Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Drzwi w sypialnianych aranżacjach

12 Czerwca 2017
Sypialnia jest niezwykle ważnym pomieszczeniem w każdym domu. To tutaj także w ciągu dnia pozwalamy sobie na krótki relaks w przytulnym łóżku. Dlatego wybór odpowiednich mebli, kolorystyki ścian i niewielkich dekoracyjnych dodatków powinien być dobrze przemyślany. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia sypialni są drzwi, które odgradzają mieszkańców od świata hałasu i codziennych trosk. Po ich zamknięciu wszystko, co może zakłócać spokojny sen, choć na chwilę pozostaje daleko. Ale drzwi, podobnie jak inne sprzęty mają być również ozdobą wnętrza. Funkcję tę spełnią na pewno drzwi sosnowe marki RADEX, wspaniale pasujące do różnych stylów aranżacji.

W sypialni kontrastów
 
Sypialnia w żywych barwach nastraja pozytywnie. Jest to ważne szczególnie wcześnie rano, gdy musimy wstać do pracy. Wnętrze w odcieniach beżu i brązu ożywia biała pościel przełamana intensywną czerwienią, do tego filigranowa różowa lampka przy łóżku, kontrastująca z wystrojem ciemnoniebieska podłoga, a także drzwi w intensywnej barwie ciemnego orzecha. W aranżacji wykorzystano bezsęczne drewniane drzwi Panama.Dzięki siedmiu ułożonym pionowo wstawkom z mlecznego hartowanego szkła do pomieszczenia wnika duża ilość światła. Wykonane z drewna sosny skandynawskiej skrzydła wyróżniają się większą gęstością i twardością w porównaniu ze skrzydłami z sosny zwyczajnej. Są też poddawane dodatkowym procesom wykończeniowym w postaci szlifowania i wygładzania.

Panama w naturalnej barwie drewna ozdabiają także drugą sypialnię, w której dominują odcienie fioletu. Tu nie stanowią już bardzo mocnego akcentu, a raczej delikatnie uspokajają wystrój.Świetnie komponują się z zieloną podłogą i nie zakłócają kontrastujących ze sobą barw aranżacji. Oba modele doskonale sprawdzają się w sypialniach o małej powierzchni. Przeszklenia powiększają optycznie wnętrze, sprawiając, że staje się ono bardziej jasne i przestronne.

W przytulnym wnętrzu
 
Kto z nas nie lubi pięknych barw przyrody? W sypialni pośród drewnianych sprzętów oraz łagodnej, wyciszającej kolorystyki ścian i podłogi odpoczywa się naprawdę wspaniale. Znajduje się tu jasna pościel na drewnianym przestronnym łóżku i urocza mała lampka nocna dobrze pasująca do całości oraz ożywiający wystrój obraz z motywem podwójnej tęczy na jasnoniebieskim niebie. Może uważni dostrzegą na nim niewielki deszcz przenikający rozjaśniony światłem słonecznym zielony horyzont? Piękno tej niezwykle prostej aranżacji podkreślają sosnowe drzwi Bort.Trzy duże tafle mlecznego hartowanego szkła znakomicie prezentują się w surowych drewnianych ramach, idealnie harmonizując z kolorystyką ścian. Drzwi mogą być lakierowane i malowane na wiele atrakcyjnych, często mocniejszych kolorów na przykład: teak, ciemny orzech czy wenge.

Naturalny wystrój przybrała również sypialnia na poddaszu, w której nachylony pod skosem drewniany sufit stanowi dodatkowy element dekoracyjny. Wyższa ściana daje także spore możliwości aranżacyjne, warto przy niej umieścić szafę pokaźnych rozmiarów lub piętrowy kwietnik na rośliny sprzyjające odpoczynkowi. Do tego wygodny tapczan z nakryciem i poduchami w naturalnych barwach i oczywiście eleganckie drzwi. Doskonale wykończone sęczne drzwi Normandia wykonane z litego i klejonego drewna sosnowego wprowadzają do sypialni wyjątkowe ciepło.Sześć kwadratowych przeszkleń przypominających niewielkie okienka rozjaśnia pomieszczenie i świetnie pasuje do białej ściany. Prostota i naturalność - to najważniejsze cechy tej ładnej aranżacji.
W nowoczesnym wnętrzu

Sypialnia, w której panuje nieco surowy minimalistyczny klimat, wypełniona jest sprzętami w odważnej, intensywnej kolorystyce. Czerwona sofa na czarnej podłodze wykonanej z dużych prostokątnych lśniących płytek prezentuje się bardzo oryginalnie. Nad głowami śpiących umieszczono interesujący obraz przedstawiający koło, w którym widoczne są mniejsze okręgi z centralnym czarnym punktem przykuwającym uwagę wchodzących. Całość przypomina oryginalną mandalę w odcieniach szarości i czerni. Wokół obrazu lampki, doświetlające i tak jasne już, bo wypełnione przeszkleniami pomieszczenie. Przysłowiową kropkę nad "i" stanowią drewniane drzwi Modena.Ogromna prostokątna tafla mlecznego hartowanego szkła umieszczona w bielonych bezsęcznych ramach wygląda jak duże okno do sypialni. Wystrój dedykowany osobom ceniącym niebanalne rozwiązania we wnętrzach.

Więcej inspiracji znajdziesz na www.4iq.com.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 1172 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 12 Czerwca 2017

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u