Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Dom z dobrym klimatem - nowoczesne systemy wentylacyjne w trosce o jakość życia domowników

12 Lutego 2016
Utrzymanie w domu odpowiedniego poziomu wilgoci ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie jego mieszkańców. Tymczasem codzienna toaleta, pranie czy gotowanie, a nawet tak prozaiczna czynność jak oddychanie, generują olbrzymią ilość pary wodnej, która może gromadzić się we wnętrzach. O skutecznych sposobach na pozbycie się nadmiaru wilgoci podpowiada ekspert firmy Wolf Technika Grzewcza.

Badania pokazują, że trzyosobowa rodzina każdego dnia „uwalnia” aż 8 litrów wody w postaci wilgotnego powietrza. Taka wilgoć może być niebezpieczna i niekorzystnie wpływać na komfort życia domowników, dlatego też konieczne jest jej skuteczne usuwanie. Przez wiele lat doskonałym sposobem na wymianę zużytego powietrza i pozbycie się nadmiaru pary wodnej było regularne otwieranie okien. W dzisiejszych czasach niestety rozwiązanie to nie jest wystarczające. Stosowane energooszczędnych okien, poprawa izolacyjności ścian w budynkach mieszkalnych i wybór ultrawydajnych urządzeń grzewczych sprawiają, że tradycyjne systemy wentylacyjne muszą otrzymać odpowiednie wsparcie. „Rozwiązaniem, które pozwala na skuteczną walkę z nadmiarem wilgoci, a jednocześnie nie pozwala na ucieczkę cennego ciepła z pomieszczeń jest wentylacja mechaniczna. Tego typu instalacja gwarantuje kontrolę kanałów wlotowych i wylotowych, umożliwiając jednocześnie wykorzystanie energii z powietrza usuwanego z domu do ogrzania tego napływającego z zewnątrz (tzw. rekuperacja). Dodatkowa zaletą jest fakt, że urządzenia wentylacyjne – poprzez wydajny system filtrów – oczyszczają wprowadzane do wnętrz powietrze ze szkodliwych oparów, pyłków i kurzu” podpowiada Przemek Adamczyk, Specjalista ds. Wentylacji firmy Wolf-Technika Grzewcza.

Decydując się na wentylację mechaniczną koniecznie trzeba pamiętać, że jej najważniejszym aspektem jest skuteczność i zapewnienie wnętrzom dopływu wysokiej jakości powietrza z zewnątrz. Zgodnie z zaleceniami Niemieckiej Agencji Energii systemy wentylacji z odzyskiem ciepła powinny cechować się wydajnością na poziomie, co najmniej 80%. Nowoczesne urządzenia marki Wolf nie tylko bez trudu spełniają te kryteria, ale poszczycić się mogą wynikiem o wiele lepszym.

„Konstruktorzy systemów grzewczych i wentylacyjnych Wolf stworzyli urządzenia, które pozwalają odzyskać aż 95% ciepła ze zużytego powietrza przy jednoczesnym usunięciu całego nadmiaru wilgoci z pomieszczeń. Przykładem może być centrala wentylacyjna CWL Excellent, która nie tylko charakteryzuje się wysoką sprawnością, ale też pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania aż do 25%” zaznacza Przemek Adamczyk, ekspert firmy Wolf-Technika Grzewcza.

Jeśli zależy nam na skutecznym pozbyciu się wilgoci, warto rozważyć montaż wentylacji mechanicznej. Dzięki zastosowaniu takiego urządzenia w domowych wnętrzach panować będzie przyjemna atmosfera, a ryzyko gromadzenia się pary wodnej i powstawania szkodliwej dla zdrowia pleśni zostanie całkowicie wyeliminowane.

Więcej informacji na temat firmy Wolf znaleźć można na stronie: www.wolf-polska.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1919 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 12 Lutego 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u