Wyszukaj w serwisie:
odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Pompa ciepła NIBE rozwiązanie do każdego rodzaju działki

21 Marca 2018

Termomodernizacja, wymiana starych kotłów na nowe czy certyfikacja węgla to narzędzia do walki ze smogiem. Nie tylko palenie śmieciami, ale i słabej, jakości węglem powoduje wydzielanie się substancji wchodzących w skład smogu. Zanieczyszczenia wydzielane podczas spalania paliwa do ogrzewania domu, tworzą niską emisję, która stanowi 52% smogu.


Na rynku istnieje szeroki wachlarz systemów grzewczych, pośród których ekologicznym i nieemisyjnym charakterem wyróżnia się pompa ciepła. Jest to instalacja oparta na odnawialnych źródłach energii. Istnieje wiele modeli różniących się sposobem montażu, funkcjonalnościami i źródłami energii. Podstawowy podział pomp ciepła, ze względu na źródło energii, to pompy powietrzne i gruntowe.
 

Gruntowe pompy ciepła mogą pobierać energię nie tylko z gruntu, ale także z wód gruntowych i powierzchniowych zbiorników wodnych. Dla każdego z tych źródeł został stworzony inny system pozyskiwania energii. Z wierzchniej warstwy gruntu ciepło odbiera się kolektorem gruntowym poziomym. Są to rury z tworzyw sztucznych zamontowane w ziemi 20-40 cm poniżej głębokości przemarzania dla lokalnej strefy. Rury wypełnione są przyjaznym dla środowiska niezamarzającym płynem, którego zadaniem jest odbiór ciepła i przekazanie go do pompy. Kolejnym systemem odbioru ciepła są sondy pionowe zainstalowane w głębokich warstwach gruntu, który praktycznie przez cały rok zachowuje stałą temperaturę. W przypadku, gdy budynek jest położony w pobliżu zbiornika bądź cieku wodnego, energię można pozyskać z wody powierzchniowej poprzez kolektor umieszczony na dnie zbiornika lub wymiennik pośredni. Odbiór energii z wód gruntowych odbywa się poprzez studnie. Mechanizm przekazywania energii, czyli za pośrednictwem niezamarzającego płynu do pompy ciepła, jest taki sam. Gruntowe pompy ciepła cechuje wysoka efektywność i niski wpływ warunków atmosferycznych na wydajność urządzenia.

 

Powietrzne pompy ciepła to nie tylko ogrzewanie, ale i chłodzenie. Urządzenie nawet przy ujemnych temperaturach jest w stanie pozyskać ciepło. Powietrze zewnętrzne może być wykorzystywane do ogrzewania powierzchni budynku oraz ciepłej wody użytkowej w modelu pompy powietrze/woda. Przy powietrznych pompach ciepła nie ma potrzeby instalowania kolektorów, jak w przypadku modeli gruntowych, dlatego są dobrym rozwiązaniem dla domów na małych działkach. Brak konieczności wykonywania kolektora gruntowego obniża koszt instalacji, skraca okres zwrotu inwestycji, oraz sprawia, że są to idealne urządzenia do termomodernizacji budynków.
 

Pompa powietrzna NIBE SPLIT w ostatnich latach jest liderem nad innymi modelami w ilości wszystkich instalacji w Polsce. 


  • NIBE Split to system z możliwością ogrzewania, chłodzenia i produkcji ciepłej wody użytkowej
  • Szybka i prosta instalacja wraz z systemem rur wypełnionych czynnikiem chłodniczym
  • Ma możliwość współpracy z istniejącym źródłem ciepła, dlatego jest idealna do termomodernizacji
  • Ma zintegrowaną funkcję chłodzenia aktywnego
  • Szeroki wybór jednostek wewnętrznych umożliwia konfigurację urządzenia w różnych systemach grzewczych i optymalne dostosowanie do potrzeb użytkowników

 Wybór najodpowiedniejszej pompy ciepła, która zapewni komfort grzewczy i zaspokoi oczekiwania użytkownika, najlepiej zlecić fachowej firmie odpowiadającej za poprawność montażu i działania urządzenia. 

 


Więcej informacji na stronie: www.nibe.pl


O kampanii "Zielona Eskadra"

Kampania "Zielona Eskadra" jest inicjatywą firmy NIBE-BIAWAR, producenta energooszczędnych urządzeń grzewczych wykorzystujących odnawialne źródła energii. Celem kampanii jest propagowanie życia w zgodzie z ideą zrównoważonego rozwoju, promowanie ekologicznych rozwiązań technicznych, a także prośrodowiskowej postawy. 


Więcej informacji na stronie: www.zielonaeskadra.pl


Galeria:


powrót


Odwiedzono: 334 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 21 Marca 2018

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u