Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Drzwi do nowoczesnych wnętrz

28 Czerwca 2013
Drzwi, oprócz swych funkcji praktycznych, są jednym z ważniejszych elementów, nadających wnętrzu określony styl i charakter. Urządzając nowoczesne mieszkanie warto o tym pamiętać. Kolor ma znaczenie.

Nowoczesny design domaga się minimalizmu i prostoty. Nowoczesne wnętrza lubią kontrasty. Mocne i zaskakujące połączenia kolorystyczne. Biorąc pod uwagę praktyczną stronę urządzania nowoczesnego mieszkania, warto stworzyć dobrą jakościowo, w miarę uniwersalną bazę, by spokojnie móc zaszaleć z dodatkami - tym co we wnętrzu łatwo zmienić, kiedy się znudzi. Ściana pomalowana w kolorze intensywnej fuksji lub turkusu, limonkowe poduszki czy szary dywan, dobrze będą czuły się w zestawieniu z ponadczasowym, białym tłem: podłogą, meblami i drzwiami.  Z myślą o takich aranżacjach zaprojektowana została kolekcja Invado Bianco – drzwi, które charakteryzuje klasyczny minimalizm, doskonale odpowiadający na potrzeby dzisiejszego designu.

Nowocześnie znaczy bezprzylgowo
Drzwi do nowoczesnych wnętrz powinny mieć prostą formę, dlatego w takich aranżacjach doskonale sprawdzą się modele bezprzylgowe. Co to oznacza? - Tradycyjne drzwi mają na brzegu charakterystyczny schodek, zwany przylgą. Przy zamykaniu zachodzi ona na ościeżnicę. W drzwiach bezprzylgowych krawędź drzwi jest zupełnie prosta – tłumaczy Adam Hucz z Invado. Efekt lekkiej, nowoczesnej aranżacji uzyskanej dzięki zastosowaniu drzwi bezprzylgowych, wzmacniają ukryte zawiasy. Są one zupełnie niewidoczne. Dzięki temu zamknięte skrzydło w całości chowa się w framudze, tworząc z nią  idealnie równą, niezakłóconą niczym powierzchnię.  - Drzwi bezprzylgowe z kolekcji Plano wyglądają tak, jakby były wbudowane w ścianę, co oprócz zaskakującego designu, optycznie powiększa pomieszczenie – podkreśla  A. Hucz. – Ma to znaczenie zwłaszcza w wąskich korytarzach, którym warto, chociaż wizualnie, dodać trochę przestrzeni.  

Przeszklenia z charakterem
Do tworzenia nowoczesnych aranżacji bardzo przydaje się szkło. Nadaje ono pomieszczeniom lekkości, a jednocześnie pozwala na swoistą zabawę światłem. Dlatego wybierając drzwi do nowoczesnego  wnętrza, warto postawić na modele z przeszkleniami. Jeśli za zamkniętymi drzwiami chcielibyśmy zachować intymność, szkło przezroczyste można zastąpić satynowym, o niskim stopniu przezierności, które zapewnia całkowitą swobodę.  Odważnym, ale niezwykle efektownym rozwiązaniem  jest wybór czarnej szyby. – Naszą nową propozycją jest szyba Nero, polecana do drzwi z kolekcji Invado Bianco. Całość robi spektakularne  wrażenie – przekonuje Adam Hucz. Wybierając drzwi z dużymi przeszkleniami, warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanej szyby.  Godne polecenia jest  szkło hartowane, cztery razy wytrzymalsze od zwyczajnego i całkowicie bezpieczne nawet w pomieszczeniach, w których są dzieci. W przypadku rozbicia, choć o to wyjątkowo trudno, rozpada się ono na kawałki o zaokrąglonych, tępych krawędziach.  

Geometria obowiązkowa
Geometria to kolejny element mile widziany w nowoczesnych aranżach. Porządkuje i tworzy przestrzeń.  Modna w latach 60 – tych, powraca na salony. Nie tylko te o dużym metrażu. Modne, abstrakcyjne sposoby prowadzenia linii wykorzystywane we współczesnych projektach, wprowadzają do wnętrz powiew świeżości. Jeśli dodatkowo łączą się ze wspomnianymi przeszkleniami, to efekt nowoczesności jest podwójnie wzmocniony. Widać to wyraźnie w przypadku drzwi D’Artagnan Tondo oraz Solei - fornirowanych skrzydeł z dużą, frezowaną w geometryczne wzory szybą. Bez względu na obowiązującą modę, pomogą one stworzyć dom, w którym dobrze się mieszka. A to przecież najważniejsze.

www.invado.plGaleria:

powrót


Odwiedzono: 2728 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 28 Czerwca 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u