Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Przyjazny środowisku system grzewczy? Pompa ciepła HPA-O 
STIEBEL ELTRON!

18 Grudnia 2018

Na co dzień nie myślimy o rzeczach podstawowych, jak jakość powietrza, jakim oddychamy. Coraz częściej jednak mówi się o smogu, który negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Walkę z nim podejmuje nie tylko Ministerstwo Środowiska, ale i samorządy terytorialne. By jednak miało to sens, trzeba włączyć się w te działania. W jaki sposób?


Jakość powietrza w polskich miastach jest fatalna. Za taki stan rzeczy odpowiadają głównie spalarnie odpadów, słabej jakości opał oraz używanie instalacji piecowych starej generacji. A zatem już na etapie planowania domu warto wziąć pod uwagę, jaki rodzaj ogrzewania zastosujemy. Im bardziej nowoczesny, tym bardziej przyjazny środowisku i ekonomiczny. W tę ideę doskonale wpisuje się pompa ciepła HPA marki STIEBEL ELTRON. Służy do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do temperatury zasilania +60°C. Można ją wykorzystać również do ogrzewania grzejnikowego i podłogowego. Samo urządzenie zajmuje niewiele miejsca. Może być montowane na zewnątrz i wewnątrz budynku, a jego instalacja nie wymaga żadnych prac ziemnych.
 

Tego rodzaju pompa ciepła zawiera ekologiczny czynnik grzewczy (R 407C), którego zadaniem jest transport ciepła między parownikiem a skraplaczem. Nie powoduje efektu cieplarnianego, a w przypadku wycieku nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Pompę na tle innych modeli wyróżnia bardzo cicha praca. W wersji E/cool urządzenie ponadto jest przystosowane do chłodzenia aktywnego poprzez odbieranie ciepła z systemu grzewczego. 
 

Pompa ciepła – w trosce o CZYSTE POWIETRZE
 

Pompę ciepła można zamontować również w starym budownictwie. Jest to spora inwestycja, ale niezwykle opłacalna. Marka STIEBEL ELTRON, która już od ponad 40 lat rozwija technologię przyjaznych środowisku pomp ciepła, proponuje EkoDotację STOP SMOG. Akcja trwa od kwietnia 2018 r. i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. 

W ramach EkoDotacji można otrzymać 5.000 zł na montaż wybranego pakietu pomp ciepła. STIEBEL ELTRON dodatkowo uruchomi oraz wykona regulację zestawu urządzeń na swój koszt. 

Walkę ze smogiem podjęło również Ministerstwo Środowiska. Ruszył rządowy program „Czyste powietrze”  finansujący termomodernizację oraz wymianę źródeł ciepła w polskich domach, który będzie realizowany przez kilka kolejnych lat. Minimalna wartość inwestycji to 7.000 zł, a osoby zainteresowane mogą liczyć na pokrycie od 30 do 90% kosztów zakupu i montażu pomp ciepła, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych, węzłów cieplnych oraz kotłów na paliwo stałe. 

Zakup systemu grzewczego zarówno do nowego budownictwa, jak i modernizowanego to spory wydatek. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że jest to inwestycja na lata, która – o ile wybierzemy doskonałej jakości urządzenie – szybko da nam realne oszczędności i przyczyni się do polepszenia jakości powietrza. 

Więcej na: www.stiebel-eltron.pl
Galeria:
powrót


Odwiedzono: 2764 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 18 Grudnia 2018

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u