Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Pompy ciepła - co trzeba wiedzieć?

23 Sierpnia 2021
Pompy ciepła, są to urządzenia, które obecnie cieszą się ogromną popularnością. Mają one wiele różnych zalet, do których zaliczyć możemy wysoką kulturę pracy i niskie koszty eksploatacji. Kluczowe jest również to, że praca pompy ciepła jest całkowicie przyjazna dla środowiska. Teraz na rynku znajdziemy wiele różnego rodzaju urządzeń, które są klasyfikowanie stosownie do źródła pobory ciepła. Koniecznie zatem musimy wiedzieć jakie rodzaje pomp mamy na rynku, jakie są ich zalety i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować.
 

Budowa pompy ciepła
 
Budowa pomp ciepła nie jest skomplikowana, natomiast ich działanie sprowadza się do czterech głównych elementów. W każdej pompie znajdziemy mianowicie sprężarkę, parownik, skraplacz, jak również zawór rozprężny. Tym, co wyróżnia te urządzenia to ładny wygląd i wysoka kultura pracy. 
 

Główne rodzaje pomp ciepła
 
Pompy ciepła klasyfikuje się stosownie do dolnego źródła ciepła. Właśnie w ten sposób możemy wyróżnić na przykład urządzenia wodne, powietrzne oraz gruntowe. Bardzo często można spotkać się z tym, że pompy ciepła są sklasyfikowane jako powietrze-woda, woda-woda, jak i glikol/solanka-woda. Teraz zdecydowanie najpopularniejsze są urządzenia powietrze/woda. Do działania tych pomp nie są potrzebne dodatkowe nakłady inwestycyjne, które są związane z  odbiorem ciepła z dolnego źródła.


Zasada działania pompy ciepła
 
Pompy ciepła wykorzystują energię, która została pozyskana z dolnego źródła, a później przekazują ją do źródła głównego. Dolne źródło energii, to na przykład powietrze, woda, czy też glikol. Można w dużym uproszczeniu stwierdzić, że pompa ciepła pobiera energię z dolnego źródła i następnie wykorzystuje ją do tego, aby ogrzać wodę. W osiągnięciu celu, bardzo ważny jest przede wszystkim czynnik roboczy, który znajduje się w szczelnym układzie urządzenia. Na samym początku pracy pompa pobiera i przekazuje ciepło z dolnego źródła, a za to odpowiada parownik. Później ten czynnik trafia do sprężarki i to właśnie tam podnosi się ciśnienie i temperatura. 


Zalety pompy ciepła
 
Korzystanie z urządzeń, jakimi są urządzenia ciepła niesie za sobą wiele różnych zalet. Te właśnie urządzenia mają ogromny wpływ na obniżenie rachunków za energię, nie emitują żadnych zanieczyszczeń, a do tego ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne. Ze względu na budowę oraz wykorzystane technologie, pompy ciepła są urządzeniami praktycznie bezobsługowymi. Dzięki cichej i czystej pracy, pompa ciepła może być zainstalowana praktycznie w każdym miejscu. Można je zamontować w domu, jak i w budynkach komercyjnych. 
 
 Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1247 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 23 Sierpnia 2021

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u