Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Inteligentny domofon dla ochrony domu

28 Stycznia 2015
Otwarty sezon zimowy i trwające ferie powodują, że wielu z nas aż do marca może przebywać poza domem.Co jednak zrobić, by zimowe szaleństwo było wolne od troski o nasze M, które w tym okresie może być bardziej niż zwykle narażone na włamania i kradzieże? Wystarczy mieć iPhone’a, iPada lub inne urządzenie z systemem Android.

Zimowy urlop na stokach narciarskich albo po prostu na innym wyjeździe turystycznym z dala od domu nie musi wcale oznaczać braku kontroli nad bezpieczeństwem naszego lokum. Dzięki DOMOPHONE – urządzeniu, które łączy się ze smartfonem lub tabletem, możemy na bieżąco śledzić, co dzieje się wokół naszej posesji.

Kontrola ze stoku

Urządzenie DOMOPHONE, które wypuściła na rynek firma AC SOFTWARE, współpracuje z urządzeniami mobilnymi dzięki  aplikacji, co pozwala nie tylko monitorować to, co dzieje się w otoczeniu naszego domostwa, ale również umożliwia prowadzenie rozmów z gośćmi, którzy nas odwiedzili, nagrywanie obrazu i sterowanie bramą wjazdową z każdego miejsca na świecie. Jak działa urządzenie, dzięki któremu dowiesz się, kto przychodzi, nawet jeśli nie ma cię w domu? W bardzo prosty sposób - aplikacja zainstalowana na naszym telefonie pozwala, aby videodomofon zamontowany na furtce połączył się z naszym smartfonem lub tabletem. Aplikacja uruchomia się w momencie, kiedy ktoś dzwoni do naszych drzwi, po czym na naszym telefonie wyświetla się obraz z kamery. Możemy wówczas porozmawiać z gościem, a nawet, dzięki funkcji sterowania zamkiem bramy wjazdowej, wpuścić go na teren posesji

Wielki brat w telefonie

Jeśli w danym momencie nie możemy odebrać połączenia, jedna z funkcji DOMOPHONE pozwoli nagrać obraz z kamery, który będziemy mogli odtworzyć w wolnej chwili i sprawdzić, kto nas odwiedził.Urządzenie zarejestruje aż 100 nagrań i 500 zdjęć. Naszym videodomofonem możemy sterować za pomocą iPhone’a, iPada, a także innych urządzeń z systemem Android, a także komputerem z systemem Windows. Z videodomofonem można połączyć się za pomocą sieci GDGE, 3G lub 4G. Możliwa jest także instalacja aplikacji na kilku telefonach, dzięki czemu wszyscy domownicy będą mogli swobodnie odbierać połączenia z domem.

Zestaw DOMOPHONE składa się w zasadzie z dwóch elementów – videodomofonu, który instaluje się przy furtce oraz aplikacji na telefon, która pozwala zobaczyć i porozmawiać z gościem odwiedzającym nasz dom. Videodomofon wyposażony jest w: kamerę, oświetlenie, głośnik, mikrofon oraz przycisk wywołania, po naciśnięciu którego aplikacja łączy się z telefonem, a na jego ekranie wyświetla się obraz z kamery. Aby cały proces mógł zakończyć się sukcesem, videodomofon musi być jedynie podłączony do zasilania i połączony z domową siecią WiFi lub przez kabel ethernetowy. Produkt występuje w trzech wersjach kolorystycznych: stal szlachetna, jasny brąz, złoto.

Więcej przeczytasz na www.acsoftware.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2643 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Stycznia 2015

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2020 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u