Wyszukaj w serwisie:
odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Pompa ciepła NewMiniLand GT

7 Czerwca 2011
Pompa ciepła dostarcza nam energię zmagazynowaną w ziemi, w wodzie lub powietrzu i przenosi ją na wyższy poziom energetyczny. Energia  zgromadzona  w zasobach naturalnych ma zbyt niską temperaturę, aby mogła być bezpośrednio wykorzystana dla naszych celów. Pompa ciepła zabiera część energii zgromadzonej w środowisku i przenosi ją za pomocą sprężarki na wyższy poziom energetyczny tj. 50 ?C. Energia w 75% pobierana jest z ziemi, a 25% energii dostarczamy w postaci elektrycznej do napędu sprężarki np.: pompa o mocy 4 kW, pobiera 3 kW z otoczenia a użytkownik dostarcza 1 kW w postaci energii elektrycznej, a w efekcie pracy pompy ciepła otrzymuje 4 kW energii do ogrzewania budynku.

Galmet jest producentem pompy ciepła NewMiniLand GT pracującej w systemie ziemia-woda. Ten typoszereg posiada szeroką ofertę mocy: 6, 9, 11, 14, 17 oraz 20 kW. Typ NewMiniLand GT wyposażony jest w kompaktowy sterownik COMPIT R 420, który umożliwia sterowanie kilkoma obiegami grzewczymi (solar, kocioł c.o., basen itp.). Funkcjonalność i walory praktyczne sterownika sprawiają, że jest on przyjazny i łatwy w obsłudze, a zarazem potrafi sprostać wymaganiom nawet najbardziej rozbudowanej instalacji grzewczej w budynku. Pompy ciepła wyposażone są w termostatyczne zawory rozprężne, które sprawiają, że koszty eksploatowania pompy ciepła oraz całego systemu mogą być niższe nawet o 10 %. Urządzenia wyposażono w najnowocześniejsze sprężarki spiralne SCROLL Copeland ZH, które gwarantują wieloletni okres eksploatowania. Typ ZH jest specjalnie dedykowany do pomp ciepła co sprawia, że urządzenia osiągają bardzo wysoki współczynnik przyrostu mocy COP. Pompy ciepła oferowane przez Galmet są urządzeniami kompaktowymi tzn. posiadają w swej zwartej obudowie niezbędne wyposażenie m.in. termostat pokojowy umożliwiający sterowanie dwoma niezależnymi obiegami grzewczymi, 2 grzałki elektryczne do wspomagania układu w okresach wzmożonego zapotrzebowania na ciepło oraz pompę obiegową solanki i c.o..
 
W swojej ofercie Galmet posiada także podgrzewacze c.w.u. z pompą ciepła o poj. 250 l. zintegrowane w jednej obudowie typ EasyAir 2 GT pracujące w systemie powietrze-woda.
 
www.galmet.com.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3048 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 7 Czerwca 2011

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u