieczne będzie wezwanie firmy serwisowej, ponieważ często urządzenia są tak duże, że  konieczne są 2 osoby, żeby je odpowiednio przejrzeć (np. są potrzebne osoby do trzymania). Dodatkowo do serwisu znacznej większości produktów dostępnym na polskim rynku potrzebne są specjalne narzędzia, których nie mamy w domu. Wtedy profesjonalna firma serwisowa wydaje się jedynym rozwiązaniem. I tutaj prezentujemy kolejną wyższość rekuperatorów firmy ENSY. Norweski producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadził system szyn montażowych i szybkozłączek, dzięki którym wszystkie najważniejsze elementy które należy przejrzeć tudzież wyczyścić zostaną w prosty sposób wysunięte i rozłączone elektrycznie. Innowacja ta gwarantuje, że łatwo przeprowadzimy przegląd samemu bez konieczności używania narzędzi. Sprawdzisz poziom zabrudzenia i w prosty sposób wyczyścisz poszczególne elementy rekuperatora. Urządzenie również zapewnia łatwą i szybką kontrolę filtry do rekuperatora nawet w modelach sufitowych ‑ szybko upewnisz się, czy już należy go wymienić. I zrobisz to samodzielnie!
 
Pamiętaj!
Na gwarancji lepiej oddawać przegląd wykwalifikowanemu serwisowi, aby jej nie utracić i mieć pewność, że prawidłowo dbamy o sprzęt. A w okresie pogwarancyjnym, dzięki rozwiązaniom takim jak proponuje ENSY, samodzielnie zadbasz o długie i prawidłowe działanie rekuperatora, bez potrzeby wzywania fachowców.
 
Dostępność części zamiennych ‑ kolejny plus rekuperatorów Ensy
Poza łatwością przeprowadzenia przeglądu, bardzo ważna jest dostępność części zamiennych. Klienci często mają z tym problem, ponieważ nie wszystkie części rekuperatorów można dostać od ręki. Czasem trzeba je specjalnie zamówić, co może trwać ‑ przez co musimy być nastawieni na to, że rekuperator nie będzie działać, lub nie będzie działać w pełni sprawnie. A to zawsze niesie ze sobą niebezpieczeństwa ‑ jeśli nawet nie dla użytkowników, to możemy trwale uszkodzić rekuperator. Poza łatwością przeprowadzenia przeglądu, bardzo ważna jest dostępność części zamiennych. Zwracaj na to uwagę!
 
A jeśli chodzi o części zamienne do rekuperatorów Ensy ‑ wszystkie elementy i części serwisowe są produkcji europejskiej i dostępne są w naszym magazynie ‑ od ręki! Jeśli więc będziesz w potrzebie, szybko możesz dokupić potrzebne akcesoria do rekuperatora takie jak: 
 czujniki temperatury, 
⇒ paski napędowe,
⇒ moduły do czujnika wilgoci,
⇒ pokrywy maskujące rury,
⇒ płytki sterujące,
⇒ kable,
⇒ panele kontrolne i inne!

Jak z każdym produktem,  odpowiednia konserwacja, serwis i czyszczenie wydłużają i usprawniają pracę i żywotność urządzenia. Jeśli chcesz więc cieszyć się komfortowym powietrzem długi czas, koniecznie dbaj o swój rekuperator! Wybierz odpowiedni model i kontroluj go samemu. Zgłoś się do nas po poradę ‑ chętnie pokażemy Ci możliwości tego sprzętu. :)  


 
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 901 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 14 Lipca 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u