Wyszukaj w serwisie:
odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Wymień stary piec na pompę ciepła i oszczędzaj na ogrzewaniu

4 Października 2015
Pompy ciepła zdobywają coraz większe uznanie. Urządzenia są ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych sposobów ogrzewania i coraz więcej osób budujących domy decyduje się na ten sposób zapewnienia komfortu w trakcie zimnych miesięcy. Jednak co w przypadku, gdy dom jest już wyposażony w instalację grzewczą? Na to pytanie odpowiada Grzegorz Kreft z Przedsiębiorstwa „Hydro-Tech” Konin.

Wraz z ciągłym wzrostem cen paliw kopalnych oraz rosnącą świadomością ekologiczną społeczeństwa, alternatywne systemy ogrzewania oparte na pompach ciepła zdobywają coraz więcej zwolenników. Jednak wiele osób wciąż uważa, że jest to rozwiązanie dedykowane głównie nowym inwestycjom i nie sprawdzi się w przypadku starszych instalacji. Nic bardziej mylnego.

- Pompy ciepła doskonale sprawdzają się nie tylko w przypadku nowoprojektowanych budynków. Nowoczesne modele, takie jak np. pompy alterra marki alpha innotec, integruje się z istniejącą już instalacją, stąd urządzenie można zastosować podczas modernizacji systemu grzewczego w naszym domu. Przykładem może tu być inwestycja wykonana w maju tego roku przez jednego z partnerów Przedsiębiorstwa „Hydro-Tech” Konin. W domku jednorodzinnym o powierzchni 220 metrów kwadratowych wymieniono istniejący piec gazowy na nowoczesną pompę alterra SWC marki alpha innotec o mocy 12 kW. Dodatkowo, wykonano trzy 90 m odwierty w których umieszczono kolektory. Taka konfiguracja z powodzeniem zasiliła instalację grzejnikową dla powierzchni 160 m² oraz ogrzewania podłogowego dla 60 m². Jest to możliwe dzięki bardzo wysokiej sprawności pompy alterra. Urządzenia w ofercie marki alpha innotec osiągają współczynnik COP > 5 co gwarantuje optymalne wykorzystanie energii – mówi Grzegorz Kreft z Przedsiębiorstwa „Hydro-Tech” Konin.

Czy zatem warto zastąpić tradycyjny piec pompą ciepła? Zdecydowanie tak, ponieważ to rozwiązanie niesie ze sobą szereg zalet niedostępnych dla innych systemów grzewczych.

- Dwie najważniejsze zalety pomp ciepła to na pewno niskie koszty eksploatacji oraz niewielki wpływ na środowisko naturalne. Ale to nie wszystko. Systemy tego typu, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, mogą być przydatne nie tylko kiedy na zewnątrz panuje mróz. W ofercie pomp ciepła alterra marki alpha innotec można znaleźć modele wyposażone w moduł chłodzenia, stąd urządzenie sprawdzi się doskonale podczas letnich upałów i pozwoli nam uniknąć instalowania klimatyzacji. Co więcej, pompy można zintegrować z systemem wentylacyjnym, instalacją solarną, kominkiem lub piecem na pelet, tym samym wyposażając nasz dom w kompleksowy, nowoczesny i przede wszystkim przyjazny środowisku system. System, który zagwarantuje nam komfort bez względu na to, jakie warunki panują na zewnątrz – podkreśla Grzegorz Kreft.

Pompy ciepła alterra marki alpha innotec to urządzenia niezwykle wszechstronne, dzięki którym nasz dom będzie gotowy na każde warunki pogodowe. Dodatkowo, możliwość połączenia z istniejącą już instalacją CO sprawia, że urządzenia te dedykowane są nie tylko nowym inwestycjom, ale również tym w których chcemy zmodernizować system grzewczy.

Więcej informacji znajdziesz na www.hydro-tech.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 912 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 4 Października 2015

Podziel się    Bruk Bet

blachodachówka firmy Traffic

kominki elmes

sauny na wymiar producent Warszawa i Białystok
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2019 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u