Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Dogrzewanie, wentylacja, osuszanie budynków ciepłym powietrzem przy użyciu energii słonecznej

24 Października 2016
Rozwiązanie przeznaczone dla domków działkowych i letniskowych, magazynów, obiektów sakralnych, altan, kontenerów mieszkalnych, budynków handlowo-usługowych, a także pomieszczeń rzadko używanych.
System SolarVenti poprawia również skuteczność wentylacji w budynkach i pomieszczeniach ze słabo funkcjonującą wentylacją grawitacyjną.

Jedną z pierwszych oznak wilgoci w piwnicy jest nieświeży zapach. Wielu właścicieli domków letniskowych poznało efekty wilgoci w pomieszczeniach - grzyb, pleśń, nieprzyjemne zapachy, choroby układu oddechowego, uszkodzenia mebli czy nawet degradacja budynku. Ponadto brak regularnej wentylacji sprzyja rozwojowi różnych form grzybów. W konsekwencji piwnica stanie się niezdatna do użytku. Wilgotne ściany są efektem przenikania wilgoci i równoczesnej straty ciepła przez ściany i podłogi. Nawet w budynkach zbudowanych z dobrej jakości materiałów różnica temperatur pomiędzy otaczającym gruntem a samą piwnicą jest przyczyną powstawania wilgoci w pomieszczeniu. Aby pomieszczenia nadawały się do użytku muszą być ogrzewane, wentylowane oraz mechanicznie osuszane w regularnych odstępach czasu. Zwykle skutkuje to wysokimi kosztami eksploatacyjnymi. Ogrzewanie domu tradycyjnymi metodami staje się coraz droższe, a efektywna wentylacja jest obecnie kluczowym czynnikiem w odniesieniu do stanu każdego budynku.


Wilgotność w piwnicy zależy od następujących czynników:
. izolacji ścian i podłogi piwnicy oraz izolacji przeciwwilgociowej,
. warunków drenażowych,
. charakterystyki gruntu i roślinności otaczającej piwnicę,
. poziomu wód gruntowych.
 

Straty ciepła w piwnicy zależą od następujących czynników:
. izolacji ścian, podłóg i rodzaju okien,
. różnicy temperatur pomiędzy otaczającym gruntem a piwnicą.
 
SolarVenti szybko i skutecznie rozwiąże problemy z którymi borykają się właściciele współczesnych domów, a przy tym pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Zaproponowany system wykorzystuje alternatywne źródła energii i jest całkowicie ekologiczny.
SolarVenti to duńska firma zajmująca się od 1981 roku produkcją opatentowanych powietrznych kolektorów słonecznych, wspomagających dogrzewanie, osuszanie i wentylację budynków strumieniem ciepłego powietrza. Dzięki kolektorom SolarVenti, możemy zapomnieć o kłopotliwej wilgoci i nieprzyjemnym zapachu, wynikającym z niedostatecznej bądź nieodpowiedniej wentylacji pomieszczenia.
 

Istota działania kolektorów SolarVenti:
Powietrze ogrzane w kolektorze wdmuchiwane jest do wnętrza pomieszczenia przy użyciu wentylatora, który zasilany jest modułem fotowoltaicznym z automatycznym załączaniem za każdym razem gdy promienie słoneczne dotrą do kolektora. Jego wydajność wynosi od 25-150m3/h, w zależności od modelu. Temperatura nawiewanego powietrza oscyluje w granicach 40°C. Wilgotne i nieświeże powietrze znajdujące się wewnątrz budynku wymienione zostaje na świeże, dogrzane i dotlenione. Im mocniej świeci słońce tym szybciej pracuje wentylator. Zmniejszając strumień przepływu świeżego nawiewanego powietrza, zwiększamy jego temperaturę. Jest to prosty, efektywny i przede wszystkim całkowicie bezpłatny sposób pozyskiwania energii słonecznej.

