Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Ciepłe przeszklenia podstawą energooszczędnego domu

10 Sierpnia 2016
W standardowym budownictwie aż 25% energii cieplnej ucieka z domu przez okna. Rozwój technologii pozwolił jednak na zniwelowanie tych strat, przez co w domach pasywnych i energooszczędnych taka sytuacja nie ma już miejsca. Pakiety CLIMATOP FAMILY ECO od Glassolutions gwarantują wysoką izolacyjność oraz źródło dodatkowej energii cieplnej. Okna nie stanowią już słabego punktu budynku.
 

Na koszty utrzymania domu czy mieszkania duży wpływ ma poziom izolacji termicznej. Współczesna architektura skupia się na maksymalnym wykorzystaniu energii odnawialnej, dlatego też konstruktorzy Saint-Gobain postanowili rozwiązać ten problem i wykorzystać energię dostarczaną nam przez samą naturę. Inspiracja ta posłużyła do powstania pakietów dwukomorowych szyb CLIMATOP FAMILY ECO zapewniających użytkownikom dodatkowe korzyści ekonomiczne.
 
Korzystaj z południa
 
Aby dom był energooszczędny, jego projekt musi zakładać poprawne rozmieszczenie przeszkleń. Duże, przestrzenne okna powinny znaleźć się na południowej, dobrze nasłonecznionej stronie elewacji, a mniejsze – chroniące przed utratą energii – na północnej. To podstawa do zagwarantowania nam optymalnego pozyskania naturalnego ciepła z promieni słonecznych. Współczynnik przenikania ciepła pakietów szybowych ECOsun wynosi Ug=0,6 W/m2K. Wykorzystane w nich powłoki niskoemisyjne zatrzymują energię cieplną wewnątrz pomieszczeń, jednocześnie przepuszczając większą ilość darmowego ciepła do wnętrza. Dwukomorowy zestaw dużych przeszkleń pozwoli nam na wykorzystanie pasywnej energii słonecznej. Dzięki wysokiemu współczynnikowi przepuszczalności światła LT na poziomie 73% i energii słonecznej Solar Factor g na poziomie 62% nawet w pochmurne dni zapewnimy sobie lepsze docieplenie oraz doświetlenie pomieszczeń.
 
Zabezpiecz północ
 
Jak jednak mamy uniknąć wychłodzenia północnej, chłodniejszej strony budynku? Aby ograniczyć straty ciepła, warto zaplanować mniejsze powierzchnie okien i wykorzystać szyby o wysokich parametrach izolacyjności cieplnej. Rozwiązaniom takim dedykowane są pakiety szybowe Eco term, które stanowią barierę dla ucieczki ciepła. Właściwości te udało się uzyskać, dzięki wykorzystaniu powłoki Planitherm One, wypełnieniu komór międzyszybowych izolującymi gazami, jak krypton czy argon oraz wyposażeniu pakietów w innowacyjną ciepłą ramkę Swisspacer, która dodatkowo uszczelnia krawędzie szyb.
 
Innowacyjnie znaczy oszczędnie
 
Zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej domu bezpośrednio wpływa na komfort życia mieszkańców oraz stan środowiska naturalnego. To także jeden z najważniejszych wymogów technicznych standardu Saint-Gobain Multi-Comfort opracowanego przez Grupę Saint-Gobain. Co ważne, kluczowe produkty dla osiągnięcia bilansu energetycznego, czyli okna i materiały izolacyjne, znajdują również zastosowanie w kontekście termomodernizacji budynków eksploatowanych. Wykorzystanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych sprawia, że koszty utrzymania domu mogą być niższe nawet o 40%. 
 
Więcej informacji na stronie: www.climatopfamily.pl oraz www.glassolutions.pl
 
 Galeria:
powrót


Odwiedzono: 1270 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 10 Sierpnia 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u