Kolektor posiada wbudowany regulator, który umożliwia płynną regulację temperatury panującej we wnętrzu budynku, bez poboru energii. Dlatego kolektory SolarVenti są idealnym rozwiązaniem dla domków działkowych i letniskowych, gdzie podczas naszej nieobecności, pomimo całkowitego wyłączenia napięcia elektrycznego wnętrze pomieszczenia jest ciągle wentylowane i ogrzewane, co z kolei całkowicie ogranicza rozwój pleśni i grzybów, a także eliminuje nieprzyjemny zapach wilgoci. SolarVenti skutecznie poprawia również funkcjonowanie wentylacji w pomieszczaniach ze słabo działającą wentylacją grawitacyjną.

W naszej ofercie posiadamy również większe modele na budynki SV7, SV14, SV20, SV30. Urządzenia posiadają 5 letnią gwarancję.
 

Montaż:
Instalacja kolektorów jest szybka i prosta. System jest fabrycznie zmontowany w całość i gotowy do uruchomienia zaraz po jego zainstalowaniu na budynku, uchwytach lub zawiasach. Wentylator zamontowany wewnątrz kolektora podłączony jest do zaworu wylotowego powietrza. Jest to tzw. zestaw "zrób to sam" z opisem i dokładną instrukcją montażu. Do tego celu potrzebna jest wiertarka, piła do wycinania otworów oraz śrubokręt.
 

Umieszczenie kolektora:
Można zamontować je pionowo lub poziomo na południowej stronie budynku. Nawiew powietrza może odbywać się w górnej lub dolnej części kolektora. Należy zwrócić szczególną  uwagę na drzewa, budynki czy inne wysokie obiekty, znajdujące się w pobliżu potencjalnego miejsca instalacji. W okresie zimowym gdy słońce jest nisko, mogą rzucać cień na kolektor, co mogłoby skutkować jego nieefektywną pracą. Kolektory SolarVenti można montować bezpośrednio na ścianie budynku, słupkach drewnianych tuż obok budynku lub specjalnym statywie przeznaczonym do montażu dachowego. Powietrze przekazywane zostaje do budynku za pomocą elastycznego kanału, łączącego kolektor z anemostatem nawiewnym w pomieszczeniu.
 
 
Budowa kolektorów SolarVenti:
Specjalna opatentowana konstrukcja kolektorów została tak zaprojektowana, aby cieszyć się nawiewem ciepłego i świeżego powietrza przez cały rok. Izolowaną tylną ściankę, stanowi perforowana pokrywa aluminiowa z setkami małych otworów. Otwory umieszczone na tylnej ściance działają jak swoisty filtr powietrza zasysanego przez wentylator. Za wytworzenie energii elektrycznej niezbędnej do pracy wentylatora odpowiedzialny jest moduł fotowoltaiczny wbudowany w kolektor. Jest on bardzo dobrze chroniony i zabezpieczony przed wszelkimi zanieczyszczeniami znajdującymi się w powietrzu oraz automatycznie chłodzony w czasie swojej pracy. Kolektory SolarVenti posiadają międzynarodowy znak CE.
 

Opatentowane rozwiązania:
1. Perforowana tylna płyta z wbudowanym filtrem => brak konieczności wymiany filtrów!
2. Regulator powietrza do optymalizacji wydajności => wysoka jakość powietrza!
3. Ochrona przed zimnym powietrzem i kondensacją => zapewnienie wysokiego komfortu!


Pozostałe informacje i zalecenia
Przyrost temperatury ok. 15°C  =>  maksymalna wielkość budynku 25m2lub 40m2.
Przyrost temperatury ok. 30°C  =>  maksymalna wielkość budynku 70m2.
Wszystkie modele można montować poziomo lub pionowo na ścianie.
Kąt nachylenia w stosunku do poziomu powinien wynosić minimum 60°.
 
 
Korzyści płynące z instalacji kolektora SolarVenti:
- skuteczne osuszanie bez żadnych kosztów operacyjnych,
- świeże powietrze w piwnicy,
- brak degradacji budynku oraz mebli wskutek wilgoci,
- urządzenie działa w pełni bezpłatnie i bezobsługowo,
- 5 lat gwarancji.Więcej na www.rekuperatory-ask.plGaleria:

powrót


Odwiedzono: 2400 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 24 Października 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2024 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u